Utwory
53,973 wynikówMała
Ewa Hulak
•
Pamięć
•
7 lat temu
dziewczynka wpatrzona w oczy jak
niebo
głębokie miłością
przepełnione
pamietam byłeś dla mnie
każdego dnia
uczyłeś odczytywać
rozumieć słowa
pokazałeś jak sznurować buty
dziadku kocha...
81 odsłon
•
7 kom.
•
4 głosów
Looking for a new Job
blazejhordyk
•
Miłosne
•
7 lat temu
I protected you
for three years
from whoring
I was tying my rope as a bow
the bows were reminiscent of your childhood..
I did not want to distort you
I said "don't do this, don't do that"
cause...
108 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
Otchłań
michal1405
•
Egzystencjalne
•
7 lat temu
W mrocznej otchłani
Rodzą się potwory
Bez wody i ognia
Serca i pokory
Nie jestem jednym z nich
Nie poluje na nie
Raz głaszczę po grzbiecie
Raz jem na śniadanie.
40 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
jutro
Nieznajomy Niewidzialny
•
Inne
•
7 lat temu
zbieram myśli w słońcu
ostatnie plony z chłodu
ratuję życia z dawnych lat
zamknięte przeszłością
tkwiące w was
mówiłem ludziom bardzo
nie wiedziałaś, że dotknę nas
odbicie z moich oczu
to by...
52 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
pamiątki
Nieznajomy Niewidzialny
•
Pamięć
•
7 lat temu
gdybym potrafił raz ostatni
strzelić słowami w czas
musiałby stanąć
bo powiedziałbym ciszę
bardzo ją krzyczę
wy nie słyszycie
okryta nasiąkłą kartką
parą łez i uczuć
gdzie słodkie życie
m...
43 odsłon
•
4 kom.
•
2 głosów
400 metrów
CzerubinowyTramp
•
Erotyczne
•
7 lat temu
400 metrów
czyli umiłowanie Zofii
po biegu,
jeszcze spocona,
biegle ręką
sięgasz do łona.
zastygając w
dziwnym bezruchu,
drgających mięśni,
wśród marności puchu.
i teraz nie wiem,
boć mro...
28 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...od początku...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
jak nie jedna babcia
mamą się okazać może
tak wnuki koszyszkowo
na dłoniach ją noszą
babcia
cóż to za czarodziejka
zębami rusza
niczym zębuszka
retro lubi
babcia
bajki opowiada
aż nam z...
42 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
pokora
kemot
•
Egzystencjalne
•
7 lat temu
pewnego dnia
dostałem lekcję pokory
runęły wszystkie plany
rzucono mną o ziemię
i upadłem bez sił
a jednak jakoś wstałem
i ledwo trzymając się na nogach
odprawiłem kochanki
odrzuciłem kome...
56 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
Moja kochanka
Helen
•
Inne
•
7 lat temu
Nie z ,,mojej sfery'' , Bogu dzięki
była kochanka ma,
nie miała wypieszczonej ręki
kocham pisała przez ha,
Zupełnie była bez maniery
mówiła czesto cas,
a jednak wszystkie z...
72 odsłon
•
11 kom.
•
6 głosów
żyjemy
leopard 2
•
Egzystencjalne
•
7 lat temu
jako ten ugór
ta
ziemia opuszczona
gdy się gospodarz zapodział
pokrzywy mlecze i osty
opanowały kraj cały]
powrócił
po krótkiej przerwie
próbował zaorać chwasty
lecz w świat się jęki ro...
52 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
podziemie
jaropasztii
•
Patriotyzm
•
7 lat temu
ile niewinnej krwi potrzebują ci
co wywołują wojny dobrze im
w domach ich na grillu dużo purpury
oślinione usta ociekają tłuszczem
tłuste oczy wydatne usta
plują na takich jak my
Afganist...
76 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
bóg się rodzi
kemot
•
O wierze
•
7 lat temu
bóg się rodzi moc truchleje
nie tam gdzie go wszyscy szukają
nie w kościelnych cepelianych żłóbkach
gdzie o bogu czasami nikt nie pamięta
nie w biskupich pałacach
wśród wyświechtanych frazesów...
53 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Rejs
Rogi
•
Miłosne
•
7 lat temu
Kiedy rozkwitną już pustynne kwiaty
i zniewolone fale porwą do tańca
Wtedy burzy potomstwo złoży ci pokłon
i pozwoli przepłynąć po namiętności jeziorze
Po drodze do brzegu najbardziej szareg...
81 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
nawrót
zyga66
•
Inne
•
7 lat temu
Zbawienie ci się śniło
włodarzu
pomniki postawiłeś i krzyże
jakbyś się pławić chciał
w krzywdzie i bólu
czysty i nieskazitelny
kraj przeorałeś pod cnoty
a zasiały się niezgoda i nienawiść...
96 odsłon
•
20 kom.
•
8 głosów
roztropne -
leopard 2
•
Inne
•
7 lat temu
... ślady na oścież -
dzięki ci Panie za nie
no i za wolność ;)
57 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
nieba wem
leopard 2
•
O życiu
•
7 lat temu
raz robak się zjawił dziurawił
i trawił i zjadał co lepsze
niebawem
ptaszek nadleciał
z nieba
niebieski
i
dziobnął robaka
w najlepsze
cóż jeszcze...
53 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
bombonierki
bellaona
•
Inne
•
7 lat temu
lubię bardzo bombonierki
a w nich gamę światów różnych
tu nadgryzę, posmakuję
tu zostawię tam znajduję
lecz czasami jest z odlotem
rozsmakuję się i potem
tylko jeden smak pamiętam
i wciąż c...
74 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
Zima
donata
•
Humoreska
•
7 lat temu
Obecna zima skąpą krawcową się zrobiła.
Za krótkie szatki poszyła ,
przykusymi rękawami białymi...
48 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
Mdłości Duszy
Dark Apostle
•
Świat
•
7 lat temu
jest we mnie gorycz
sącząca się wprost do serca
przez dziurkę od klucza
przez którą spojrzałem na świat
każda jego niegodziwość
przyprawia mnie o mdłości duszy
i gniew
rozpalający usilne pragni...
59 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
MEMENTO
Maciek.J
•
Inne
•
7 lat temu
Nie, to jeszcze nie koniec*
czasu nienawiści i żądzy zimnego odwetu
zanim złożysz do modlitwy dłonie
nie poznasz tego świata wielkiego sekretu
twój język jako węża wciąż jadowity
pluje na innyc...
41 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
czyściec
bellaona
•
O sobie
•
7 lat temu
to jest jednak czyściec
nie wniebowstąpienie
miotam się upiornie
bicz zostawia cienie
w sercu zadra straszna
ogniem bucham również
widzę ludzi którzy
depczą po mej trumnie
65 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
wróć
bellaona
•
Miłosne
•
7 lat temu
proszę wróć
ogrzewa serce suki
spłaszczone przez walec bezmyślności
a w koronie czają się myśli
że to już przecież było
księżniczka zasypia
budzi ja książę
potem musi zmierzyć się z życiem...
58 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Ćwir ćwir
Tina_Landryna
•
Inne
•
7 lat temu
,,Siedzę sobie
Myślę sobie
Czy to już wniebowstąpienie
Może tylko w kącie siedzę’’ -bellaona
Patrzę a tu dwa jelenie
Coś pyskują i strzelają
Tyłek nam dziś zawracają
Na tapecie jeden w róż...
46 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Czekanie na nic
bellaona
•
O sobie
•
7 lat temu
Siedzę sobie
Myślę sobie
Czy to już wniebowstąpienie
Może tylko w kącie siedzę
63 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów