Utwory
7,761 wynikówZłota Myśl
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
gdy niejedni doświadczeni
wysyłają ludzi na leczenie
tak sami powinni się leczyć
gdyż są zarazą społeczeństwa
niezdrową i szkodliwą
w rządzącej dominacji
kiedy śmieci są domeną mężczyzny...
49 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
czy potrafimy jak fniks
ibis49
•
O życiu
•
5 lat temu
świat bez uśmiechu usycha
strachem podkuci
na chodnikach mijamy cienie
niepewność jak smog
wisi w powietrzu
karmieni statystykami
niczym jeże zwijamy się w kłębek
patriotyczne obostrzenia
s...
47 odsłon
•
5 kom.
•
2 głosów
Wszystko Mi Przeszkadza
JustynaF
•
O życiu
•
5 lat temu
WSZYSTKO Mi przeszkadza
Ale jestem sobą
A rozwój idzie dalej
Nie wiem
Twoje oczy
Błękitne jak ocean
Szminka koloru bieli
Przejednoczyła się w Twoje zachowanie
Twój zapach
Spokrewniony z Twoim...
23 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Zakon
Czeresnia
•
O życiu
•
5 lat temu
Ratunku chcą mnie zabrać do zakonu
Chyba wypije z litrę samogonu
Tak dał mi do zrozumienia facebook
Po prostu wiem
I zupełnie z miłości do zwierzątek mięsa nie jem
I tańczę co mam za modlitwę...
36 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
wspomnienie
ibis49
•
O życiu
•
5 lat temu
pamiętasz te chwile na rynku
"Witaminka" stolik i my
przy kawie i lodach
pogrążeni w rozmowie
w cieniu parasola
obok przechodzący ludzie
objęci zapatrzeni w siebie roześmiani
jedni o twarzach...
49 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
...niewątpliwie...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
dobry pan
majętny i bogaty
tyle darów rozdał
za sprawą ludzi
żądzę swą napełnił
łatwowiernością
teraz przekornie
jadowitość wydaje
jak system jest głupi
tak w systemie ludzie
z niedopłatą...
44 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
acodo...
ryty
•
O życiu
•
5 lat temu
wiara
tęsknię do kościoła
dźwięku organów
świętych obrazów
wiernych na kolanach
komunikacja
jeździć może każdy
bez prawa jazdy ale
gdy spowoduje wypadek
jego skutki odczują wszyscy
c...
39 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Gdybym miał zrozumieć...
Marsik86
•
O życiu
•
5 lat temu
Gdybym miał zrozumieć
Wszystkie wściekłości serc
Ktore zalewają najpierw
same siebie później innych
Musiałbym je wziąć
Ale każde osobno
Tam gdzie nie patrzą
na siebie porozumiewawczo
Wciąż u...
44 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
IZOLACJA
brzoza12
•
O życiu
•
5 lat temu
Zamknięty
niedomknięty
zawieszony
między
Ja i Oni.
Jak skończy
sam siebie pyta
czyżby to było
całe Moje
życie?
44 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Do jutra jeszcze daleko
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
cóż płynie
rzeką nie jest a jednak
choćby zegar zatrzymał się
on swoje
kochana stara ziemia mnie przykryje
dwa metry pod mój pokój
póki co
chochlami czerpać które jest i nadejdzie
jeść i po...
30 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
zamknięty krąg
ibis49
•
O życiu
•
5 lat temu
poza czasem i przestrzenią
zakorzeniony w chwili
zbierałeś ciernie może z wyboru
tylko czy ślepiec ma wybór
byłeś jak stare drzewo
obdarty z kory usychałeś
grunt na którym wyrosłeś
był grząsk...
47 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
tułaczka przez sen
Colombo
•
O życiu
•
5 lat temu
Rzeczywistość mą domeną,
ale pozostał na języku smak snu,
Co jest rzeczywistością,
skoro śnię na jawie,
Kiedy z łóżka wstanę,
albo kiedy łóżko wstanie ze mnie,
Co mi się przytrafi jak nie...
42 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
I to jest właśnie szczęście
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
bardzo blisko do szczęścia
zaledwie jeden krok
wystarczy pomóc jemu
zawiesić na nim swój wzrok
samo ono nie przyjdzie
chociaż czasem aż prosi się
to też wyciągnij ręce
a ono wyciągnie...
32 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
...łajza łatwizny...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
myśli, że
silnymi się obstawi
tępy karierowicz
bo wie jakim agresatorem
można być wybuchowym
ogniem palącym
lecz nie przejmuj się
ów ogień sam jego spali
niczym zgaga
poważne wypaczenie ma...
40 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
Proszę bez prądu
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Czyste witaminy prądu ani grama
to panu polecam wątroba zajechana
rzeka przez gardło nurtem popłynęła
jeszcze parę flaszek żeby bozia wzięła
Oj piłem piłem za kołnierz nie wylewałem
za zd...
30 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Obojętność
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
5 lat temu
Obudziłam się, przetarłam śnieżnobiałe
dłonie z drętwoty, opadły po zimnej szybie,
Zwilżyłam jedną twarz, odwróciła się sucha
patrząc w moje oczy ze skostniałymi łzami.
Muszę wam krzyknąć, nieb...
37 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
jesień królewska
jaropasztii
•
O życiu
•
5 lat temu
opadły żółte liście na stoliku stare koperty
chorzy na schizofrenię spacerują lasem
bez emocji patrzą na świat urojonych myśli
babie lato cichy wiatr porusza suche liście
W głuszy leśna fi...
57 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Chyba że zamknę oczy
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
nie ja gram - ty grasz
bawisz się za mną jak chcesz
zapędzając w kąt
mówiąc mi że tu jest miejsce me
ale to mi jakoś nie pasuje
szaraczek dlaczego akurat szaraczek
przecież mogę być ciut...
32 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
By jutro było lepiej
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
rano wcześniej wstałem
w piecu rozpaliłem
w radiu mniej niż zero usłyszałem
na ruszt coś wrzuciłem
pięknie zza szybami
dzień wart nadziei
trzeba poukładać
co się tylko klei
plany n...
33 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Bądź moim drzewem obok
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
drzewa rosnące obok
swą licznością drzewostan czynią
może i są bezbronne
lecz nie tylko wiatr winą
za to że obumierają
dokonując żywota
gdyż są inne przyczyny
jak ludzie również mierno...
35 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...miszmasz...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
jak dzieci mozaikę lubią
tak na ciele i ścianie
tym bardziej ulicy
i każdy to lubi
i gdzie co chce
Demokrację ma
ale tak patrząc na świat
Ty też lubisz uśmiech
rogalika apetycznie zjeść...
38 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Kto pierwszy nim rzuci
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
kamień również kruchy
gdyż któraś kropla rozkruszy
nie jest niczyim narzędziem
dopóki się jego nie ruszy
również przemówić może
chociaż nie ma języka
ale w czyjś rękach
to bomba która...
33 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Nie pomijając
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
każda chwila dobra tylko trzeba chęci
pomysłu do tego i już się w życiu kręci
mądralińska głowa przecież wiele może
tylko w czyn obrócić by nie było gorzej
chcesz na głowie stań aby dobrze...
44 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Daj jak najwięcej
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Ma swoje zapałki,
którymi zapala dzień.
Budząc świat do życia,
oczy otwiera mnie.
Wstaję i jestem szczęśliwy,
że mogę patrzeć tak.
Na to co słyszę i widzę,
jaki to śpiewa ptak.
Jedna zap...
41 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów