Utwory
7,765 wyników...niczym obiektywizm...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
patrzy tu
patrzy tam
ów i uwdzie
nie tylko 'ó' w kółku
by się uśmiechnąć
jak też nie myśląc
by powiedzieć
ileż to więcej idiotów mamy
niż ludzi Nauki
też obiektywizm
cóż on dzisiaj znacz...
48 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Nikła trawka
donata
•
O życiu
•
8 lat temu
Kochani obserwując współczesne społeczeństwo
przykro mi się zrobiło.Porównuję nas do trawy wiatrem kołysanej ,zadbanej i dokarmianej.
Piękne kaczeńce i stokrotki w śród niej rosną
pszczoły k...
48 odsłon
•
4 kom.
•
4 głosów
...w pełnym słowa znaczeniu
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
oj chciałoby się chciało
ze starym pofiglować jeszcze
uścisnąć i wyzyskać
lecz nowy się nawinął
niosąc wiele obawy
by spełnienia dosięgnać
też na odbiór jego
a nasze spojrzenie
ma się to 100...
40 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
cienie
Ewa Hulak
•
O życiu
•
8 lat temu
rozłożyły się na trawie
świerki wysmukłe i sosna
jeszcze malutka
iskrzy słońce figlarne
wygląda zza iglastej zasłony
rozbawione
przetańczę sama
po cien...
41 odsłon
•
9 kom.
•
5 głosów
...z Nowym Rokiem
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
nowe pragnienie się rodzi
nowe pożądanie
na szczęście i miłość
na nową wiarę
o minionych chwilach
jeszcze porozmawiamy
subiektywnie wspomnieniem
zanim kosztowną tkaniną
okryjemy stary dostat...
40 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Złota myśl
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
'jak coś od źródła płynie
jak miłość czy nienawiźć
to taki ma się prestiż'
kaja-maja
jakby człowiek nie wiedział
to chodzi po Ziemi
gdzie nie jedni są w chmurach
a jeszcze inni się...
42 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...to na co dzisiaj liczysz
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
kiedy dziecię się narodziło
jak też radość nastała
by świętować Ojcostwo
w którym jestem Ja
jak też to narodziny
Skarbu!
a prawisz 'dziecko' nie moje
to po cóż je mnie je pokazujesz
nie na...
45 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
NOWY ROK.
Barbara57
•
O życiu
•
8 lat temu
Nowy Rok już do nas bieży
tajemniczy ,nowy ,świeży
Nowy Rok - to nowe plany
na to lepsze lub na zmiany.
Każdy ,wita go i gości,
a On niesie nam różności
co przyniesie ?- nikt z nas nie wi...
40 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Scenariusz
Alyshia
•
O życiu
•
8 lat temu
Scenarzysta podniósł pióro
Namoczył miarowym ruchem w atramencie
Na stoliku spadła jego kropla
Jak trzecia planeta od słońca
Niebieskozielona plama na rozgniewanym stole.
Zastanawiał się scenar...
46 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
21.Dosłownie
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
8 lat temu
nie ważne czy świeci słońce,
czy niebo odkręciło kran
nie ważne czy czujesz wiosnę,
nie zapominaj, że to świat,
to jednak on ma władzę,
by to kiedyś zakończyć
bez niepotrzebnych emocji,
bez s...
46 odsłon
•
4 kom.
•
3 głosów
20.Wątpiwości
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
8 lat temu
Moje oczy widzą wiele,
nogi nie ustoją w miejscu.
Proszę oceń me spojrzenie,
zostaw każde słowo w sercu.
Każde z nich posegreguję,
by nie mieli wątpliwości,
przyjaciele i wrogowie,
nie przyw...
42 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
od A do B
nieanna
•
O życiu
•
8 lat temu
takie jest właśnie życie.
tooooooooooooooooooooooooooo... życie.
czy jest coś więcej?
przecież każdy głupiec wie że
alfabet 'nieco' ;) dłuższy.
i można go 'klepać'
w nieskończoność.
63 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
w grudniową noc
ibis49
•
O życiu
•
8 lat temu
gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda
nasze myśli w świat popłyną
na spotkanie by wraz z Wami
cieszyć się tą wzniosłą chwilą
niczym szalem Was otulą
życzeniami świąt radosnych
ciepłych czułych i wes...
54 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
złuda i ukojenie
ibis49
•
O życiu
•
8 lat temu
nadzieja jak fatamorgana
pojawia się gdy wszystko gaśnie
małe światełko na wzgórzu
upadły anioł też ma aureolę
nie tęsknie za światłem
noc jest przyjazna
nie razi oczu niespełnieniem
gdy...
46 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
sosny przyjaciółki
Ewa Hulak
•
O życiu
•
8 lat temu
spokojne w szeregu
do nieba wysokie
nie pochylone od wiatru
ciche dziś
w domu zamieszanie
krzątam się od świtu
pachnie bigos grzybami
w zalewie szynka
się panoszy
mięsa ziołami...
43 odsłon
•
5 kom.
•
6 głosów
Dama zwana samotnością
Alyshia
•
O życiu
•
8 lat temu
Zgubiłam gdzieś całe lata życia.
A co to jest miłość?
Dawno zapomniałam.
Teraz w sercu panuje już inna dama.
Ukrywa się w zakamarkach, przechadza po ulicach.
Skąd ma taką moc?
Nieważne.
Wiado...
59 odsłon
•
0 kom.
•
5 głosów
ŚWIĘTA.
Barbara57
•
O życiu
•
8 lat temu
Gdy już święta się zbliżają
wszyscy szybciej się ruszają
w domach ruchy też wzmożone
by wysprzątać każdą stronę.
Potem sklepy odwiedzają
ciężkie torby z nich targają
jak już wszystko zgro...
41 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
niedługo Nowy Rok
Ewa Hulak
•
O życiu
•
8 lat temu
słońce usiadło pod cisem
zasłania szarości
tłamsi uschnięte liście
zagubione
zimą
nie ma bieli
zieleń się zaplątała
przycichła
jednak gałązki cisu ciągle
soczyste
oddycham szybciej...
44 odsłon
•
3 kom.
•
5 głosów
nadchodzą mroczni goście
jaropasztii
•
O życiu
•
8 lat temu
wschód słońcem wschodzi
zachód tam zachodzi i nie może
południe w zenicie
ciemne twarze liczę
północ popłakuje
blade i czarne postacie
głodem
szariatem ocieka Europa
wojna okryta...
46 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
18.Zrozumienie
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
8 lat temu
jestem twoim powietrzem
zapewne stać mnie na więcej
nie odmówiłbym Ci kropli wody,
słodkich chwil, bezsennych nocy
jestem twoją równowagą,
lustrem, gdy się do mnie uśmiechasz,
najwygodniejszą ł...
37 odsłon
•
3 kom.
•
4 głosów
17.Starość
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
8 lat temu
Zamarzło, czy na długo?
-a tak uroczo śpiewało
Co będzie jeśli odejdzie,
gdy odetną jemu korzenie?
Nie chce żyć po amputacji
-a tak uroczo grało
Co będzie jeśli nadgarstki
nie odrosną, co...
39 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
jest taka noc
Ewa Hulak
•
O życiu
•
8 lat temu
najczulsza
nie możesz zapomnieć
tęsknisz
chcesz
takiej nocy
pragnieniem nasyconej
czasem pierwsza
bywa jedyna
ciało ogarnia niepokój
czy przyjdzie
duszna od pragnień
miłością wypeł...
44 odsłon
•
3 kom.
•
5 głosów
Trudne rozstanie
wiesiekza
•
O życiu
•
8 lat temu
Źródłem miłości słońce
serce krwiobiegu
świadomość wiary rozpaczą istnienia
żalem spełniana umieram
Czy to już koniec a przedsionek
beznadziejnej chwili nadziei
ta ostatnia odchodzi
mniej tro...
65 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
16.Śnieg
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
8 lat temu
Kolejna północ za mną
Ucieka mi przez palce
Znam to doskonale na wylot
Choć czasem ją przespałem
A kiedy bywa ze mną
Otwieram szerzej okno
Otwieram szerzej oczy
Chcąc upleść z niej warko...
53 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów