Szarość

O życiu
Dlaczego wszystko jest szare?
Nic nie jest szare!
Wszystko jest kolorowe!
Tak? Raczej w odcieniach szarości pomalowane.

Gdzie kolory świata?
Gdzie barwy się podziały?
Wszystkie uczucia szarzeją, dlaczego?
Żółte, zielone, czerwone, niebieskie...
A teraz?
Siwe, szare, bure...

Dlaczego nie przeciwdziałamy?
Dlaczego nie kolorujemy?
Dlaczego przyklaskujemy Szarości?

Bo nie ma czym kolorować...
Bo kredki trzeba zaostrzyć...
Bo szare barwy łatwiej wytworzyć...
Bo...?

Bracie, szarości nie twórz.
Siostro, szarość koloruj.
Przyjaciele, bure plamy żywymi wzorami zastąpcie.

Mamo, kredki mi podaruj!
Tato, kredek mi nie zabieraj!
7 5
69 odsłon

Komentarze (5)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

ryty 12 lat temu
wiersz pełen barw ... :( mimo to smutny
zyga66 12 lat temu
czasem trzeba trochę szarości aby docenić kolory...pozdrawiam :)
A
alali 12 lat temu
więc pomalujmy sobie świat....na żółto i na niebiesko :)) ciekawy wiersz.pozdrawiam
Mario Sz 12 lat temu
To jak niemy krzyk myślę, że w końcu dusza usłyszy bo to z niej musi wystrzelić paleta barw zarażając cały świat. B. ładnie :))
Anvil 12 lat temu
Dziękuję. Zyga - zdecydowanie : ) Ryty - piszę co mi leży na sercu...
4 online
Zaloguj sie aby pisac w shoutboxie