Utwory
7,760 wynikówNie teraz
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
skoro modlą się do nieba
musi być przyjazne
ale czy tutaj jest mi źle
dobrze sobie zjem
pogadam z przyjaciółmi
a i na miłość znajdę czas
nie poganiaj mnie
Cory nie ma
ja jestem
płuc...
39 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Labirynty
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
a po co targać bagaże
ułatw sobie życie
przed się idź kolego
nie pomnażaj zakrętów
oczyść swój umysł
by w głowie nie siedziały
jakieś labirynty
i nitki której nie masz
pobłądzić je...
31 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Pójdę z jutrami
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
mnie niespieszno nigdzie
tutaj jest dobrze
nie popędzaj
dzisiaj pójdzie gdzieś sobie
to wiem
również wiele jutr
które przede mną
o wczorajsze nie dbam
bagaż wspomnień
po co
na co...
33 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Następny do kolekcji
donata
•
O życiu
•
5 lat temu
Już niedługo, już niebawem
stary schorowany rok pożegnamy.
Nadzieję na lepszy nowy 2021 rok mamy...
39 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...koniec roku...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
kończy się,jak co roku
kończy co dobre i co złe
człowiek to rozumuje
natura nie kłamie
Ewa jak pramatka
młodemu byczkowi
nowe życie szykuje
koniec roku
w ostatnich podrygach
jest jeszcze wś...
35 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Kocopoły
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
poszła baba do baby po sól
przyniosła nieszczęście
wymieść trzeba wymieść trzeba
jajka zakopać w ogrodzie
chłop uciekł
dziewczyna warkocz sobie wyhodowała
głowę na pniak położyła
kład...
33 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Połap się
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
klaśniesz
nie ma
drugi trzeci
również
a to iluzja
która zwodzi oczy
nie masz tego
nie masz tego
nie ma ciebie
magik
nie to nie magia
to umieranie
jaki sen jest
w klepsydrz...
30 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Pozostaniemy wieczni
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
podziel się sobą
do zaoferowania masz przecież tyle
nie bądź skąpcem serca
wpuść mnie proszę
nie rani się nie można zranić
kochanie jest wielką rzeczą
siwy włos lustro nie pęknie
widzą...
31 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Pomyśl
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
każda chwila jest dobra
nawet późna by zacząć
nie ma czegoś takiego
że miłość potem przyjdzie
ona przychodzi od razu
pewny panie
jak zwał tak zwał
pięć żon
jaka to miłość
nie p...
31 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Dobra noc
artpla
•
O życiu
•
5 lat temu
posypało się igliwie
niby święta dopiero
a już leci
zieleń się trzyma
w końcu nadzieja
narodziny jednak
to nie to samo
co zmartwychwstanie
kolędnicy chodzą
śpiewać można głośni...
56 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
wigilia 20
artpla
•
O życiu
•
5 lat temu
kiedy już wzejdzie Mars solista
stół połączy ludzi bliskich i tych
co przypadkiem
zwierzęta zagadają o ciężkich czasach
bo ludzie mają dosyć
odliczymy do pięciu
przy asyście polic...
52 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
tttttttt
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
pomocne dłonie skleją wszystko
z twoją pomocą na pewno
i będzie dobrze zobaczysz
przeżyjemy niejedno
we dwoje przejść we dwoje
uśmiechać się do siebie
w dołek wpadnę wyciągniesz mnie
a...
28 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Pamiętliwy pamięta
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
lata robią swoje
one uczą
byłoby wielkim grzechem
gdybym nie wziął sobie do serca
biorąc
czuję się odpowiedzialny
za to co później uczynię
ludzie patrzą widzą i sądzą
bydle czy nie...
30 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Odnajdzie
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
jutro wstaniesz
zobaczysz słońce
anioł pilnuje
na pewno
chociaż licho nie śpi
niebój się
wiara pomoże
zwyciężysz
pojutrze również
pod słońcem dla ciebie
póki żyjesz
bierz sobi...
30 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Pół żartem
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
napiszę sobie kawaler na czole
na piersi do wzięcia
tabliczkę powieszę
ps mam basen BMW Neverland
który tanio kupiłem
wszystkie przybiegną
zobaczą moją szopę
zamiast basenu kałuże
or...
29 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Użyj wszystkich
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
narzekasz i narzekasz
krzyż sobie dodajesz
z igły robisz widły
tłuczone szkło tłuczesz
czarne jest czarnym
wizja twoja wizja
weź biały flamaster
i przemaluj na biało
białe jest biał...
30 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Nie znalazła
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
serce może wielkie
ale kabza pusta
jeśli coś wpadnie
to zaraz wydam
kwiatka bym ci kupił
lecz kwiatek jest droższy od chleba
ledwo wiąże koniec z końcem
jest zima polnych nie narwę...
30 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Tylko dokąd
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
noc zapadła
sen dobry przyjdzie może
który nad ranem urwie się
nie pewne
że o nim zapomnę
po co śnię
dlaczego
skoro nie prawdą jest
które przyśni się
niedorzeczne a czasem koszmary...
28 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Stara melodia
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
lata zabrane
wspomnienia dodane
których nie chcę
wolę żyć dalej
wspominać
to tak jakby się zatrzymać
a życie krótkie
nie poczeka
rano wstałem
teraz się kładę
dobranoc
ciąg da...
27 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Tak czy tak
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
pościeliłeś sobie
teraz wyśpij się
za twarde
spać nie możesz
masz problem
nikt nie kazał tobie
wejść w dorosłe życie
ale mus
to mus
sam dorosłeś
zmieniłeś zabawki
na droższe...
27 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Nic się nie stało
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
na końcu świata
nie ma końca
przecież ziemia jest okrągła
w którą byś nie poszedł
każda droga prowadzi do domu twojego
serce wiem że masz
ono czyni człowieka
przyjdę poproszę
zrozu...
27 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Nie policzę
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Dobrze mi tutaj
las blisko mam
cztery kąty
swego pan
do sympatii nie tęsknię
choć nie jedna była
wolę dróżki leśne
gdzie natura miła
zdrowe powietrze
sto lat by się chciało
Bóg...
29 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
bądź jaskółką kolędo
ibis49
•
O życiu
•
5 lat temu
rozbłysła pierwsza gwiazda
niebo uśmiecha się do nas
szczerym uśmiechem dziecka
czystym jak płatki śniegu
świat na chwile przystanął
mocniej zabiły serca
nie wiem tylko dlaczego
z oczu sypią...
72 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
szukając gwiazd
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Ponoć
każdy ma swoją gwiazdę
ubiegłej nocy mojej szukałem na niebie
nie to nie ta
za jasno świeciła
więc zaśpiewałem sobie
gdybym był bogaty
daba daba da .....
ubiegłego wieczoru...
25 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów