Utwory
7,762 wyników***
Wiqqen
•
O życiu
•
7 lat temu
Twoja ręka i me ramię
Nie oznacza nic dobrego
Mocno ciśniesz mnie ku trawie
W wyobraźni masz coś złego
Ściągasz resztki mej godności
To nie może się pogorszyć
Nie okażesz mi litości
Nie ch...
72 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
rozdarte dusze
ibis49
•
O życiu
•
7 lat temu
teraz inne mamy święta
komercyjne bliższe ziemi
choć tak samo Bóg się rodzi
świat się wokół mocno zmienił
czegoś bardzo mi brakuje
jakiejś iskry tajemnicy
ducha natchnień uniesienia
jasnych s...
44 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Muszę
Rogi
•
O życiu
•
7 lat temu
Muszę być jak kwiat,
co rozkwita dzięki ludzkiej brzydocie.
Musze być jak owoc,
co smak swój słodki zawdzięcza fałszerstwu.
Muszę być jak melodia,
co tnie się ustami ludzkimi.
Musze odnaleźć nam...
65 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...na nowe zjawisko...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
kiedy poczuł ukłucie lęku
powietrza nie złapał
na słowo tylko oddech wstrzymał
mięśnie napiął,głową pokręcił
poczym jak smok wybuch
i choć to nie smok z bajki
który to ogniem zieje
ale tak sł...
38 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
...na przedmieściu...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
mówi Kuba do Jakuba
na długie noce
którtkie dni
bym się ożenił
jak ty
garnuszk mamy opuścił
lecz na żonę
nie mogę znaleść
dla siebie kobiety
wszystkie są do
towarzystwa
pędzelkowe
portret...
35 odsłon
•
4 kom.
•
1 głosów
Leonardo
jaropasztii
•
O życiu
•
7 lat temu
odwrócona plecami śpisz
mówisz że
gdy śnisz Leonardo di Caprio
zagląda w twoje sny
karmi cię nimi
zadaję sobie pytanie
kim w końcu jestem
może kimś ważnym bądź samym nim
warto przy...
40 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
tak to jest
hazal
•
O życiu
•
7 lat temu
w kolorach bez cienia w nocy
a dniami wymalowane marzenia
bez chęci powrotu do jutra
tak samo niechętne spojrzenia
i wcale nie tęskni za chwilą
gdy pozwolono na wszystko
a tylko wystarczy słowo...
75 odsłon
•
1 kom.
•
6 głosów
half
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
7 lat temu
"This world is a school
no one expects to stay
in school forever"
Oddycham i płacę
za oddech pięknem
za nadobne ziarnem
zimą na wiosnę
prędzej odpadnie
rzemyk na ziemię
złożony w ofierz...
55 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
...późną jesienią...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
w koło się słyszy
białym puchem powiało
wiatrem zimnym mrozem
niczym chłód w lodówce
to tu to tam -terytorialnie
a u mnie lico uśmiechnięte
niczym ciała usposobienie
duszy ludzkiej klarowność...
38 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Po wielokroć, ale raz
Rogi
•
O życiu
•
7 lat temu
Zrobiłem to tylko raz
zarówno z mężczyzną, jak i z kobietą.
Na początku byliśmy skrępowani,
każdy badał teren
poprzez najdokładniejszą lupę,
A byłą nią nieufność.
Nie mogę...
59 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Sen
Ewa Hulak
•
O życiu
•
7 lat temu
na brzegu skarpy
chwyciłeś moją rękę
obejmowałeś ramieniem
mocno
czułam
ciepłe dłonie
drzewa odchyliły gałęzie
przystroiły drogę światłem
prowadziłeś mnie na łąki
do stawu
gdzi...
44 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
...a to życia czarownice
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
Krzyž zbili
niczym kowal
podkowę
Człowieka złożyli
i jak świnię rozebrali
ciało jak mięso
faszerują botoxem
zamiast degustować
Serce miłością...
38 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Biegnąca
Iva
•
O życiu
•
7 lat temu
W twojej rzece
Powstaje chaos i życie
Uciekam od mojego
W złudzenie nieprzewidywalności
Odłączenie tworzy czeluść
Którą chcę wypełnić
29 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Przemijanie
annaw
•
O życiu
•
7 lat temu
Po schodach w górę
po schodach w dół
poszukam swego istnienia
Patrząc przed siebie
i patrząc wstecz
w tej chwili uniesienia
Analizuję co było już
i co będzie jeszcze przed nami
Czas pędzi, uci...
65 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Zatracenie
annaw
•
O życiu
•
7 lat temu
Dzień jak co dzień
dzień za dniem
na twarzy piętno odciska
W maraźmie życia
w wyścigu szczurów
zapomniana już dawno kołyska
Zmęczone ciało
zmarszczona mina
i życie zmarnowane
Kiedy wyzwolę w...
44 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Jedno życie mamy
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
Ciemną nocą serce pisze
dlaczego tak zle
układa się życie?
Dlaczego w sercu
czuje się ból?
Jedno życie mamy
jedno które kochamy
Dlaczego raz pod górę idziemy
bardzo ociężale
innym razem z...
48 odsłon
•
4 kom.
•
1 głosów
Złudzenie
annaw
•
O życiu
•
7 lat temu
W ciasnej klatce gdzie tygrys w niewoli
Wciąż chodzi od ściany do ściany
Nie mając żadnej kontroli
Przez wielu jest oceniany
Ludzie sądzą że mają lepiej
Bo żyją w wolnej przestrzeni
Lecz naprawd...
41 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Nie odchodż
Ewa Hulak
•
O życiu
•
7 lat temu
tak mało zobaczyłam
nie zmieściłam w dłoniach
marzeń
tylko próbuję upiększyć ogród
grabię rdzawo miedziane skarby
lato odeszło
po południu słońce znika za
chmurami
topole na górce zgarbion...
46 odsłon
•
6 kom.
•
6 głosów
dalej tylko wiara
ibis49
•
O życiu
•
7 lat temu
ta cisza jest wyjątkowa
jakby świat się skończył
a ja sam pośród zniczy
szukający sensu
pierwszy krzyk droga kamień
każdy oddech myśl
przemijają jak płomienie
tylko wspomnienia
zakorzenion...
50 odsłon
•
1 kom.
•
5 głosów
kwaśne deszcze
leopard 2
•
O życiu
•
7 lat temu
...
37 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...wybiła godzina wyzwolenia...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
w sprawiedliwości dziejowej
od burzliwych wojen
trzech wielkich Mocarzy zaborów
Polska osiągnęła Niepodległość
przez dzielnych żołnierzy
walecznych pod Sztandarem
Króla Polski - Boga
wprost o...
40 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Jestem grzeszna
Ewa Hulak
•
O życiu
•
7 lat temu
zgubiłam drogę biegnąc
obok życia innych
nie widziałam świateł
błądziłam
gdzie jestem Boże daj znak
zapadalam się w wilgotnej ziemi
wstałam kiedy
zobaczyłam płomienie
biegam na oślep po...
131 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
Jestem by kochać
iśka
•
O życiu
•
7 lat temu
Jestem imitacją matki
i oczkiem w głowie ojca
splotem emocjonalnych spięć
pomiędzy młotem a kowadłem
jestem karuzelą wokół swego ja
między ziemią a niebem
i ptakiem jestem
w zamkniętej klatce...
45 odsłon
•
4 kom.
•
5 głosów
dwa krzyże
ibis49
•
O życiu
•
7 lat temu
chciał wygrać z czasem
być szybszy od śmierci
nie wiedział że sam nią jest
45 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów