Utwory
7,765 wynikówKot *
artpla
•
O życiu
•
8 lat temu
bibułę wziął
od Frasyniuka
była trochę uszlajana
jak to w zajezdni
tytoń za to był amerykański
i nie miał
żółtych bokobrodów
skręcał na siłę w prawo
choć papier za nic
nie rozumiał teg...
41 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
z perspektywy *
artpla
•
O życiu
•
8 lat temu
nawet nie wiesz
ile warte jest spojrzenie
zwycięzcy
zawsze obstawiasz za nisko
wstań już z kolan
teraz jest ten czas
gdy świat z perspektywy stołka
wydaje się
niczym
nieograniczony...
45 odsłon
•
4 kom.
•
7 głosów
Biedni ludzie...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
pożyczki biorą
na spłatę nie mają
lecz za to nie brak im słowa
z poza marginesu
jak nurtem każdej godziny
życie płynie dla szybkich przemian
tak pamiętaj mój rozchodzie
żyć z przychodem w zgo...
41 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
SPONTAN
endzi
•
O życiu
•
8 lat temu
Siedzę teraz tu i myślę ,co mnie życie nauczyło ,
może to już pora ,by zatrzymać się ....
I pomyśleć o ty sprawach i problemach ...
Bo gdy czasem patrze wprost ,życi...
31 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
...idzie do nowości
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
jak czystym faktem
jest dziwactwo
to przyzwyczajenie
rodzi niechlujstwo
w trybie życia
najczęściej powoduje wymioty
na swąd skóry - obrzydzenie
kobietę jakby oświeciło
zakażenia się boi
i...
47 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
cień
Ewa Hulak
•
O życiu
•
8 lat temu
układa się wierzbą
na ziemi
patrzę na wiotkie floksy
szukają światła
ciemnieje fiolet pod świerkami
gaśnie szybko dzień
zajdzie niedługo słońce
cień pod drzwiami ułoży ciszę...
42 odsłon
•
1 kom.
•
5 głosów
...by uśmiech błyszczał
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
jak to zęby
uśmiech niosą
jak też wszystko pogryzą
z kapselek butelki otworzą
orzechy bez dziadka do orzechów
lecz wielu ludzi ich nie ma
a magazyny są nimi przepełnione
tak bez czekania
kie...
47 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
głowa do góry
jaropasztii
•
O życiu
•
8 lat temu
dłoń ściska dłoń zimną
w letnie ciemne wieczory
w duszy mrok co układa cienie
słabe światło nie uspokaja
zbłądziliśmy po drodze niepewnej
nie poddam się poprowadzę cię
przez szary dzień i c...
45 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
Samotnik
SkazanyNaŻycie
•
O życiu
•
8 lat temu
Życie byłego samotnika,
zagubienie z tego wynika,
za próby więzi dziękuję Wam,
ale dalej zamierzam iść sam.
Muszę iść sam, bo czuję się źle,
niby wsród ludzi, a wciąż we mgle,
wyzwania marne s...
49 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...nocą czy dniem...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
ogień
największą siłę ma
woda
zbrojny jest i wiatr
przy drodze na drodze
bez postoju
składa ofiary swojemu Panu
niczym Świadectwo przysięgi
'Wojna czy Pokój'
ostatecznie
'nie zadzieraj n...
40 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
szukam dla nas nieba
jaropasztii
•
O życiu
•
8 lat temu
na niebie strach
w oczach niebo i słońca blask
jesteś nadzieją omija nas lęk
rozkładam ramiona jak ptak
szukam ciebie
szukam dla nas nieba
szukam schronienia
nasze gniazdo nasz dom
jesteś do...
43 odsłon
•
0 kom.
•
4 głosów
Nie nadąża
hopelka
•
O życiu
•
8 lat temu
Kubek po kawie nieumyty
Magnez nadal niezażyty
Koce na fotelach zaplamione
Sterty rachunków niezapłacone
Grzanki w tosterze niczym węgiel
Kiedyś chciała robić przędzę
Teraz siedzi w pudełk...
34 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
tamtej miłości nie ma
Ewa Hulak
•
O życiu
•
8 lat temu
pamiętam dotyk
oczu namiętny
byłam jak dygoczące liście
na wietrze
czułam ciepły oddech
gładziłeś moje włosy
tuliłeś czule skronie
byliśmy jednością
rysowanym cieniem
unos...
46 odsłon
•
6 kom.
•
5 głosów
Wyję
piano_girl
•
O życiu
•
8 lat temu
zawieszona w próżni,
trwa bo tak trzeba...
musisz, powinnaś!
nie wolno!
jeden, drugi, trzeci, czwarty
środa po środzie
od dnia pierwszego oddechu
biała karta obleczona błotem
gównem
sm...
73 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...nie z litości...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
la,la
chciałoby się zaśpiewać
by w oczach radość zyskać
lecz Ala ma smutną minę
oczy zapłakane
bo uczucie przepaściła
tracąc przy tym kochanie
przy którym serce drze
a tak za niczym nie tęsk...
42 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Całokształt życia
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
życie
uczucie
sex
mordęga
odczucie
rażące
brudne
poniżające
pogląd
konfliktowy
depresyjny
nerwica
zaburzenia
psychiczne
zboczone
nałogowe
panika
uświadomienie
dręczące
lec...
42 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Dożynki
donata
•
O życiu
•
8 lat temu
Dożynki zwieńczenie prac rolników-ogrodników którzy od zimy pod szybami w swych obiektach pracowali.Ogórki ,paprykę i pomidory hodowali i zdrowe na rynek wys...
75 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
światło
ibis49
•
O życiu
•
8 lat temu
są gwiazdy co nie gasną
choć serce bić przestało
ich światło ponad czasem
jak srebrzysta nadzieja
jest miłość co nie gaśnie
choć serce w proch się zmienia
lecz ona wciąż niezmiennie
żyje w...
64 odsłon
•
6 kom.
•
10 głosów
wymyśliłam siebie
Ewa Hulak
•
O życiu
•
8 lat temu
inaczej pragnęłam żyć
nie przetrwałam przy tobie
sama nieświadoma
śmierć matki zabolała
wnuki zapłakane pytały
dlaczego
pogrzeb był styczniowy
zimny
niespłacony kredyt
oddzielał...
61 odsłon
•
10 kom.
•
8 głosów
...w życiu...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
prywatnym
czy publicznym
wyrocznię krzywd
zawsze niesie
mściciel
niesie zło
z nim cierpienie
sam też czy nie
za złe zamiary
z czasem ułomnie
dla siebie
ofiarą się staje
do zguby prowa...
77 odsłon
•
6 kom.
•
1 głosów
...ze swojego słowa...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
nie wiem?
po co do mnie pisałeś
kiedy słowa skasowałeś
stając się niczym widmo
i tak nie wiem?
czy to sen był
kiedy roześmiane oczy
czytały ton słowa widziały
dzisiaj na małe wspomnienie...
45 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...diabełku...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
jesteś taki uroczy
lecz cóż mi po urodzie
jeśli dla mnie
tyle co gówno jesteś wart
tak mów do mnie jeszcze czaruj
emocji pełen swojej wartości
dla grzechu kuś i bałamuć
spojrzeniem pr...
42 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
smutek
Ewa Hulak
•
O życiu
•
8 lat temu
osiada
zapada głęboko w sercu
ciężki i zimny
ociekasz nim
nie oddychasz czekasz
idziesz przez życie
jest blisko
przystajesz wyczekując
by znowu móc złapać
oddech
auto...
46 odsłon
•
6 kom.
•
6 głosów
w czasie
ibis49
•
O życiu
•
8 lat temu
byłem pustynią
pod twoim spojrzeniem
zmieniłem się w źródło
tryskające nadzieją
ubrany w tęsknotę
w półmroku księżyca
nie odwracam twarzy
przed pożądaniem
jesteś oddechem
który przejmuje...
58 odsłon
•
2 kom.
•
5 głosów