Utwory
5,674 wynikówZ sercem
Krzysztof Sołtys
•
Miłosne
•
13 lat temu
Oczy splecione,
Łzami rzewnymi.
Me serce pęknięte,
I krew płynie,
Dusi mnie ona.
Twa skóra,
Gładka, delikatna.
Spowita jedwabiem,
Najwyższego kunsztu,
Najwyżej klasy.
Twe oczy,
Głęboki...
21 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Polaryzacja ciał
gregorsko
•
Miłosne
•
13 lat temu
Byłaś wektorem
polem przyciągającym magnesy
przesuwając biegunem
wertykalnie do wiatru.
Gdzieś pośród paproci
skradłaś uśmiech niewinności
trzeźwość spojrzenia
do kąta trafiła.
Fiołkami s...
38 odsłon
•
1 kom.
•
11 głosów
...nie tylko jesiennie...
kaja-maja
•
Miłosne
•
13 lat temu
barwy jesieni
są jak barwy lata
tylko w innej odsłonie
w ogrodach zamiast czuć
zapach cudownego kwiatu
teraz w koronach drzwew
ciepło dają barwą kochają
wszystko mają
od zieleni aż po brąz...
46 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
...tak bez końca...
kaja-maja
•
Miłosne
•
13 lat temu
myślałaś że pierwszy odejdę
a jestem i patrzę w twoje oczy
urocze jak oczy dziecka
radości pełne miłości serca
napatrzeć się nie mogę
ciepło dają zaufanie
odpłynąć w nich można
głębiej marzen...
35 odsłon
•
1 kom.
•
7 głosów
Zapatrzona w błękit nieba
kaja-maja
•
Miłosne
•
13 lat temu
za czymś tęsknię?-za czymś gonię?
Nie
marzeniami płynę w obłokach
jak one po niebie-bielutkie
chmury tworzą Antarktydę
piękność idealna w dotyku
cieplutkie Iglo można zbudować
w ośnieżonych...
42 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
strzała
jaropasztii
•
Miłosne
•
13 lat temu
trafiłaś w moje serce
kolec rani przedsionki miłości
płynie czas
my razem z nim
podaj dłoń zaobrączkuję cię
życie to nie bajka
nie ma początku ani końca
sen z zielonego wzgórza spełnia...
40 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
...jesiennie...
kaja-maja
•
Miłosne
•
13 lat temu
cudowny wieczór w blasku księżyca
cicha ulica ciszą otulona
korony drzew niczym kurki i podgrzybki
apetyczne zjeść się je chce
pod nimi kasztanty ubrania pozrzucały
zakrywając wnętrze swoje
w...
39 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Dla miłości...
kaja-maja
•
Miłosne
•
13 lat temu
zmysłem zawładnij umysł
przystosuj do szumu fal
w uczuciu odpłyniemy
w inny piękniejszy Świat
Razem będziemy dla siebie
obudzimy wiosnę z zimowego snu
Miłością serca połączymy
zakochane o...
36 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
...dzikość natury...
kaja-maja
•
Miłosne
•
13 lat temu
jest jak dziewczyna
świeża i pachnąca
pełna uśmiechu
bo wiosną rozkwita
biciem swego serca
latem rozbiera
miłość uczuciem
dając wdzięk rozkoszy
wabiąc smakiem kusząc
zmysłowo oczy mamiąc...
35 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
Wzór Eulera
Masakrator
•
Miłosne
•
13 lat temu
Najkrótsze licząc ścieżki Dijkstry algorytmem,
W złożoności zmieniając kwadrat logarytmem,
Dodając biblioteki, optymalizując,
Tworząc klasy, struktury, zmienne deklarując,
O jednym tylko myślę i j...
24 odsłon
•
1 kom.
•
6 głosów
Tylko...
kaja-maja
•
Miłosne
•
13 lat temu
jedno spojrzenie na czerwona różę
daje uśmiech serca-radosny blask
uwodzi aksamitnym kolorem
w bajecznym świecie podkreśla
kolce mam zawsze od dołu
kto mnie chwyci-pokłuję
tylko zaklętne...
34 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
Złudzenie
ania_okon_96
•
Miłosne
•
13 lat temu
Stałeś obok, może nawet bardzo blisko
Widziałam twoje oczy, znalazłam w nich przyszłość
Była namiętna, piękna i wieczna
W praktyce okazała się niebezpieczna
Zabiłeś marzenia, oczy zaszły łzami...
28 odsłon
•
1 kom.
•
6 głosów
Hej,hej...
kaja-maja
•
Miłosne
•
13 lat temu
wiej wietrze wiej
śmieci wszystkie pozamiataj
w koło wesołe nutki graj
tylko nie sam front
także każdy kąt
w pełni świeżości
ubierz szatę wiosennego dnia
ciepło wietrze wiej
pełen szla...
35 odsłon
•
0 kom.
•
4 głosów
o Tobie myśleć...
Renata Flis-Dziuba
•
Miłosne
•
13 lat temu
O Tobie myśleć
każdego dnia,
cieszyć się życiem
nawet,gdy z oczu
skapnie gorzka łza....
O Tobie marzyć
nocą i za dnia,
czule tulić się
tak słodko,
całować najczulej...
To taka bajka,
le...
43 odsłon
•
0 kom.
•
4 głosów
***
wild_spirit
•
Miłosne
•
13 lat temu
Mury domu przesiąkły łzami,
nasłuchiwały szeptów zakrwawionej duszy,
układały żałobne melodie z czarnych lamętów skruszonego serca,
zatapiały się w chorą historie miłości...wdarły się w nią,...
37 odsłon
•
2 kom.
•
8 głosów
a ja wierzę w miłość...
Renata Flis-Dziuba
•
Miłosne
•
13 lat temu
A ja wierzę w miłość,
wierzę,skarbie w nas,
nadzieję w sercu noszę,
iż nadejdzie kiedyś
najlepszy czas...
A ja wierzę w gwiazdy,
że świecą nie dla mas,
ale dla Ciebie,
dla mnie,czekając
aż...
38 odsłon
•
2 kom.
•
7 głosów
Z miłości...
kaja-maja
•
Miłosne
•
13 lat temu
daję Ci w darze serce swoje
malutkie takie jest i płoche
jeśli chcesz przytul do siebie
ciepło sercem swoim pokochaj
jeśli nie chcesz-nie krzywdz
cierpienia oszczędz i łez
niech uśmiech pł...
37 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
zapytał pewien ktoś...
Renata Flis-Dziuba
•
Miłosne
•
13 lat temu
Zapytał pewien ktoś,
czy miłość jest prawdziwa,
jakże by miała nie być,
skoro pochodzi od Boga,
a przecież każdy mały,
duży też dobrze wie,
że to Bóg miłością jest...
Chcesz odnaleźć ją,
wię...
37 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
może ktoś mi powie
ogród
•
Miłosne
•
13 lat temu
czy miłość jest prawdziwa
może jest tylko lotną ułudą
pyłkiem w kielichach kwiatów
rosą na trawie strąconą butem
albo dymem na chwilę
bo przecież niejedno uczucie
pryska jak mydlana bańka
wi...
67 odsłon
•
5 kom.
•
16 głosów
...w radości...
kaja-maja
•
Miłosne
•
13 lat temu
wypuściłam marzenia
jak gołąbki wyfrunęły
w tańcu zawirowały
z wiatrem różu nabrały
niczym fala uśmiechnięta
miłosnym uniesieniem
nad Oceanem lazurowym
powiększają przestrzeń
jak piękny dz...
32 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Przeziębienie
gregorsko
•
Miłosne
•
13 lat temu
Azymutem byłaś milknącym
drelichem wpasowanym w sylwetkę
wilgotnym pocałunkiem sobotnim
malarza farbami na fresce.
Tym sklepieniem dwóch światów
wynikiem mnożenia serca
światłem odbicia pryzma...
39 odsłon
•
1 kom.
•
10 głosów
gdy powrócę
ibis49
•
Miłosne
•
13 lat temu
odlecimy
jak ptaki jesienią
w cichą noc
namiętności i wzruszeń
na ognistym
rydwanie żądzy
spopielimy do cna
grzeszne dusze
39 odsłon
•
7 kom.
•
16 głosów
puchem okryta
Renata Flis-Dziuba
•
Miłosne
•
13 lat temu
cała puchem okryta,
w miłosnym uścisku,
pani ledwie wstała,
ale jakże szczęśliwa....
35 odsłon
•
16 kom.
•
4 głosów
czy to właśnie...?
Renata Flis-Dziuba
•
Miłosne
•
13 lat temu
Czy to właśnie Twoja dłoń,
czule pieści moją skroń?
Czy może czujesz
tak samo jak ja
czym jest życie?
Czy czujesz jak serca
nasze biją jednym rytmem,
jak słodko jest słyszeć
swoje serce w...
34 odsłon
•
7 kom.
•
4 głosów