Utwory
53,964 wynikówwczoraj
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
jeszcze wczoraj byłem żołnierzem
takim z piekieł bezwzględnym
ostatnia kulę
zostawiłem dla siebie
zrozumiałem z tego tyle że
nie warto strzelać do ludzi
nie boję się nieprzyjaciół
bo t...
41 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Za szybą
Ewa Hulak
•
O życiu
•
7 lat temu
rozbiegane drzewa
złagodniały
brzozy
przytulone do świerków
leciutko
wygięły gałęzie
bawią się światłem
na drodze
oczekiwanie przed
nieuchronnym
łóżko szpitalne skryło
rozpacz
st...
38 odsłon
•
6 kom.
•
7 głosów
bo to jest tak
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
życie przeleciało mnie
ułożony na grobie kwiatek piękny
uwiędły jak ja
bez życia wody
nie pociągniesz za daleko
uciekaj od kobiet
którym wydaje się że są sexi
plastik trochę farby
mą...
48 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Głupi wiek
Pavlokox
•
Humoreska
•
7 lat temu
Okres gimnazjum był naprawdę głupim wiekiem.
Czasem trzeba popłakać nad rozlanym mlekiem.
W mej klasie założyły się dwa takie dzwońce,
Kto z nich dłużej wytrzyma, patrząc wprost na słońce!
Ten,...
46 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
miasto
Nieznajomy Niewidzialny
•
Inne
•
7 lat temu
moje miasto ze światła
śni i szepcze mi obecność
wracam tam za prawdą
nic więcej za latarnią
dziś mi niepotrzebne
ulica chować może
wartość aby nie cierpieć
z każdą kartką biegnę
wyciągając...
43 odsłon
•
8 kom.
•
3 głosów
coś o zawiązkach
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
mówiłaś o rozsądku
że nas związek
nie przetrwa do przyszłości
że tobie szkodzi
mówisz
idź
zbyt młody
walczyć potrafię
wojna skończona
wtulona w inne ramiona
dusza skaleczona...
50 odsłon
•
6 kom.
•
2 głosów
niewiedza nie boli
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
wspinaczka na szczyt
każdy bywa kimś ważnym
gonitwa za bogactwem
wprawny fałsz
manipulatory podpowiadają jak zdrowo żyć
biegiem do tramwaju
niebieski czy czerwony nie mam soczewek
nie w...
41 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...w istocie odwagi...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
mężny jesteś dzielny
bez wątpienia
pogromca dzikich zwierząt
uczuciem serce zdobyłeś
ciało miłością napełniłeś
jak myślą tak czynem
błyskawicznie
dla siebie mnie wybrałeś
skarbem nazwałeś
r...
39 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Jesteśmy Snem
Dark Apostle
•
O życiu
•
7 lat temu
pełnią życia
żyjemy jedynie
we wspomnieniach
niepomni na to
że to co było
jest we władaniu śmierci
wciąż śpimy
wtuleni w samotność
śniąc samych siebie
54 odsłon
•
4 kom.
•
3 głosów
jesteś jak rozgrzeszenie
ibis49
•
Natura
•
7 lat temu
tyle piękna jest w tobie - wiosno
tyle wspomnień nadziei i łez
tyle dajesz radości - wiosno
tak jak dziecka perlisty śmiech
rozśpiewana przez wiatr i ptaki
tulisz w dłoniach słońce i deszcz
ro...
71 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
bogatelia
jaropasztii
•
Świat
•
7 lat temu
bogactwo smakiem w ustach
czasem mdli wymiotować nie mam czym
a jeśli jest to szkoda
człowiek posiada tyle ile może udźwignąć
uważam że bogacz ma tyle
na ile potrafi wyrzeźbić bliźniego
czł...
38 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Lubię moje wyjebki
Ziomal
•
Miłosne
•
7 lat temu
Moje pasje to jedzenie kaszanki
i codzienne staranne podcieranie dupy
Czasem ruszam waflem
i patrzę jak wytrysk leci na ścianę
Swędzi mnie moszna
może to znak że nadejdą gorsze czasy?
Lubi...
65 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...zakłamana księżniczka...
kaja-maja
•
Dla dzieci
•
7 lat temu
dziewczyna ni ładna ni brzydka
bogatego księcia szukała
aż go wreszcie znalazła
i jako zakochana czar rzuciła
tapetowaniem siebie
w chirurgii estetycznej
jako młoda pani
wypaść chciała jak n...
42 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
szkic bo zaplątałem zwrotkę
Nieznajomy Niewidzialny
•
Melancholia
•
7 lat temu
oglądałem te zdjęcia
i chyba tracę wrażliwość
tak blisko do szczęścia
uciekła prawdziwość
wyszedłem z cienia
ach żar tych spojrzeń
bardzo chciałem umierać
teraz chcę dojrzeć!
ja serce prze...
45 odsłon
•
4 kom.
•
4 głosów
poranek latem
jaropasztii
•
Wspomnienia
•
7 lat temu
za oknem słońce dźwiga się
wpatrzone nieśmiało do lustra
złote promienie
wbijają się z lekkością we włosy
czeszą warkocze dziewczęce
opadają na piersiach
ramiona szczupłe
opadają wzdłuż...
47 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
odrobina nieba
ibis49
•
Natura
•
7 lat temu
cóż może być piękniejszego
niż narodziny życia
spoglądam na delikatne kwiaty
zmagające się z niesprzyjającą aurą
nie zawsze wygrywa najsilniejszy
białe żółte i fioletowe krokusy
bohatersko otwi...
76 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Majtki
Rogi
•
Erotyczne
•
7 lat temu
Widziałem jej majtki,
czarne, czerwone i te niewinne.
Widziałem je na niej
I widziałem je w brudach.
Zawsze tak samo seksowne,
choć równie obrzydliwe.
Majtkom po kilku praniach
wyblakł...
64 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Wiersz na liściu kapusty
Siekiera
•
O śmierci
•
7 lat temu
Z czucia w bezwład i ciemność, cień, czerń
Z białego światła w feerię barw
Czyś ty tak celowo, zupełnie świadomie
W wir beznadziejny ten wpadł?
Uciekłeś, wpadłeś i spadłeś
Z piedestału, muru,...
47 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Lament Gai
Siekiera
•
O śmierci
•
7 lat temu
Jak gwałt na niewinności
Ta próchniejąca trumna,
Trupie palce rozgarniają
Grudki miękkiej ziemi.
Zamiast matką wszystkich
Została służącą,
Magazynem Śmierci.
47 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Zakochana
Siekiera
•
Miłosne
•
7 lat temu
W mojej głowie pachniesz
Ciepłym, wiosennym deszczem.
Smakujesz doskonale
Cierpkim, gorzkim winem...
Wzdychasz mi do ucha
Pełnym marzeń uniesieniem,
Odbierasz słowa
Każdym gestem.
C...
51 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
Poprostu żyć
Optymistaioni
•
O sobie
•
7 lat temu
Jako młody chłopak miałem marzeń wiele,
Motocykle, imprezy, wszędzie pełne portfele
Lecz najwazniwjsze z tych marzeń w które sam nie wierzyłem
To idealna kobieta, którą sobie sam wysnilem
Wier...
33 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
...to śmiechu warte strachu
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
wielkie cztery ściany
wielkie niczym wieżowiec
cały w opalonych rogach
jakby jelenie go przebiły
niezła to rozrywka
spojrzenie zawiesza
tyle odgałęzień
małych i dużych
a światła brak
p...
43 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
słowa otuchy
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
niesiona z wiatrem
rozpływa się w powietrzu
na dłoniach ślady
zapisany zaprzeszły świat
na twarzy wyraz niewyraźny
rozmyjemy się w czasie
na wieki chowając się za
wieczności drzwiami...
42 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Okręt bez nazwy
Siekiera
•
Melancholia
•
7 lat temu
Jak okręt bez nazwy
Błąkam się gdzieś na linii
Cudzego horyzontu,
Poza zasięgiem blasku latarni.
Zaledwie kropka na czarnym morzu.
Spijam łapczywie światła
Niesione przez fale wśród mgły....
44 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów