Utwory
7,761 wyników...tango złodzieja...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
jak kot się skrada
tak łaska dusi
lis wynosi
kuna strychu szuka
kiedy myszy już
na pole wychodzą żaby
zielone niczym jarzębina
i tak się wszystko kręci
niczym zakręty rzek
pod inną nazwą...
41 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
co jest prawdą
ibis49
•
O życiu
•
6 lat temu
życie to chwilą
która szybko przemija
chowając się za maskami
oszukujemy siebie
jesteśmy kłamstwem
maski stały się
drugą naturą człowieka
teraz jesteśmy sobą
101 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
...do szczęścia...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
naokoło już wiosna
w pełnym rozkwicie
zapach kwiatu czujesz
na ziemi pachnący raj
lecz przyszła zaraza
KoronaWirusem zwana
świat zacisnęła
ludzi do życia łamiąc
niebezpieczeństwem zagroził...
42 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
NET
brzoza12
•
O życiu
•
6 lat temu
Chociaż niedziela to coś nie tak
płynie świątecznie nam wolny czas
bo netu brakło już od rana
no i niedziela cała skopana
TV nie gada komputer milczy
tylko w komórce bilet nie wilczy
transmisj...
40 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
Teraźniejszość
donata
•
O życiu
•
6 lat temu
W teraźniejszych czasach
sporo ludzi w domach wypoczywa.
Urlopy zaległe wybierają
kwarantanne przechodzą pracę tracą.,izolują się
pande...
36 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
wiosna inna niż wszystkie
ibis49
•
O życiu
•
6 lat temu
ta wiosna jest całkiem inna
choć kwitną łąki i bzy
i parki nucą melodię
piękniejszą niż wszystkie sny
ta wiosna jest całkiem inna
choć w kwiaty stroi się sad
i słońce zagląda w oczy
a las moj...
46 odsłon
•
0 kom.
•
4 głosów
O maseczkach bez maski
Maciek.J
•
O życiu
•
6 lat temu
Otóż
najpierw był wielki problem z kibolami
bo przed każdym meczem zawsze się maskowali
gdy przyszedł zakaz masek oraz kominiarek
na ulicach nosili głosząc kocią wiarę
Chodzili po stolicy macha...
37 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
...bez zaduchu...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
żeby zdrowie dopisało
chłodu nie unikaj
światła dziennego
powietrza świeżego
nocą przy otwartym oknie śpij
a rześki będziesz rozśpiewany
jak poranek uśmiechniety
do szczytu życia gotowy
Ko...
37 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
CZY...
brzoza12
•
O życiu
•
6 lat temu
Czy na wszystko może brać szlag
czy też wybiórczo może brać
czy można z przerwami dziwić się
czy nic już nie zadziwi cię
czy można przywyknąć do nienormalnego
czy też normalnie żyć bez tego
czy...
40 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
...w rozkwicie zieleni...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
kiedy drzewa z drzewami się stykają
rozkwit koron mają ramiona się tulące
przez to też szpaler cienia tworzą
od słonecznego lśnienia
dla siebie
jak nie jeden gaj zachwyca
swoim ciepłem wnę...
36 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Tolerancja Luny
niezapominaj
•
O życiu
•
6 lat temu
Mleczny księżyc
Ciepłe ciastka
Noc skuloną nad głowami mamy
Nie sprzedamy chwili
Chociaż wiele takich
Które proszą, żeby nigdy
Przenigdy nie przestać marzyć
A więc takie mamy plany
Że tych noc...
40 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Nie rozumiem, to wspaniałe...
niezapominaj
•
O życiu
•
6 lat temu
Zamienię w galerii obrazom podpisy
Interpretacji im brakuje
Moich
Przemyślane przemyślenia
Umieszczę tak, żeby ludzie mogli się zgadzać
Lub nie
Ale czy tak wolno?
Niech dzięki temu nie złoszczą...
37 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Czując, czuć przestać
niezapominaj
•
O życiu
•
6 lat temu
Dom i podróże i zniknąć i
znaleźć i zdanie i cisza i
krzyczeć i pytać i gałąź i
rzeka i przespać i czekać i
mówić i przestać i dystans
i skrócić
Inaczej nie umiem
Bez przerwy rozumiem
C...
38 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
DYSKOMFORT
brzoza12
•
O życiu
•
6 lat temu
Źle się czujesz
że to czujesz
gdy nie czujesz
też Ci źle...
częsty życia
to dyskomfort
kiedy nie wiesz
czego chcesz.
43 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...w ówczesnym świecie...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
jak na Niebo trzeba sobie zasłużyć
tak oczy w dzień miej otworzone
nocą zamknięte do słodkiego snu
bezsenność nie świadczy o radości
a ludzi niewierzących,za słowem goniącym
i nie myśl sobie,że...
35 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
Na Zawsze Przy Tobie
Dezerter12
•
O życiu
•
6 lat temu
Zgasl...
Płomień ostatniej nadziei
Odszedłem na zawsze
Nie ma mnie na tej ziemi.
Ty teraz placzesz
I...
Bardzo tesknisz
Ból w sercu nosisz
I mocno cierpisz
Lecz...
Serce Twe bije,...
34 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...niczym radość
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
kto życie zna zazwyczaj wie
rżnięte jest rzeźbione
lub plastyczne i sypkie
niczym piasek dla Słowa prawdy
którego się boisz
kto w życiu zna życie
ten wie;od pysków
COVIT19 się zaczął
gdzie n...
43 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
KOCHAM PISAĆ WIERSZE
Edi Z.
•
O życiu
•
6 lat temu
,,KOCHAM PISAĆ SWOJE WIERSZE"
Kocham pisać swoje wiersze
Lubię spokój zamyślenie i ciszę
Wtedy jakoś swoją wenę lepiej słyszę
Zapisuję jakie podpowiada mi słowa
Piszę kreślę wyrzucam to znów...
41 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
...w życiu...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
pojawiają się głosy
Władza niepodzielna
pozycję chce utrzymać
autorytet podstawy bierny
porównując w życiu podział
zbyt dużą widzi się rozpiętość
między wykształceniem
i tym co się robi
wi...
36 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
MARZYCIELE...
brzoza12
•
O życiu
•
6 lat temu
Szaleni troszkę dziwacy
ich myśli błądzą w marzeniach
wspinają się ciągle do nieba
ledwo stąpają po ziemi
codzienności to buntownicy
płomieniem ją podpalają
zbolałe serca leczą
marzeniem dosk...
86 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
Przekreślona MILOSC
Dezerter12
•
O życiu
•
6 lat temu
Już zamknęłaś za mną drzwi
Nie otworzysz więcej ich
Odwróciłas się ode mnie
Po policzkach płyną łzy
Już Cię więcej nie zobacze
Dzwoniac, pisząc tylko placze
Nie odzywasz się już do mnie
I nie...
37 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
Kwiecień 2020
ibis49
•
O życiu
•
6 lat temu
czas się zatrzymał
zaplątani w pajęczynie strachu
pomiędzy nadzieją a zwątpieniem
w klatkach własnych lęków
uczuleni na drugiego człowieka
podświadomie budujemy mury
odgrodzeni - znikamy
wró...
89 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Tęsknota
Dezerter12
•
O życiu
•
6 lat temu
Tyle czasu już minęło
Ciebie brak najbardziej
Tam gdzie ty sama jestes
Mnie nigdy nie bedzie
Żal i smutek niszczy me serce
Ja żyć w przyjaźni bez Ciebie nie chce
Już nie potrafię, zamykam się...
34 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
...w życiu...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
zburzyć życie można
hukiem,krzykiem
człowieka zamordować
ślady zacierając
ambicja to wielka
sumienie zabagnione ma
w chciwych rokowniach
bez odpowiedzialności
jak suma ma trzy obicza
tak...
37 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów