Utwory
53,974 wynikówNie odchodż
Ewa Hulak
•
O życiu
•
7 lat temu
tak mało zobaczyłam
nie zmieściłam w dłoniach
marzeń
tylko próbuję upiększyć ogród
grabię rdzawo miedziane skarby
lato odeszło
po południu słońce znika za
chmurami
topole na górce zgarbion...
48 odsłon
•
6 kom.
•
6 głosów
jestem słaby
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
istniejesz słaby życie cię batoży
walcz ze samotny ze sobą
bitwa ma sens gdy spiorunujesz siebie
zdobywasz szerokie horyzonty na ile cię stać
biegnij ze mną dalej gdzie nie ma nas
bracie ży...
45 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
kaprys
Nieznajomy Niewidzialny
•
Inne
•
7 lat temu
ludzie czekają
i ja czekam
na miłość
której ktoś
wyczekuje
ludzie płaczą
i ja płaczę
na miłość
której już
nie ma
suchy listek kocha
nie kocha
dzieci w parze
lub we mgle
odradzają si...
76 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
dalej tylko wiara
ibis49
•
O życiu
•
7 lat temu
ta cisza jest wyjątkowa
jakby świat się skończył
a ja sam pośród zniczy
szukający sensu
pierwszy krzyk droga kamień
każdy oddech myśl
przemijają jak płomienie
tylko wspomnienia
zakorzenion...
53 odsłon
•
1 kom.
•
5 głosów
Jesień
bochenek
•
Melancholia
•
7 lat temu
Jeszcze chwileczkę, zostań
w ogrodzie westchnień dawnych,
ze mną, przez wąska aleję
planów od dawna bezwładnych,
gdzie pod stopami szeleszczą pożółkłe marzenia
podmuchem ambicji zdjęte z gałązek,...
26 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
...zastrzykowo...
kaja-maja
•
Dla dzieci
•
7 lat temu
mono
monovita
mono vita
przybliż się
vita mono
monovita
mono
będzie bolało...
...nie
43 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
mój wiersz
mck49
•
Inne
•
7 lat temu
rozpłynął się
wraz z pierwszym jesiennym deszczem
ktoś ukradł go
rozebrał
i sprzedał na części
słowo po słowie
gdy pada
poznaję w cudzych wierszach
kiedy zawołam po imieniu
uśmiech...
49 odsłon
•
2 kom.
•
5 głosów
Żywot
Nieznajomy Niewidzialny
•
Świat
•
7 lat temu
Jestem jak dzieło stworzenia
które ma swoje pragnienia
od początku mego istnienia
szuka czasu na marzenia
miała wielkie serce
ojciec szczere szczęście
gdy kruche życie
na silnej ręce
upadł...
64 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
...dla Ciebie...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
dla dobra wspólnego
siły się połączyły
za ojców waszych
dziadków
i naszych prapra
praprapra
szliśmy dla lepszej pszyszłości
pod Sztandarami
pod morzem białoczerwonych
flag
wolni i szczę...
47 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
EPITAFIUM dla białej chatki
Maria Teresa
•
Melancholia
•
7 lat temu
Gdzie jesteś biały domku, stojący przy drodze,
czyżby już czas rozbiórki, przypadł ci niebodze?
Gdzie są twoje drzwi z zamkiem, i okna bielutkie?
dzisiaj twoje progi,wspominam ze smutkiem.
I tyl...
53 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
MOJA STARA CHATKA
Maria Teresa
•
Tęsknota
•
7 lat temu
Na górce stoi stara chatka pobielana,
pochyliła się ze starości, trochę odrapana.
Koło chatki, bez rośnie, jest malutki płotek,
na progu tego domku, wygrzewa się kotek.
Kasztan ogromne rozpostar...
42 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
Do Boga
kajtula03
•
O sobie
•
7 lat temu
Złożyłam dłonie w geście żalu i rozpaczy
Może Bóg to zobaczy
Może usłyszy me wołanie
zagłuszące dżdżu padanie.
Krople wody rozmywają moje łzy
Krzycze, a zarazem modle się do Boga by...
Zesłał...
53 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
Świętujemy
donata
•
O sobie
•
7 lat temu
Moje dziewczyny przed dniem niepodległości
w szkole flagi zrobiły ,hymn odśpiewały
i tak przygotowane patriotycznie
rodziców do Warszawy zabrały.
W niedziele ojca na starcie maratonu
,,Bieg Ni...
66 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Maszeruję
Ewa Hulak
•
Pamięć
•
7 lat temu
trzymam za rękę moją wnuczkę
pod prawym ramieniem uwieszony
mój sportowiec
za nami czworo moich dzieci razem
śpiewamy
"Jeszcze Polska nie zginęła"
jestem szczęśliwa Świętujemy
Konstytucję...
51 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
11 listopada
Forever@
•
Pamięć
•
7 lat temu
Tym których już tu nie ma
Zapalmy dzisiaj znicz *
Niech płonie ...
Rozświetla jasność ich istnienia
Odeszli za Wiare za Ojczyzne
Chcieli ratowac nam świat
Oddali życie byś Ty i Ja mógł życ w...
43 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
Chwila @
Forever@
•
Od siebie
•
7 lat temu
Każda chwila naszego życia jest ważna...
Nigdy już nie powroci
Jest jedyna, niepowtarzalna. ..
Wiec póki żyjesz
Doceniaj każdą chwile ...
Ciesz sie życiem I miej w sercu miłość!
Żyj tak by każd...
44 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Codzienność
Forever@
•
Smutne
•
7 lat temu
Tysiące łez splywa po mojej twarzy...
Pytasz co sie stało?
Nie potrafie juz tak dalej żyć..
Umieram, odchodze. ...
Dusze sie w tym zakłamanym świecie; pełnym nienawiści
Mówiłeś "kocham"
przec...
42 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Łzy
kajtula03
•
Smutne
•
7 lat temu
Spływają po twarzy
Suną po policzkach w cierpieniu
chcąc zabrać smutki
czy zgorszenia.
Kiedy nikt nie patrzy
przychodzą godzić nas z bólem.
Czasem powodują ulgę,
a czasem wstyd, bo to chwi...
54 odsłon
•
2 kom.
•
7 głosów
Czekaj, niech leci!
Nieznajomy Niewidzialny
•
Pamięć
•
7 lat temu
przez chwilę nie patrzę
pamiętam nasz okrzyk
Czekaj, niech leci!
patrzyłem na gwiazdę
nasze przecięte niebo
promyk wspólnego poranku
gdy serca bały się
że grzeszą
moje słowa do serca
i t...
71 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
na oceanie
jaropasztii
•
Melancholia
•
7 lat temu
przytłaczająca północ gwiazd miliardy
spadające meteory jak leonidy
samotnie po nieskończoności oceanów
ze snów najgłębszych płynie w eterze
wyłania się w szalupie spękane serce
rozdarte wnę...
45 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
wróżka
zyga66
•
Inne
•
7 lat temu
Jest takie miejsce
gdzie chce się być
zabierz mnie tam
otulonego w twój śpiew
wyczaruj przestrzenie
nigdzie nie istniejące
tam księżyc osrebrzy
nasze dusze
niech rozpłynie się świat
w kol...
58 odsłon
•
4 kom.
•
7 głosów
kwaśne deszcze
leopard 2
•
O życiu
•
7 lat temu
...
38 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
MOJE CIAŁO...
Maria Teresa
•
O sobie
•
7 lat temu
Moje ręce są wspaniałe
Troche grube , troche małe.
One nigdy nie próżnują,
Piorą , piszą i malują.
Moje nogi rozgonione
Wieczorem są bardzo zmęczone.
Chodzą , skaczą i biegają,
Ze zmęczenia a...
40 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
KIM JESTEM ?
Maria Teresa
•
O sobie
•
7 lat temu
pyta pan...
Wiersz dedykuje Panu Redaktorowi Markowi Koprowskiemu.
Pyta Pan , kim jestem ? Drogi Panie....
jestem zwykłą kobietą , w małżeńskim stanie....
wieś i Matka mi życie dała ,
jedna i D...
38 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów