Utwory
7,761 wyników...zjawiskowo...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
człowiek jak kwit
i jak drzewo
w naturze się rodzi
i usypia jak PO nocy dzień
też wiemy wszystko ma swój czas
swój aromat smak i zakochanie
i czasu się nie oszuka
kiedy zimą wiosna się ro...
41 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
NA PERONIE
brzoza12
•
O życiu
•
6 lat temu
Ja przepraszam za ten gest
że ja łokciem tykam Cię
i całusa nie chcę dać
nawet w dłoń cmoknięcia brak.
Ja przepraszam że tak oschle
troszkę sztucznie i wyniośle
na peronie piąta dwie
witam Ci...
43 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
o liściu ...
Andrzej
•
O życiu
•
6 lat temu
budzę się,okno przyciąga zaspany wzrok ukazując świat tak bardzo mi znany i myślę sobie....
zwyczajny dzień dla mnie porankiem w popołudniową pełną pustych przemyśleń
księgę melancholijnych frazes...
46 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
...kwarantanna...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
jak bakterie poganiają wirus
tak wirus tworzy bakterie
nie tylko nauce a też
ziemi i człowieka psychice
cymbały codziennie garają
izolujemy wszystkich od wszystkich
by wejść w Internet
na dob...
43 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Kolejka donikąd
niezapominaj
•
O życiu
•
6 lat temu
Prostota
Stoję w kolejce
Nóż trzymam w ręce
Dostaję, co zechcę
Lub zniknę
I zmienię kolejkę
Strachu pełną
Martwą jak inne
I liczę
Że w końcu w jakiejś zniknę
Czas leci
Ja milknę w oczach...
37 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Ziemią Cię nazwę.
niezapominaj
•
O życiu
•
6 lat temu
Ziemia się powoli rusza
Mimo mnie
Choć zdaję sobie z niej sprawę
To chciałbym ją zatrzymać
Brakuje mi siły
Żeby zmienić komuś świat
Złudnie wolny
Realnie powolny
Zazdrośnie tajemny
Konkretnie...
38 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
Co się stało, a co tylko zdało się?
niezapominaj
•
O życiu
•
6 lat temu
Ile scen widział obiektyw, a ile zrobił zdjęć?
Ile razy chciałaś zasnąć, a życie brzmi jak sen?
Ile kwiatów kwitnie, a ile w dłoni trzymasz?
Ile jeszcze przez palce przeleci?
A po ilu z tych rzecz...
41 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Ponurowisko
Andrzej
•
O życiu
•
6 lat temu
ponurowisko
jest takie miejsce osadzone realnie
takie gówno rozlane ... wiem zbyt kolokwialnie
może pieprzone ściernisko...to zbyt wulgarnie?
a co jeśli powiem ,że dom to jest zwykły
tylko klima...
41 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
...korona
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
jak wirus ma stan zapalny
tak wtargnięcie drobnoustrojów
do wnętrza ciała ma zarazki ustroju
w oczach młodych ludzi starszych
przebieg wirusa zależy od bakterii
z brudnej bielizny,z powietrza,...
44 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
ŚNIĆ...
brzoza12
•
O życiu
•
6 lat temu
Jeśli przeżyłeś choć jeden rok
nieśpiesznie tak... tak wolniusieńko
letniej cykady smakując noc
aromat ziół przy pogawędce
źródlanej czystej wody haust
i magię chmury rozpierzchniętej
to choćb...
49 odsłon
•
5 kom.
•
4 głosów
WIERSZYK NA DZIŚ...
brzoza12
•
O życiu
•
6 lat temu
Pan bez Pani
jest do bani
Pani z Panem
tandem ma
wciąż do przodu
wespół zespół
wspólnie tak
przez życie pcha.
43 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
...koronowirus...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
jak Korona w kodzie CZKa
tak Koronowirusa ma
i Sprytem odkarzać się trzeba
zewnetrznie czy wewnętrznie
kiedy oscypka na sobie masz
tak wiele bakteri roznosisz
też UNIĘ całą obejmuje świat
w...
50 odsłon
•
5 kom.
•
3 głosów
Ty i Ja
ibis49
•
O życiu
•
6 lat temu
pośród lasów i wydm
zasłuchani w szum morza
osobno jesteśmy jak źdźbła trawy
razem tworzymy łąkę
bez nas świt będzie pustynią
a życie jak piasek rozwieje wiatr
jesteśmy źródłem
z którego wypł...
43 odsłon
•
1 kom.
•
5 głosów
GEOGRAFIA PICIA
brzoza12
•
O życiu
•
6 lat temu
POLACY piją uroczo
z fantazją i przygodą mroczną
wódką się tak zaprawiają
na ciepło - nie zamrażając
NIEMCY zdyscyplinowani
by chaos wewnętrzny spławić
piją wina musujące
i piwa złote jak sł...
48 odsłon
•
4 kom.
•
2 głosów
ARCHITEKTURA PICIA
brzoza12
•
O życiu
•
6 lat temu
Wino piją ludzie szczęśliwi
wódkę zaś piją niecierpliwi
bo chcą tracić przytomność wartko
przecież kochać i tęsknić nie warto
wino - co kolorowych piór chcą
bo napój Bogów przecież to
wódkę -...
40 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Może jednak ...
Tanatos
•
O życiu
•
6 lat temu
Czy doczekam ja się wiosny
gdy dzionek będzie już radosny,
zazielenią znów się drzewa i łąki
czy prędzej nastąpi czas rozłąki?
Ile zostało mi jeszcze dni i nocy
nim Tanatos zamknie moje oczy....
43 odsłon
•
5 kom.
•
2 głosów
Przyjacielska rada...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
dychasz i dychasz
ohydnie charczysz
-koronowirus mnie złapal
jak dla mnie to prądkująca
gruźlica z kwasem trzustkowym
napij się śmietany a załagodzisz
gorączkowy krztusiec
***
bladość twoja
j...
41 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
O schizofrenii
Czeresnia
•
O życiu
•
6 lat temu
To taka choroba na psucie się skóry
Ludziom którzy rozwalają wielkie mury
I działają w poezji a ta nazwa ich leczy
I od cierpienia męczy
37 odsłon
•
3 kom.
•
0 głosów
SERCA GEST
brzoza12
•
O życiu
•
6 lat temu
Jak to miło z Serca strony
że nie waży dzisiaj tony
jakiż miły Serca gest
wreszcie spokój w Sercu jest
jakie Serce dziś łaskawe
jeszcze wczoraj tak niemrawe
dzisiaj bije bez arytmii
jakby...
49 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
...pośród plag...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
woda,wiatr i ogień
to żywioł gdzie ludzie
ze swojej niedołężności
sowicie truchleją
gdy mowa jest niewyraźna
oczami czytaj językiem
nad rozum dłońami patrz
by dumę za życia mieć
a nie przydo...
36 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
ŁAGODNĄ BĄDŹ...
brzoza12
•
O życiu
•
6 lat temu
Mała Ty nie złość okrutnie
i nie zachowuj tak butnie
Ty bądź jak Anioł łagodną
dyskretny urok jest modny
życzliwość Ty innym okazuj
języka nie pokazuj
nie drwij i nie wyśmiewaj
z Seneką razem...
41 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
ZaRAJaj się światem dziecko
wOJCIECh
•
O życiu
•
6 lat temu
Chodź ze mną dziecko moje,
Póki patrzysz mi w oczy,
A wzrok przed mym nie zboczył
Był nawet przed tym co roję
Pędzlem umysłu Ojca
Na płótnie Twego Życia.
Wyjdź z kojca! Po odkrycia,
Ja...
30 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...jak ostatki w ostatkach...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
karnawał przeleciał
z nim rozpusta
przeleci i zapusta
pożądania żądna
ale to dopiero po północy
teraz się bawmy
dzisiaj ostatki mamy
tańce przebierańce
z obfitością
radości tej zażywajmy...
34 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
...w kodowej bajce...
kaja-maja
•
O życiu
•
6 lat temu
PoTaZaR
Prerdza miał Plasduksa
i Puegaena
Staora Płaskiego
i choć Kates Napgac
Brzcze Kobraw
Resace
tak Krysam Zblorac
Gdyowy Subuc
Też PTZ - plask
niczym zawiść
człowieka nad człowiek...
37 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów