Utwory
7,761 wynikówPoszukam
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
nie jestem bogaty
ale miłość i zdrowie wystarczy
samochód
nie ma duszy
dom
można mieć
i być bezdomnym
stół do którego nikt nie dosiada
kojarzy się z samotną
drzewo bez drzew
nie j...
32 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Spotkanie Rebeki i Izaaka
Czeresnia
•
O życiu
•
5 lat temu
Abraham zestarzał się i osiągnął sędziwy wiek
Przeciwieństwo naszych ministerialnych tek
Poprosił swojego najstarszego sługę
Który zarządzał jego majątkiem aby wybrał mu żonę z jego starego kraju...
40 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Z wyprzedzeniem
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
gwiazdka
przez komin nie wszedł
a prezenty pod choinką
dla mnie wiem co będzie
skarpetki
stoliczek sam nie nakrył się
kto tyle zje
był talerz pusty
ugościli mnie
aż beknąłem sobie...
30 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Nie powrócę
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
pióro serce równowagi nie ma
za bardzo grzeszymy
drzewo przyjaźni grzech pierwszy
duszę komunią leczymy
życie śmierć pastwiska zielone
jeszcze jestem
patrzę w słońce czerwone...
32 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Niech taką zapamiętam
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Miłość piękna chwili czas
płoną serca ogień w nas
kiedyś zgasną świece dwie
nie ma ciebie nie ma mnie
Milion róż tobie dam
serce swoje które mam
dla kochania warto żyć
jak najdłużej z s...
30 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
MIKOŁAJKI
brzoza12
•
O życiu
•
5 lat temu
Mikołaj czekał w tym roku także
tym razem u mnie z workiem a jakże
zwyczajem naszej wielkiej Rodziny
każdy do niego wrzucał daniny
prezenty własne i niebanalne
a przy tym także uniwersalne
gdy j...
40 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Rozmyślania
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
myśl niesie kule
wskazujący pociąga za cyngiel
zamiar zabija jak i leczy
tym czym jest człowiek
widziałem górę
nie wspiąłem się
ponieważ lęk wziął górę
i słabość zwyciężyła
siła je...
29 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Powiedział usłyszeli
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
zgrzeszył no źle naczynił
bo któż nie ma pokus
który nie zawinił
zatem grzeszmy
gdyż będzie nam odpuszczone
nie powiem komu jak
kiedy na tamtą stronę
bo cóż jeden grzech
dobry Bóg p...
29 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Wiara
Czeresnia
•
O życiu
•
5 lat temu
Wierzę w to, o czym
marzę,
ot, tylko tyle.
Marzę o tym, w co
wierzę
i tak bez końca!
Zagadka istnienia
zmusza nas do wierzenia?
ot, tylko tyle —
i tak bez końca?
42 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Nutki
Tanatos
•
O życiu
•
5 lat temu
Po strunach życia nutki skaczą,
raz się śmieją to znów płaczą,
skaczą pojedynczo lub parami
chcąc się życiem bawić z nami.
Brzmią raz cicho, raz donośnie
łkając robią zawsze to bezgłośnie.
Bywa...
41 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Zrobię wszystko
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
poznając ciebie
nagle świat zatrzymał się
serce przyspieszyło
siedem razy szybciej
do tej pory wyhamować nie może
śmiałem się z innych
że tracą głowę
a sam straciłem
i nie wiem kim j...
31 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Nie można
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
zamknąłem
a klucz wyrzuciłem przez okno
żebyś nie wyszła drzwiami
nigdzie nie pójdziesz
poznaj mój świat
moje serce
patrz jak ja
czuj to samo
wtedy poznasz mnie
kochać
znaczy...
32 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Wszystko mogą
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
zagoniła do pieca zatem palaczem
limit cztery wiadra dziennie
bo skąd grosza kopalni nie mam
a Holembe niedługo zamkną
ekologia
liberum veto kopciuchom
liberum
grzać ale czym
pójd...
30 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Mnożenie
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
królestwo możliwość jest w głowie
świat nie poczeka na ciebie
przyłącz się
zamień w aktywność
a owoce zbierzesz
na początku może nie kokosy
ale zawsze coś
pięć groszy dobre i tyle
ja...
29 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...szczepienie...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
jak podczas II wojny światowej
w obozach śmierci ludzi szczepiono
tak w dobie pandemii zwanej COVID
wszystkich szczepić chcą bez badań
jak podczas II wojny światowej
ludzi leczono tak dzisiaj...
35 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
Boryna
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
W polu ryjesz sam zostałeś ptaszki wyfrunęły
żona na raka zmarła może anioły wzięły
gospodarka chociaż nie duża jakoś dzieci ustawiła
szkoły córki pokończyły jedna magistra skończyła
mają...
29 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Jak moje saneczki
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
prostokąty na kołach śmigają drogami
biały śnieg w polach zima jest z nami
a co do zimy jako dziecko tą porę lubiłem
ojciec kupił sanki więc każdy pagórek zdobyłem
zaraz za domem oczko wodne...
32 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
...WSTYD...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
obłudnicy w oczy świecą
miłym gestem pomagają
by korzyść osiągnąć
aspirację haniebnych metod
jak dobra przyjaciółka
jest towarzyszką życia
tak po zapisie domu
zapomina o obowiązku
opieki w n...
36 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Rok
donata
•
O życiu
•
5 lat temu
Rok 2020 ku mecie spieszy .Staruszek
na siwą brodę maseczkę założył od ludzi się izoluje i wspomina....
34 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...zasadniczo...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
sprawiedliwości nie chcesz
ludzi chciwych wolisz nieprawych
tego świata ludzi rozpustnych
co szkody wyrządzają,cudzołożąc
zdzierstwem nierząd poczynając
kiedy zasadniczym posiłkiem
dla niejedn...
37 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
przystań - żonie
ibis49
•
O życiu
•
5 lat temu
znajdziemy miejsce poza czasem
gdzie mieszka uśmiech i nadzieja
będziemy jedli pomarańcze
a świat nie będzie pachniał lękiem
siądziemy na drewnianej ławce
szelestem liści kołysani
pomiędzy ja...
68 odsłon
•
1 kom.
•
5 głosów
Faraway
michal1405
•
O życiu
•
5 lat temu
“Faraway”
In faraway places
in faraway mind
I killed all my demons
left corpses behind
left broken mirrors
and much of sharp glass
left rotten forests
in wrath cursed my past
the times...
47 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
szprotki w sosie pomidorowym
ryty
•
O życiu
•
5 lat temu
jak mam to jem a jak nie to nie
lecz kiedy robi się ciemno
ostrożnie wylizuję puszkę
50 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
Po co patrzeć w ekran
gaja
•
O życiu
•
5 lat temu
Patrzę w ekran
i co z tego
i tak nigdy
się nie dowiem
czy Czarzasty
pobił policjanta
czy policjant
Czarzastego.
75 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów