Utwory
53,974 wynikówTĘSKNOTA.
Maria Teresa
•
Miłosne
•
7 lat temu
Tęsknie za Tobą rano, w południe i w nocy,
całuję Twoje serce, ręce i oczy.
Kocham Cię tak bardzo, jak jaka szalona,
jestem Twoją miłością, cała zniewolona.
Modlę się Kochanie do Boga, dla Ciebi...
64 odsłon
•
2 kom.
•
5 głosów
Z TOBĄ
Maria Teresa
•
Miłosne
•
7 lat temu
Leciutko jak wietrzyk muskałeś moje policzki,
szepcząc słowa upiększone oddechem czułości.
Jak światło które ogrzewa me ciało,
tak Ty słowami rozgrzałeś mą duszę.
Twoje ciepłe dłonie spracowane...
66 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Nie tylko w Święta
Ewa Hulak
•
O sobie
•
7 lat temu
przebaczam
każdego dnia
miłość w oczach
wnuków koi błękitem
przysłania złość
żal do ludzi
tulę w dziecięcych
rączkach
dzwigam
codziennie ciężar chwili
z biegiem lat jest częściej
s...
74 odsłon
•
4 kom.
•
6 głosów
...od narodzin po wieczność...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
Bóg się rodzi
Miłość niesie
Rozkosz
doczesnych chwil
Bóg się rodzi
Noc jaśnieje
Świt rozanielony
Koncert ptaków ma
Bóg się rodzi
Siano pachnie
Bydlęta ciałko
Z czułości pieszczą
jak t...
38 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...to co niepojęte a jednak...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
cały rok się czeka
na ten jedn dzień
który powinien trwać
całe życie
cały rok się czeka
na tę jedeną chwilę
co się miłością zwie
i wszyskie serca łączy
w blasku strojnej choinki
jesteśmy...
42 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
A ptak
leopard 2
•
Humoreska
•
7 lat temu
i choćby jeden
odlot
w szumie
czy morze być piękniejsze?
48 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
~Do Ciebie
kajtula03
•
Inne
•
7 lat temu
Teraz jesteś już tam
Gdzieś w niebie w raju, pomiędzy gwiazdami
a ja patrzę na świat twoimi pięknymi oczami.
Patrzę na to miasto
Ktoś do kogoś krzyczy: "Brać go!"
Tyle znieczulicy, straty, bólu...
50 odsłon
•
0 kom.
•
5 głosów
przed mokrym oknem stoję
leopard 2
•
Dla dzieci
•
7 lat temu
widokiem mokrych okien
tęsknię do twoich oczu
tamtej okrutnej mocy
z twych zębów ból okrutny
po stracie w głębi uczuć
pragnę głęboko na nowo
na skórze
wrzask pazurów
gasić językiem trwog...
46 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Plantacje
Pavlokox
•
O życiu
•
7 lat temu
Gdy słońce zachodziło na naszej plantacji,
Oznaczało że zbliża się pora kolacji.
Odchodziliśmy od stanowisk. Stawaliśmy
I aż przyjdzie do nas Pan oczekiwaliśmy.
Przychodził zazwyczaj spóźniony i p...
43 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
Życie to dar, kożystaj
Nietypowa14
•
O życiu
•
7 lat temu
Na świecie nikt nie jest święty,
Każdy ma jakieś momenty,
Aby na wieki zasnąć,
Aby problemy mogły zgasnąć.
Ale...
Grzechem są różne czyny,
Czasami, nie koniecznie z naszej winy.
Ale też grzeszy...
50 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
Człowiek i świat
Seba
•
Egzystencjalne
•
7 lat temu
Kwiaty co słońcu się kłaniają,
Ziemia co wodę gościć chce,
Drzewa co dumnie z liśćmi tańczą,
One wszystkie wiedzą jak żyć,
Bez przykazań, nakazów i praw.
Tylko człowiek….pogubił się.
W imię...
72 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
na krańce losu
jaropasztii
•
Patriotyzm
•
7 lat temu
na szańcach losu
nad wbitą flagą biały orzeł
w sercu wrząca krew jak stal
nie do zatrzymania
machina wojenna
polski żołnierz
z losem we własnych rękach
niechaj strzeże się najeźdźca
42 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
Układy?
donata
•
Humoreska
•
7 lat temu
Drogi kochany stary roku
i ty w układy się bawisz?
W górach nadmiar śniegu mają
i na nartach się ślizgają.
Na nizinach pola delikatnym białym
obruskiem nakryłeś do snu ułożyłeś.
Wczesnym rank...
46 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
...zawsze mówisz...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
kochasz i pragniesz
nie wiem dlaczego
przyjeżdżasz po mnie
a rankiem
rankiem odchodzę sama
-wiesz kobieto
słodka jesteś
na noc ciebie
zawsze potrzebuje
nie tylko pragnę
a że życie jak...
44 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
...bo to nie tylko Wielki Tydzień...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
co ostatni czas ma pierwszy
i który to tworzy świąteczny
nastrój na przywitanie dzięciątka
w pełnej obecnej radości
serca miłości jak duszy
dom już wysprzątany
świeżocią pachnie
też'Pokój to...
68 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
jesień
urgonnaluvme
•
Mroczne
•
7 lat temu
siedzę i czekam
aż pora depresji i smutków minie
tak mi ciebie brak
słońce
właśnie to ciebie mi tak brak
twojego promienistego uśmiechu
i tych pięknych letnich utworów
zabierz mnie
z tej ciem...
56 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
marlboro i miód
urgonnaluvme
•
Miłosne
•
7 lat temu
twoje usta
jak słodki plaster z miodem na ranę
całowały moje
tak zwykłe usta
zgorzkniałe od ciągłego letniego smutku
dlaczego tak musi być
że wakacje kończą to co same zaczęły
było trzeba s...
62 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
ŻYĆ GODNIE
Maria Teresa
•
O życiu
•
7 lat temu
Przejdź spokojnie przez hałas pośpieszanie ,
A zobaczysz jak wszystko ciszą pozostanie .
Nie wyrzekaj się siebie , zgódź się ze wszystkimi .
Wypowiadaj prawdę ustami swoimi .
Słuchaj innych tępy...
57 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
PYTA PAN...
Maria Teresa
•
O sobie
•
7 lat temu
Wiersz dedykuje Panu Redaktorowi Markowi Koprowskiemu.
Pyta Pan , kim jestem ? Drogi Panie....
jestem zwykłą kobietą , w małżeńskim stanie....
wieś i Matka mi życie dała ,
jedna i Druga mnie koł...
70 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
GDZIE ?
Maria Teresa
•
Przemijanie
•
7 lat temu
Gdzie blisko ,a gdzie daleko ?
Jaka droga do nas wiedzie ?
Dokąd ? trudno już nam powiedzieć .
Skąd przychodzę ?i dokąd dąrze?
Gdzie jest początek ? a gdzie kres?
Do piekła? Czy do nieba pójdzie...
46 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
NIE ZABIJAJ .
Maria Teresa
•
O śmierci
•
7 lat temu
Nie zabijaj ,głosi piąte przykazanie .
Bo wszystko chce żyć Miłościwy Panie .
Nie zabijaj , nie dotyczy tylko człowieka .
Każde stworzenie przed śmiercią ucieka .
Nie zabijaj , kaczka kwacze prz...
44 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
paczka
Nieznajomy Niewidzialny
•
Inne
•
7 lat temu
Szukamy się gdzieś na stacji
tankuję paliwo a pociąg odjeżdża
jeszcze patrzę w niebo a ptaki
otaczają nasze chmury piękna
wspólne kratka w kratkę klatki
żyję słowem bo ciało ucieka
na chodnik do...
57 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
zgubiony sternik
jaropasztii
•
Egzystencjalne
•
7 lat temu
hej otwórz usta z ręki mi jedz
dość kłamstw albo ja albo piach
w tym dniu na wieki albo nigdy
kochasz mnie nienawidzą ludzie
każdym świtem umieram
każdy umrze nawet świat
bezsilny tępo patr...
45 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
czas nie istnieje
jaropasztii
•
O sobie
•
7 lat temu
błędne myśli zataczają koło
dźwięki wibracją po falach
drzwi otwarte chłodny spokój
pokój okrył magiczny pył
zgubiony sens w moim sercu
dreszczem deszcz po parapecie
zagląda do mnie przyjacie...
47 odsłon
•
3 kom.
•
0 głosów