Utwory
7,761 wyników...zapamiętaj...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
to nie ja się gniewam
bo gniewu mojego nie znasz
i to nie ja ciebie unikam
ze słowem w czynie
to nie ja okna zamykam
pod sposobnością bliskości
osób wtajemniczonych
dla swojego "EGO"
to ni...
39 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
liście
gizela1
•
O życiu
•
5 lat temu
tyle drzew
kołyszą się
co teraz
..liście
55 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Złota Myśl
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
WEB
kiedy Wszechświat Ekranizuje Braterstwo
tak na ziemi dla nie jednych
ma się tak jak zapodanie posiłku
które zwie się haszysz
Wersja Eboli Barbarzyńskiej
jak zwierzęta gównem pasą
tak...
38 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
PORANEK
brzoza12
•
O życiu
•
5 lat temu
Gdy kawę pijesz na tarasie
a nutki piano płyną w niebo
na trawie rosa jak brylanty
pytasz czy czegoś więcej trzeba?
A jeśli jeszcze przyjdzie czasem
do głowy całkiem zgrabny wierszyk
co słowem...
42 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
...powiedz teraz...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
powiedz o czym myślisz
bo ja o miłości
byśmy się kochali
w zdrowiu wszyscy żyli
by opieka opieką była
nauka nauką
dzieci świat dorosłości
bez nienawiści , zintegrowany
powiedz o czym myśl...
43 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
nocą
gizela1
•
O życiu
•
5 lat temu
noc
jest nocą
..nocą
było słońce
nawet
jutro
43 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Słowo dziewicy
gregorsko
•
O życiu
•
5 lat temu
nie potrzebuję sztyletów
wystarczą wargi do celnego strzału
wygrywam bitwy na niemych łąkach
moje włosy rozpuszczają się pąkami kwiatów
przyozdabiam nimi krzyże
głowę każdej korony drzewa
tw...
111 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Dziewczęce warkocze
Lando2
•
O życiu
•
5 lat temu
Zaplecione dwa warkocze
co dziewczynę czasem zdobią
a jej blond złociste włosy
wolą płożyć się bezładnie
by je każdy podmuch wiatru
lekko dotknął musnął smagnął
ukojony odszedł nagle
by je każd...
42 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
LATO
brzoza12
•
O życiu
•
5 lat temu
Czy upały bezpowrotnie
już minęły tego lata
czy w króciutkich ja spodenkach
jeszcze plażą tak...polatam
i w sukience na ramiączkach
i w sandałach w złote paski
na tarasie gdzieś w kafejce
pić...
40 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
...do wspólnego celu
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
natura jak kobieta
w miłości osiąga
najwięcej przyjemności
jest jak łąka
co życia nie zabagni
i jak wysoka góra
do której dopasowanie
tworzy bóstwo raju
jak natura jest niebem
a niebo zi...
37 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
FORTE...PIANO...
brzoza12
•
O życiu
•
5 lat temu
Leżę sobie na słoneczku
i wyłączyć pragnę się
nagle fortepianu nutki
jak z letargu budzą mnie
najpierw szybko potem wolno
piano...forte...wprawki swe
ćwiczą sprawnie by etiudą
oczarować wresz...
46 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
SPOKÓJ
Lando2
•
O życiu
•
5 lat temu
Toń morskiej wody
dotyka nieba
niebiańska cisza
a biel najgłębsza
małe paciorki
błyszczą na tafli
na niebie nie ma
ani jednej skazy
niebo przegląda
się w tej otchłani
one niczego
nie...
39 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Karykatura Diabła
Mateusz Bandkowiecky
•
O życiu
•
5 lat temu
Siedzimy przy jednym stole -
Pijemy do lustra, jakby to było torturą...
Uśmiechamy się tak bardzo podobnie -
Z własnej woli - stałem się jego karykaturą.
Każdej nocy jest mi tak bardzo bliski,...
33 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...horror...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
w czasie pandemi
zakaz odwiedzin
aż skóra cierpnie
i strach patrzeć
na ludzi podobnym
roślinom
paznokcie zapuszczone
brzuchy nadęte z uśmiechem
toaleta zrobiona
raz na 24/h
palce u stóp...
38 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
PANIKA
brzoza12
•
O życiu
•
5 lat temu
Gdy łeb masz ciężki
a w kościach łupie
brakuje rtęci
tak skoczył słupek...
w panikę wpadasz
że to jest Covid
chwytasz telefon
"noo....nie wychodzić".
44 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Władca świata
michal1405
•
O życiu
•
5 lat temu
"Władca świata"
Lipcowy ranek
pływam we śnie
otwieram oczy
to życia zew
oddycham
czuję i słyszę
Was
wszystkie stworzenia
co kryje las
przeleciał komar
zaćwierkał ptak
pokicał zają...
42 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Milionowa buteleczka
Czeresnia
•
O życiu
•
5 lat temu
Jestem sobie milionowa buteleczka
I za mną i przede mną czysta kartoteczka
Zemszczę się za tatusia szczerze
Bo pił w ofierze
Żeby się lepiej poczuć
I zadość uczynić sklepowej mamonie
O tego p...
36 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
POJECHAĆ DO KOLUSZEK...
brzoza12
•
O życiu
•
5 lat temu
Pojechać do Koluszek
do Kutna albo Tczewa
pociągiem miałam ochotę
i dziwić się nie trzeba
bo na nowy początek
w Koluszkach albo Tczewie
mam nieodpartą chęć
lecz jak to zrobić nie wiem
sie...
45 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
...zapamiętaj
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
tyle miłości masz
w miłości żyjesz
a z prawdą mijasz
opowiadając bajki
nie z tej ziemi
w tej chwili
gdybym miała
zaczarowany pierścień
taki co Arabella miała
pół świata bym zamroziła
na 10...
41 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Czy życie jest piękne
gaja
•
O życiu
•
5 lat temu
Noc taka długa
potem piękny świt
patrzy na kochanków
czy nie jest im wstyd?
że tej samej nocy
ktoś odszedł cichutko
Życie takie piękne
Zycie trwa tak krótko
Na nic zaduma
i bzdury wierut...
52 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...Koronawirus...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
już drugiego września
nie jedne szkoły
a w nich nauczyciele
gruźlicy się nabawili
kokluczu albo sepi
lub mają zanik pamięci
jak się zarazić
złocistym gronkowcem
już od 2 września
wolą nauc...
35 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
...w prawdzie...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
40lat temu
zaczął się przewrót
zwalniania ludzi z pracy,
bijatyki,ludzi torturowanie,
strzelanina za którą stoją mordy
40lat temu
to wszystko trwało
w tworzeniu Związku Solidarnościowego
któ...
36 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
ECRU
brzoza12
•
O życiu
•
5 lat temu
Jest tutaj taki namiot
cały w kolorze ecru
nawet pianino białe
z rzuconym nań pękiem róż
pianista - czarodziej gra
nastrój sączy się wokół
przy kawie z pianką ecru
siedzą z tęsknotą w oku...
40 odsłon
•
4 kom.
•
2 głosów
FALA
brzoza12
•
O życiu
•
5 lat temu
Fala za falą
wilgotny piach
tu krok po kroku
zostawia ślad
a zamek z piasku
żmudnie sklepany
w fosie swej zbiera
wody rozlane
fala za falą....
rozmywa ślad
już zachód słońca
a z zamku...
42 odsłon
•
3 kom.
•
4 głosów