Utwory
53,973 wynikówRefleksje
donata
•
O życiu
•
7 lat temu
Cóż warte nasze życie?
W depresję wpadamy gdy nagle
drabina na głowę spadnie,
znienacka się przewrócimy
i dotkliwie obijemy
lub gdy z łóżka rankiem
podnieś się nie możemy.
Cóż warte są...
47 odsłon
•
7 kom.
•
4 głosów
kałuże
Nieznajomy Niewidzialny
•
Humoreska
•
7 lat temu
marzą, a czas się dłuży
ciszą po burzy leje na kartki
mógłbym pisać baśń z ulicy
lecz leżę zbyt oderwany
twarzą w kałuży własnych łez
wiatr poruszył tylko liście
i kroki w mroki, przyszłyście...
57 odsłon
•
5 kom.
•
5 głosów
Rak
bellaona
•
Melancholia
•
7 lat temu
jestem rakiem w znaku zodiaku
więc cofam się nieustannie
szkoda trochę
razem weszliśmy do smutnej fontanny
po swoich słowach przejadę nożem
aby podważyć co wcześniej wyłożę
bez zbędnych fasa...
69 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
spokojnej drogi
jaropasztii
•
O sobie
•
7 lat temu
Nogi mnie wiodą w szeroką drogę
w świat idąc
z pustymi kieszeniami
niematerialny
pamiętając o śmierci
ciekawie dokąd myśli zaprowadzą
popijając z termosu kawę
na pół dzielę czekoladę
mi...
51 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
pęknięty dzban
leopard 2
•
Inne
•
7 lat temu
pęknięty dzban -
między wczoraj a dzisiaj
cieknąca rysa
43 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
o kobiecie
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
kobiecie nie szczędząc słów
biegnij z nią z prądem i pod prąd
nie zaniedbuj jej zawsze dobrze mów
kochaj ją ona pokocha cię
kobieta silną bywa
jak ostrze brzytwa tnie
o dzieci wasze dba...
44 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Wielka woda
Filana
•
O życiu
•
7 lat temu
Tsunami uderzyło mi w życie
Zmiotło z powierzchni dom z piachu
Wyrzuciło za to cuchnącą szczerość
w butelce po wódce
tyle lat leżącej na dnie
w toksycznym oceanie
zalana w trupa
w toksycznym s...
132 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
...nie tylko z braku nauki
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
nie licz na mnie
ni miłość moją przyjaźń
wartości moralnych się pozbyłeś
do swojego wzmożonego EGO
przez co dla mnie jesteś nikim
i choć mówisz
człowiekiem jestem wznoisłym
podwójnej wartośc...
44 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
Krótki wiersz o umieraniu
kajtula03
•
O śmierci
•
7 lat temu
Cmentarze marzeń pogrzebanych,
przykryte bezsilnościa-nadzieje.
Krzyże,
chodź zniszczone
odziane we wspomnienia
i ciałom tylko potrzeba
wiecznego spoczynku.
50 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
w poszukiwaniu siebie
bellaona
•
O sobie
•
7 lat temu
nie potrafię już pieścić misia
w tęsknocie spoglądać w okno
dawno zszargały emocje
każdą z moich otchłani
desperacja jak wierna suka
przyjaciółka szaleństwa
czasem słucham piosenek
wierzą...
53 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
Mały romans
Milena Zembrzuska
•
Miłosne
•
7 lat temu
Leżeliśmy wczoraj nad szumiącą rzeką.
Przy dźwiękach gitary mi cicho szeptałeś
O wielkiej miłości, na którą czekałeś,
Lecz skryłam uczucie pod senną powieką.
Tańczyliśmy wczoraj w wieczornej ule...
69 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
czarno-białe
leopard 2
•
Humoreska
•
7 lat temu
pewien facet w Zdroju Lądku
wdychał prochy swoich przodków
choć prochy były białe
to płuca mu sczerniały
przesycone atmosferą wychodków
46 odsłon
•
4 kom.
•
3 głosów
...zima...
kaja-maja
•
Natura
•
7 lat temu
biała,bielusieńka
tęczowe ma diamenty
w słońcu oczu uśmiech
pośród latarń
cudowny czar
biały puch tańczy
magicznie jak pocałunki
w usta łapie włos
gwiazdeczkami przystrojony
dusza się rad...
42 odsłon
•
3 kom.
•
5 głosów
baju baj
jaropasztii
•
O sobie
•
7 lat temu
zbudzony uśmiechem
zapach kawy świeży chleb
przy stole żona mówi że
-lubię ciebie
-mogę cię zjeść
w twoich ustach oddech
na policzku pocałunek gości
dotyk ciał ze smakiem bym jadł
za...
51 odsłon
•
4 kom.
•
7 głosów
Trochę ciepła
Ewa Hulak
•
O życiu
•
7 lat temu
zima rozrzuciła
na gałęziach cisu biel
przysiadła
ciężka
droga skrzypi
nogi grzęzną miękko iść
bajeczny las kłuje w oczy
pojaśniał od słońca
od bieli
cieplej w sercu
widniej w duszy...
59 odsłon
•
6 kom.
•
10 głosów
mój obraz
Nieznajomy Niewidzialny
•
Tęsknota
•
7 lat temu
powiedz mi raz, żeby zgasł
jak jedna z moich gwiazd, famfatal
rozmazany z krwawych prawd
mój obraz miękkich warstw
łez rozlanych z nowych farb
czarny, widzę czarny strach
białą cerę obok naszych...
52 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
na pustyni serca
iśka
•
O życiu
•
7 lat temu
na pustyni ludzkiego serca
ścieli się czasem samotność
widzi tylko swój ból i łzy
i dla niej wstaje świt
na spękanej ziemi
samotność liże rozterki
w cieniu własnych myśli
niknie w prze...
54 odsłon
•
7 kom.
•
9 głosów
Przejście
bellaona
•
Miłosne
•
7 lat temu
Przejście
wiernie czytam między wierszami
gdzieś cię znajdę i przejścia poszukam
między dusza co głodna i mami
a rozumem jak wierna poducha
przeskoczę popiołów chmurę
w zapomnieniu obiec...
54 odsłon
•
4 kom.
•
7 głosów
Niezłe jarzmo
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
kiedy mroźny poranek wstał
świeżością pachniał
w słońcu niebo uśmiech niosło
oczom radość ustom
aż tu nagle ołowiany bałwan
siwoczarny się pojawił
kłębiaste długobrode chmury
wypuścił śmierdz...
44 odsłon
•
4 kom.
•
0 głosów
nad brzegiem
bellaona
•
Inne
•
7 lat temu
brzegiem rzeki stanąłeś samotnie
by opuścić szalupę na fale
już rozumiem co boli gdy mokniesz
kiedy czekasz na wiatry i szkwały
nie patrz w oczy bo strach cię ogarnie
na powierzchni zwodnicz...
48 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
...na nowy czas...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
dobrze z dziadkiem
jest wypić
póżniej się bawić
do białego rana
front oczami przyswajasz
drzwi od tyłu testujesz
napięcie obserwujesz
słowa nadsłuchujesz
za tobą stoi cień
niczym otworzo...
52 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
schody
jaropasztii
•
Inne
•
7 lat temu
ciężko wspiąć się wejść gdy trzeba
położyć się szkoda pleców boli brzuch
po licho trepów tyle
mogłem mieszkać na parterze
ciężko ciężej wejść gdy dreszcz
po pawiu paw spaw za spawem
schodo...
45 odsłon
•
5 kom.
•
3 głosów
ogień
jaropasztii
•
O sobie
•
7 lat temu
płonie dom w sercach ogień
pęka szkło
wódki na dnie
pijemy na zdrowie wprawdzie słabnie
usypiam
przybity do stołu dokładnie
kończy się noc
odpływam daleko
ogniu płoń
nocą gdy z...
45 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
(nie)potrafię
Nieznajomy Niewidzialny
•
Miłosne
•
7 lat temu
dwie pary oczu nocą na
wieżowcu marzeń ciszą
potrafią usypiać nas
a w sercu tak zimno...
minęły ciepłe dni
i prawie żadne w czas
otwierasz wino, gdy
mi już brak chwilą
doznań chociaż raz...
45 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów