Utwory
53,961 wyników...na zielonej łące...
kaja-maja
•
Natura
•
7 lat temu
pośród lawendy i kaczeńcy
muzykalne świersze grają
niczym małe owieczki
dzwoneczków chorałem dzwonią
już od samego rana,dzień umilają
do wieczora,bo wieczorem
najsłodszą są muzyką
małych żóc...
42 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
kamień na dnie
jaropasztii
•
Wspomnienia
•
7 lat temu
w bystrej rzece na jej dnie
spoczywa kamień
woda obmywa go
nadaje kształt
każdy kto próbuje
wydostać go na powierzchnię
nie potrafi zanurzyć się do dna
zbyt głęboko mimo że
woda cz...
39 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
...zwycięstwo...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
publicznie proszę
każdemu wieniec wręczyć
jako najwyższą nagrodę
za wszelaką aktywność
za zdobyte przyjemności
za cenę osobistej godności
z trawy być może złoty
miedziany lub dębowy
wedłu...
42 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
cierpliwość
jaropasztii
•
O wierze
•
7 lat temu
człowiek czeka na miłość
nie przychodzi zmierzcha się
zimno nieszczelne okno
uderza w okiennicę
szare ściany słabe światło
w głowie myśli na głowie rzadkie siwe włosy
co zyskał co stracił c...
44 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
wszystko co było
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
wszystko co
najgorsze w życiu
spotkało mnie
to
nieświeży oddech dziwki
zapach ciała kogoś kto umiera
gdzie oczy
gdzie trzeźwość
nie ogarniam przeszłości
nachalności
chciwości...
40 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
...raz to za mało
kaja-maja
•
Humoreska
•
7 lat temu
gdy jedn się modli
jak do 'Ojcze nasz'
Boga na myśli nie ma
jedynie 'po władzę marsz'
drugi gdy się modli
palce krzyżuje i zaciska
mówiąc - ja wyjątkowy
szkoda tylko że,
nie oświecony
pal...
44 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
3 wersy
mollymoon
•
Melancholia
•
7 lat temu
Od historii nie ma ucieczki,
Albo uczymy się na cudzych błędach
Albo sami je popełniamy.
48 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Nasze Dzieci
donata
•
O życiu
•
7 lat temu
Uroczyście święto dziecka obchodzimy
prezentami obsypujemy ,na festyny zabieramy
i się cieszymy że frajdę maluchom robimy.
O młodzieży pamiętamy i prezenty wręczamy
ale wieczorek bez rodziców or...
48 odsłon
•
4 kom.
•
4 głosów
47.Natchnienie
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
7 lat temu
nocą wzrokiem obejmuję drzewa
a blask paru latarni podlewa je
samolot w chmurach się chowa
rozwijam się i nie przekwitam
po co zaczynać życie od nowa
każde spojrzenie dotlenia się
rozpowrzec...
62 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
wyboista droga
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
nade mną ciężkie niebo
w sercu słów sztylety ranią nieustanie
chłodny oddech na twojej szyi
nocą ciemną przytul do piersi
myśli kokon krepuje ciało
po nici Ariadny wychodzą na prostą
dro...
41 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Szczery wiersz - parę słów o mnie
mollymoon
•
O sobie
•
7 lat temu
Zdradzasz swoje koleżanki
Z dziwnymi panami
O atrakcyjności above avarage,
Pijesz wódkę w lesie,
Szlajasz się o północy po lesie,
Gubisz różowe koce.
52 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
stacja siódma
Nieznajomy Niewidzialny
•
Od siebie
•
7 lat temu
to codzienność
każe szarpać parę z żył
ach codzienność
gdybym jeszcze żył
jesteś byłaś deszczem
a ze mnie niezły niż
wody lałaś w serce
ale dalej nic.
50 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
młoda starość
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
7 lat temu
Brunatnieją jej włosy
jak listki i jeden miłosny
pod siwą znajomością
bogactwo dawnej wiosny
tam po gęstej trawie
co chłód i żałość wyciąga
biegły dzieci papilarne
na wietrze po wrzawie
do s...
47 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
os trzódka
leopard 2
•
Dla dzieci
•
7 lat temu
parzyła się kawa z imbirem
dziewiąta już dochodziła
z miodem herbata gorąca
po nocy upojnej stygła
trafiła szwaczka na kamień
lecz za nić w świecie nie dała
igłą się przeszyć szybciutko
gu...
44 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Ostatnie cztery lata
Conrad Dores
•
O sobie
•
7 lat temu
Sam widzisz... że to cię wciąga,
usiłuje być prawdopodobne,
ale ty już jesteś na to za spokojny,
za spokojny jesteś już i nic ci to zrobić nie może.
Dobrze wiesz, że to jest silne tylko wtedy,
gd...
23 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
Na wspólnej pięciolinii
*Mystique*
•
O życiu
•
7 lat temu
lubię patrzeć na to co nas dzieli
to trochę masochistyczne
wszystkie bolączki rozkładam na stole
jak karty przetargowe
będzie coś z tego
czy nie będzie
wszystko wskazuje na to
że odpowiedz...
51 odsłon
•
2 kom.
•
6 głosów
Ptak
koszarowy
•
O śmierci
•
7 lat temu
Ptak wpadł do naszej kuchni
Wiem, to dziwne
Miota się, wzburza ciężkie powietrze
Strzeżcie się kubki, filiżanki i ty zastawo
Stoję gdzieś z boku
I tak patrzę na niego
Miota się, co do tego...
74 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
Głupia
Siekiera
•
Świat
•
7 lat temu
Tańcz, tańcz szalona,
Kolejny szot, sól, cytryna,
Tańcz tańcz, wytańcz płacz,
Piruetem wygnaj strach,
Tu przyjaciół masz,
Tańcząca nieznajoma,
W domu nikt nie czeka,
Nikt nie wypatruje jutra....
54 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Samobójstwo
mollymoon
•
Tęsknota
•
7 lat temu
Ona nie żyje.
Odeszła w niebyt,
Więc już jej nie odzyskasz!
Szukasz tu na próżno.
Nigdy Cię nie kochała.
Odchodząc, myślała o tobie jak o przyjacielu.
Krew leje się strumieniami.
Ona nie żyje....
53 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
...słodkie przytulaski...
kaja-maja
•
Dla dzieci
•
7 lat temu
małe takie kochane
większe rozkoszne
namiętością są naszą
miłością życia
niczym piękne kwiaty
przytulaski słodkie
jakże ukochane
radość dnia niosą
w bajecznym świecie
zadawalają bo zaradnoś...
55 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
coś
mck49
•
Inne
•
7 lat temu
ktoś odszedł potem znowu ktoś
ktoś się pożegnał
ktoś powitał
ktoś doszedł wita ktoś ktoś żegna się by potem znowu ktoś
gdy zatrzymuje się czas nic się nie kończy wszystkie obrazy stają ich koloro...
45 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
come back/chaos
sarahkane
•
Egzystencjalne
•
7 lat temu
Hej,
To jest ten czas, ta rzeczywistość kiedy czekam na ciebie, a ty jeszcze nie wiesz, że popełniasz błąd, że lepiej wziąłbyś to czarne pióro i przekreślił w kalendarzu datę z moim nazwiskiem. Przec...
66 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
...profesjonalnie...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
wtulę się w twoje ramiona
głowę przechylę na dotyk ust
na magiczne spojrzenie
które w uśmiechu pomruczy
dalej pocałunkiem spłynę
by rozkosznie serca posłuchać
a w nim przestrzenne echo wiatru...
41 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
nie wierzyłem w nas
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
patrzyliśmy sobie wzajemnie głęboko w oczy
dotyk dłoni nieśmiały zapach skóry
włosy pachniały szamponem i wiatrem co błądzi
nie wiem skąd niepewność że nie uda się
związek bez przyszłości bez...
54 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów