Utwory
7,761 wynikówNowe wyzwania
donata
•
O życiu
•
6 lat temu
Stary rok pożegnaliśmy.
Nowy z werwą przybiegł
z hukiem petard i radości
w nasz świat wkroczył.
Kalendarze stare posprzątane
z przeszłością się pożegnaliśmy.
Nowe pękate pozakładane
o nad...
40 odsłon
•
4 kom.
•
2 głosów
z ostatniej chwili
jaropasztii
•
O życiu
•
6 lat temu
sytuacja dość chora
ustawia sobie życie dożylnie
heroina jak niewdzięczna dziewczyna
kochasz na chwil ułamek zapominasz
skutkiem rozpędzony skład
opuszcza twój dom
szukasz jej
ale nie...
38 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Witch
michal1405
•
O życiu
•
6 lat temu
"Witch"
It's close
to midnight,
there is full moon.
My demons
will start
to dancing
soon.
I sold
my soul
and it was
cheap,
no time
to regret
no place
to weep.
The witch
is yelling:...
44 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Broken souls
michal1405
•
O życiu
•
6 lat temu
"Broken souls"
We:
broken souls,
in silence walk through.
We don't need to scream,
no need to be rude.
We gather the evil
and hold it so strong,
that devils can't
go back
to place
where t...
42 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Początek i koniec
Lando2
•
O życiu
•
6 lat temu
Każdy początek ma koniec
i 100 letnie drzewo
co korzenie ma płytko
a niebo skąpi mu wody
i zwierzę które ma zapisany genom
i dom z bali który stał
lecz czas go pochłonął
i człowiek co ma...
40 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
w Nowym 2020 r Wszystkim dużo miłości
Ewa Hulak
•
O życiu
•
6 lat temu
Nie wystarczy
kocham
rzucić w przestrzeń
bezdźwięczne słowo
blednie w świetle
pragnienie spada na ziemię
cichutko
kochaj mnie opuszkami palców
zapachem otulaj
wilgotne oczy
utopią w nami...
58 odsłon
•
9 kom.
•
4 głosów
...na Nowy Rok
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
jak niedawno o północy
młody wzleciał
tak szybko Stary przeleciał
równo o opółnocy
też ja wzlecę
w Nowy 2020 Rok
Rok kreta
uśmiech niech przyniesie
stopy zrenegeruje
na zdrowie i miłoś...
37 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
I cóż da się ?
donata
•
O życiu
•
6 lat temu
Na co dzień złowrogie maski na twarzy nosimy drwiną, nienawiścią ,oszustwami...
47 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
...na Nowy Rok...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
zaszyszt mają nie jedni
niczym średniowiczny kArcel
w który pracownik pracuje
Na zarobek nie jednego Prezesa
zazwyczaj jak wiemy
sygnatura
plus ma czy minus
I nie dla każdego jest
wzlot czy...
39 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
XXI wiek
Anonim1999
•
O życiu
•
6 lat temu
Potrafimy wzbić się w niebo niczym ptak.
Lecz nie potrafimy rozwinąć skrzydeł…
Boimy się zatonąć niczym wrak.
Chodź potrafimy rozwinąć żagiel.
Potrafimy komunikować się z osobą z drugiego zakątka...
30 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Wierzę
Anonim1999
•
O życiu
•
6 lat temu
Wierze w dobro!
Podczas gdy ludzie są dla siebie paskudni...
Wierze w szczęście!
Mimo, że los bywa okrutny…
Wierzę w jutro!
Chodź jeszcze dziś się nie skończyło...
Wierzę w słońce!
Chodź pochmu...
38 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Jedna Minuta
Anonim1999
•
O życiu
•
6 lat temu
Na zegarku równo dziewiętnasta
Kolejna godzina naszego życia minęła.
Kolejna osoba gdzieś na świecie się zraniła.
Kolejne nowe życie na świat gdzieś przyszło.
Kolejna osoba znów zwątpiła w przy...
35 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Gra zwana życiem
Anonim1999
•
O życiu
•
6 lat temu
Tam gdzie człowieku masz metę ja mam swój start
stawiaj swój cel wysoko i nie pozwól by spadł.
Życie to tylko gra, w której każdy ma swój level
Każdy inną idzie planszą lecz wciąż obok siebie.
Ka...
38 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
w kwiecie i w przerębli
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
6 lat temu
Pragnę choć raz
wyjść nie na ludzi
lecz naprzeciw sobie
rozłożyć palce na krańcu
i odebrać oddech
a później odpłynąć.
Tak przeżyć niemożliwe
żeby nagle wyjść z siebie
pełnym siły nieznajomej...
36 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Przestrzeń świeżości, dla nowej wolności, tonącej w dnia szczęściu okruchach.
Mirosław Witold Butrym
•
O życiu
•
6 lat temu
Przestrzeń świeżości, dla nowej wolności, tonącej w dnia szczęściu okruchach.
Jeden świtania czystego blask Dnia; we wstęgach wschodu jaśniejących;
mocy tętniącej coraz bardziej ciepłem, odkrywają...
45 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Jest taka noc
donata
•
O życiu
•
6 lat temu
Jest jedna noc najważniejsza w roku .
Gdzie niebo z ziemią się łączy.
Sny na jawie się spełniają
Ludzie się jednoczą życzenia
szczerze sobie składają.
W tą noc Dziecinę Bożą witamy
która nas...
46 odsłon
•
6 kom.
•
3 głosów
Grudzień
donata
•
O życiu
•
6 lat temu
Koniec roku zbliża się szybkimi krokami .
Chodź wciąż ciepłą pogodę mamy ,
dzień się skrócił, kilkoma godzinami
słonecznymi się zachwycamy
i na kwitnącą przyrodę spoglądamy.
Tak od kilku lat o...
43 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
...już Grudzień mamy...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
szczęśliwy miesiąc
od samego rana żeśkość ma
Wiosną pachnie diamentowe Niebo
(i nie ma tu zbierzności
gdzie rześki ma pisownię
z niemieckim odpowiednikiem
'Mutereit')
Polska jest jedna niczym...
47 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
***
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
6 lat temu
Strzela we mnie jakiś obłąkaniec
pod łopatką, obok kupy piachu
jakbym nie młodość, a starość miał grać.
W dół czarny, aż zapomną, patrzę
za głęboko, w sercu, cuchnie glina
niedawno z tobą, serce...
54 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
Chwila
Lando2
•
O życiu
•
6 lat temu
Zbyt mało by kochać
nacieszyć się trudno
nie zdążysz wyrazić
swych pragnień uczuć
mija tak szybko
ty wiesz że nie wróci
lecz może zamienić
twe życie w nicość.
44 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
...w życiu i za życia...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
jak każde dziecko
z krzykiem się rodzi
tak od pierwszych dni
pielęgnowane jest głaskane
lub poniewierane i martretowane
lecz każde dziecko się rozgląda
wpatrując w jeden punkt jak gwiazdę
do kt...
50 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
Ewa
donata
•
O życiu
•
6 lat temu
Było małżeństwo starające się o dzidziusia
wyjeżdżało na wczasy Egipt i Tunezja.
Kąpali się w solnych wodach by się nie utopić.
Zmieniali klimaty Karpacz i Kołobrzeg
aż się Bóg zdenerwował i dość...
44 odsłon
•
5 kom.
•
3 głosów
Rozmyślania
Lando2
•
O życiu
•
6 lat temu
Ślady twoje zmywa czas
twarz rumiana traci blask
jeszcze czasem wieje wiatr
niczym dobry stary żart
piorun błyśnie kończąc akt
dalej jest już dobry świat.
52 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Trzy limeryki o poetach cierpiących
Maciek.J
•
O życiu
•
6 lat temu
Afekt ma pewien poeta z Brodni,
siedzi to w nim już wiele tygodni.
Kiedy coś tam płodzi,
wena wnet przechodzi.
Zdobył raz puchar… ale przechodni.
Chory poeta ze wsi Iganie,
stracił ochotę...
52 odsłon
•
2 kom.
•
5 głosów