Utwory
7,761 wynikówOn i ona
spowszedniała
•
O życiu
•
5 lat temu
Nie wstydź się być babą,
Z dumą noś spódnicę,
Twa niewieścia słabość,
Może poprzestawiać niejedną zwrotnicę.
Wykorzystać możesz kobiece walory,
Rozwiązuj problemy, omijaj zapory.
W twej maleńkie...
57 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
DZIŚ
brzoza12
•
O życiu
•
5 lat temu
Kot dziś łasi jak głupi
jakby wczoraj się upił
albo śnił mu się w noc
dobry sen
a ten obraz na ścianie
barwy traw na polanie
dziś wygląda jak wczesny
Monet
w taki dzień już od rana
nie w...
44 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Z wielkopolski
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Była jedyną kiedy ich wielu
tym samym językiem mówili
w polach szparagów
W kilometrowych kopcach z których wyrastało
białe złoto nożami cięte
jeden drugiego prześcigał pakując do skrzynek...
65 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Zapamiętaj
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
W głowie myśli piękne
w sercu uczucia
połącz jedno z drugim
pokaż że kochasz.
czyniąc
Zaświecisz wtedy
dobrą aurą
która przyciągnie
niczym magnez do siebie.
Lecz uważaj
miej ocz...
60 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...samotność...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
z przypadku
do łóżka przykuci
na anioła miłości
czekają
ze łzami w oczach
jak ulica chowa
wulgaryzmem żywi
tak bez wstydu
niezłe jaja
mały nic nie mówi
oczy zamknął i myśli
niezły ogier...
37 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Wybór twój
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Wszak co tylko ma znaczenie
zaiste przeto być musi
ty schodzisz kiedy on wchodzi
te swoje pięć groszy dorzuci
Na tacy nigdy nie dość
chociaż ciężarem już cięży
po niej kolejny gość
któ...
58 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...ludzie źli...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
krwi chcą wojny
bo władzy chcą
nawet po trupach
dewastacji pragną
na przodków nie patrząc
na ziemię świętą
w obecnym czasie
Prezydenta oczerniają
bo zapomnieli jakich
ex mieli i za co
mag...
41 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Czasem trzeba
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Zazwyczaj jestem spokojny
chociaż czasem poniesie mnie
gdyż ileż można kisić
w końcu musi uwolnić się
Wtedy jakby nie sobą
zaprzeczenie mego
dopóki grzyb nie opadnie
nie poznaję siebie...
54 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Aż mnie wyprosisz
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Dwa perony, wskoczył - wysiadka
pampersy dziecku - trumna dla dziadka
przeżył swoje staruszek wysiada
przeżyje i dzieciak przeminie dekada
Jedna, druga i tak poklei
trzecia, czwarta piąta...
69 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Wbrew wzoru
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Cóż - chcą być ideałem
w sobie usterek szukamy
dlatego jest jak jest
że tylko poprawiamy
Na lepsze lub na gorsze
które nie zawsze trafione
tego czego się chce
ambicje zawyżone
Prawie...
67 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Odkryte miasto
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Mapa wędrówki mojej w mym sercu
jestem tam gdzie mnie zaprowadziło
pokazało mi nowe miasto
w którym chcę na dobre zostać
Domy z cegieł które mają duszę
wesołe pokoje uśmiechają się do mnie...
49 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...z opwieści...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
kiedyś był taki czas
gdy kobietom samoczynnie
majtki na ulicy spadały
gdzie śmiechu wiele było
a dla kobiety wstyd
bo to były majtki na gumie
dzisiaj młode kobiety
za aborcją strajkują
nie...
41 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
Wada
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Być silnym to moja rada
gdyż słabość - niestety wada
cóż - nie wszyscy w sile tej
by znieść jak najlżej
Nie cud by ją mieć
wystarczy tylko chcieć
uwierzyć w siebie samego
że można wyjść...
55 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Czym jesteś?
Zuzanka
•
O życiu
•
5 lat temu
Miotam się
Nie mogąc chwycić
Umyka mi
Chcąc się rozdwoić
Uciekam dobrowolnie?
Nie wybieram nic
Niezdecydowana
Tracę wszystko
43 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
NIE UWIKŁASZ....
brzoza12
•
O życiu
•
5 lat temu
Nie uwikłasz mnie
miły przepastnie
w coś co boli
i nocą nie zaśnie
nie uwikłasz mnie
miły to pewne
w ciało drżące
oddechu niepewne
nie uwikłasz też
miły i w słowa
co już kiedyś
rozpi...
58 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...w naturze...
kaja-maja
•
O życiu
•
5 lat temu
człowiek jak drzewo
pokoleń wiele ma
stabilność życia
lub swojskie wyjałowienie
człowiek jak drzewo
na ziemi żyje
w wielu chorobach
gdzie od chorób zakaźnych
szczepić się musi
człowiek ja...
43 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
Czarno widzę
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Nie budzą mnie ptaki ponieważ odleciały
może budziły by wrony ale w polach nie śpię
dzień pochmurny noc ciemna z stąd melancholia
nastrój wisielczy tylko się powiesić
Napiłbym się piwa lecz j...
47 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
matka jest tylko jedna
ryty
•
O życiu
•
5 lat temu
z sypialni głos matki:
- Synu, gdzie jesteś?
- W kuchni, mamo!
- To twórz lodówkę. w niej są dwie butelki wódki. przynieś mi je,
mój synu.
.....
- Synu, co tak długo?
.....
syn...
58 odsłon
•
5 kom.
•
4 głosów
Bajka o dinozaurze i świętach
Czeresnia
•
O życiu
•
5 lat temu
Józef obchodził urodziny, które wypadały w święta Wielkanocne. Gdy w wieku 4 lat i zdmuchując świeczki z tortu pomyślał życzenie pomyślał, aby umieć jeździć i posiadać samochód. To było jego wielkie m...
33 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Żły klimat
gabriel123
•
O życiu
•
5 lat temu
Miliony rąk - las dłoni
nie chętne wszystkie do pomocy
wśród których jest tysiące tych
które służą we dnie i w nocy.
Co dzień szpitale się zapełniają
a te dłonie właśnie są
ale ludzie zapomina...
40 odsłon
•
3 kom.
•
4 głosów
hałasy
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
5 lat temu
Me usta nie pragną, serce nie milczy
pod butami dudni, a tych dźwięków ty
tej idei stuków nad ciszę człowieka
zupełnie całujesz, lecz nie rozumiesz
żyjąca w hałasie, co usta pragną
lecz mówić i...
39 odsłon
•
4 kom.
•
1 głosów
Zagubione
donata
•
O życiu
•
5 lat temu
Niektóre współczesne kobiety pod wpływem chwili zauroczenia
w niechcianą ciążę zachodzą.
Bojąc się komplikacji życiowych,
zagmatwania karie...
33 odsłon
•
3 kom.
•
0 głosów
„Apostrofa dla każdego – czyli moja Inwokacja dla rodziny”
Edi Z.
•
O życiu
•
5 lat temu
-Rodzinko Tyś cała jest ojczyzną moją
Ty jesteś jak miłość, bezpieczną i wolną
Ten tylko się dowie kto cię cenił nad życie
A utracił w dzieciństwie popłakując skrycie.
Dziś po latach twą wartoś...
46 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Strzykawka systemu
Colombo
•
O życiu
•
5 lat temu
Jestem iście martwy w środku,
Korzeń duszy wypleniony w zarodku,
Chociaż nie postawiłem zbędnego kroku,
Ten smutek dopada mnie co roku;
Szatan I Bóg odmówili przybycia,
więc szukam własnej poza...
40 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów