Utwory
7,761 wynikówDorota z Montw
Czeresnia
•
O życiu
•
6 lat temu
Dorota znana ze swej erudycji
I poszanowania Tradycji
Po prostu lubiła się modlić
Kochała Boga najbardziej
Wtedy spotkała okrutnice
Często jej przeciwieństwa
Wtedy one zapragnęły jej dobra
I...
47 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Myśl
OLBA19
•
O życiu
•
6 lat temu
Nie trzeba nazywać się, czy mieć bomby.
Wystarczy niedostatecznie ocenić i niezrozumienie okazać, ale swoje przypadłości, na talerz wartości wypchnąć. Przecież „musimy” oficjalnie powiedzieć, nie-im...
16 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Biedronka
Tanatos
•
O życiu
•
6 lat temu
Co dziewczynko pochlipujesz tak żałośnie,
że co? Sam z niczego brzuszek ci rośnie,
chciałaś dodać sobie urody i ogłady,
a, to dla tego jadłaś dużo czekolady.
Miałaś taki płaski i piękny brzuszek...
60 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
Lost in heaven
michal1405
•
O życiu
•
6 lat temu
"Lost in heaven"
I never thought
I will be here
War at it's final
Nothing is real
My expectations
my tears
my thoughts
but I have never felt
I am lost
Today I am free
from chains
sto...
57 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Dla Basi
Czeresnia
•
O życiu
•
6 lat temu
Święta barbaro święta barbaro
Kto cie nauczył być taką gawędziaroł
Może to była muzyka
Która od twojego zła już utyka
Bo ona lubi pomagać
I złe przypadłości wniwecz wsadzać
A ty ciągle stwarz...
50 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
O Jurku
Czeresnia
•
O życiu
•
6 lat temu
Opowiem wam opowieść o Jurku
Strasznym okrutniku
Który mnie uratował
A złych ludzi nie 'mordował'
Bo nauczył mnie wszystkiego
Tylko dobrego
I jeszcze coś
Nie kazał mi strzelać na poligonie...
40 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Wiersz o Bogusławie
Czeresnia
•
O życiu
•
6 lat temu
Bogusławie moja kochana zabieraj się do na flecie grania
Bo to przyjemność w swej muzycznej prostocie tania
Zaczynaj grać w te pędy
I tak jak od urodzenia bądź piękna seksi i trendy
Tak jak każda...
42 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Nasza nadzieja
donata
•
O życiu
•
6 lat temu
W środku zimy dziadkowie tłumnie do szkół i przeszkoli przybyli .
Młode pokolenie ich przywitało
i do sali-auli poprowadziło .
A tam scena odświętn...
52 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...dzisiaj...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
babci dzień
nie jedna się cieszy
inna smuci
wnuki chciałaby przytulić
lecz jej własne dzieci
zabraniają kontaktu
lub się wstydzą?
przykre to i boli
w oczach widzieć łzy
ukradkiem radość p...
58 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
...bez pocałunku
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
o miłości mówisz
widok serca wkładasz
złotym głosem,dziełem rąk
masz entuzjazm serdeczności
za dnia radość uśmiechu
nocą zimny bolesny chłód
będąc w zamkniętym świecie
w samotności łoża
m...
69 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
Nadzieja
Lando2
•
O życiu
•
6 lat temu
O losie okrutny!
co drwisz sobie ze mnie
dajesz nadzieję, a potem
zabierasz w popłochu
zbierasz niczym okruchy chleba
jak śmieci przy drodze do domu
a ona przecież mocno strudzona
życiem zm...
43 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
Słowa...
OsQQer
•
O życiu
•
6 lat temu
Dobrze wiesz że tryskam dobrem
Lecz chcesz by było po twojemu
Jest tylko jeden problem...
Ty nie widzisz żadnego problemu
Słowa są twoim ostrzem
Próbuje zostać w milczeniu
Słowa są bowiem uc...
58 odsłon
•
4 kom.
•
5 głosów
wrona
leopard 2
•
O życiu
•
6 lat temu
się na gałęzi
przygląda dość uważnie
i odlatuje
42 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
...łajza zawsze będzie łajzą
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
Pragnienie
zewnętrzne
wewnętrzne
przymusowe
nieoczekiwane
nieobliczalne
pragnące gwałtu
na rauszu
bez serca bez rozumu
przesiąknięte samozadowoleniem
zadufanej burdelowej palarni
seksisto...
49 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Kręty szlak
Lando2
•
O życiu
•
6 lat temu
Drogo bezkresna
dokąd ty zmierzasz?
Dlaczego wciąż idąc skręcasz?
Raz tu raz tam
miejsca swojego nie masz.
Kiedy już z dala koniec twój widać
kres wyraźnie się na horyzoncie jawi
nagle znowu pr...
46 odsłon
•
5 kom.
•
1 głosów
...pokój...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
cichy i głuchy
wiedzą wypełniony
a ciemny i pusty
jak nie jeden człowiek
ściany jak lico by wybielił
na niedolę swoją
tylko dalekie echo słyszy
skrzypiące drzwi
jak lęk poprzedza paraliż...
48 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Powroty nie dla wszystkich
Lando2
•
O życiu
•
6 lat temu
Wylatujesz z gniazda
czysty niczym pierwsza łza
tylko ze swoim bagażem DNA
pustą torbą i nadzieją na wszystko
mijasz ulice pełne hałasu
gwaru trud flesze lamp
uliczny rock 'n' roll
tańcz...
48 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
...ale fajerwerk...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
tak
jeszcze
idź
już
obrzydzenie bierze
głupoty nad mądrością
niezła to fachowość
ogólnoświatowa - się powie
klucz francuski
na wartę zachodu ma
z zegarkiem w kieszeni
jak nad...
46 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
...ależ...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
jak w sieci wrze to będzie ciepło
niebawem nie jednym
powietrza zabraknie
tym bardziej gdy komentarze
dotyczące Fundacji nie przechodzą
bo wcześniej SLD wraz z PSL i PO
służby zdrowia rozpiep...
41 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
...to obraz dziwny głos
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
w przyciemnionym pokoju
stoi stół okrągły
z dwunastoma krzesłami
na nim obrus biały
i zastawa białego koloru
goście przy nim siadają
tak że prócz czerni jedynie
damskie widać dłonie męskie
d...
39 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
...Nowy Rok
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
Stary już pożegnany
śpiewem i tańcem
Nowy powitany
to już nie sen
jak dziecię się narodził
z nim w nowy czas wchodzimy
na miłość i szczęście
życie w dobrobycie niech niesie
w pokoju niec...
45 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Niektórzy potomkowie Seta
Czeresnia
•
O życiu
•
6 lat temu
Oto dalsze dzieje Adama ojca wszystkich ludzi i matki Ewy
Którym Bóg pobłogosławił i nazwał ich ludźmi którzy są pracowici jak mewy
Jeśli ktoś myśli ze latanie nad morzem jest proste łatwe i przyjem...
45 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Kariera
Martynka3
•
O życiu
•
6 lat temu
Jesteś szczęśliwy, masz marzenia, plany
Stoisz na podium - kolejny wyścig wygrany
Po szczeblach kariery wspinasz się coraz wyżej
Ale Zapominasz że smierć jest coraz bliżej
51 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
Tsunami
spowszedniała
•
O życiu
•
6 lat temu
Łapię się na tym czasami,
Że jestem jak wielkie tsunami,
Niszczę wszystko dookoła.
Nikt mnie zatrzymać nie zdoła.
Eee, to nie jestem ja,
To w mojej głowie mgła.
A trzeba liczyć gwiazdy ,. w ka...
49 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów