Utwory
53,974 wynikówGŁOS BOGA ?
Maria Teresa
•
O wierze
•
7 lat temu
Synu mój , który mieszkasz na ziemi ,
Pamiętaj , że jesteście ludźmi , i owcami Mymi .
Jesteś ukochany Przeze Mnie tu w niebie tu w niebie ,
Jeśli nawet zabłądzisz , Ja odnajdę ciebie .
Moja wol...
39 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
ROZMOWA Z OJCEM .
Maria Teresa
•
O wierze
•
7 lat temu
Ojcze Nasz , który jesteś w niebie ,
My syny marnotrawne wracamy do Ciebie .
Święć się Imię Twoje , bądź Wola Twoja ,
Jak mała jest wiara , i ufność dziś moja .
Jako w niebie , tak i na ziemi ,...
43 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...późną jesienią...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
w koło się słyszy
białym puchem powiało
wiatrem zimnym mrozem
niczym chłód w lodówce
to tu to tam -terytorialnie
a u mnie lico uśmiechnięte
niczym ciała usposobienie
duszy ludzkiej klarowność...
38 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Pani D.
MiłyStrzał
•
Smutne
•
7 lat temu
Szkarłatna twarz przepita,
w ustach mieli język,
kolejny raz mnie wita
rwąc następne kęsy.
Ze śliskim uśmieszkiem
puszcza kaprawe oczko.
Nakarmić chce lękiem,
zabawiając się spłonką.
Jest...
39 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
czarno to widzę
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
w dosłowność ubieram cię
w każdą nocy czerń
każdy dzień niby inny
podobny twoim słowom
zakładam kajdany życia
ukucia stalowe są zimne
ciężar słów spadających
podobnym gromom kaleczą du...
42 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Po wielokroć, ale raz
Rogi
•
O życiu
•
7 lat temu
Zrobiłem to tylko raz
zarówno z mężczyzną, jak i z kobietą.
Na początku byliśmy skrępowani,
każdy badał teren
poprzez najdokładniejszą lupę,
A byłą nią nieufność.
Nie mogę...
61 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Arcydzieło malarskie
donata
•
Humoreska
•
7 lat temu
Rok wenę dostał.
Sztalugi ustawił.
Pędzel w dłoni trzyma i maluje....
73 odsłon
•
12 kom.
•
11 głosów
...teraz już...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
opisać dni
tak bez tajemnic
to wielki entuzjazm
Zagrać melodię poranka
wspominając wczorajszy wieczór
to jak spacerować nocą
i podziwiać słońce
błyszczące dla Ciebie
lub na niebie fajerwerki...
39 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Sen
Ewa Hulak
•
O życiu
•
7 lat temu
na brzegu skarpy
chwyciłeś moją rękę
obejmowałeś ramieniem
mocno
czułam
ciepłe dłonie
drzewa odchyliły gałęzie
przystroiły drogę światłem
prowadziłeś mnie na łąki
do stawu
gdzi...
47 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
Ciąg Dalszy Nastąpi
WładcaMetafor
•
Inne
•
7 lat temu
Na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=RvolCNY0LcM
PIERWSZA ZWROTKA
Dawno temu, była sobie wena,
Przyjaciel i studio, przesłanie w wersach,
Utwory, komentarze, strona, wyświetlenia,
Teraz to t...
66 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
BAJKA- TANCERKA .
Barbara57
•
Dla dzieci
•
7 lat temu
Mały świerszczyk siedział w trawie
i przygrywał małej żabie
ona pięknie tańczyć chciała
lecz partnera wciąż nie miała.
Świerszczyk skrzypiec nie żałował
instrumentem tak czarował
aż...
71 odsłon
•
1 kom.
•
5 głosów
samotność
Nieznajomy Niewidzialny
•
Świat
•
7 lat temu
oscyluje między smutkiem a
życiem gdyśmy byli dziećmi
każdy oddech, wydech
jak tornado z marzeń
jak mogę zapomnieć życie
patrząc na twarze
Odmawiam i żyję
ostatnią modlitwę
w rozsypance
n...
43 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
powitanie
hazal
•
Inne
•
7 lat temu
taka bezbronna
jak piskle w gniazdku
spogląda ciekawie na świat
dziś pierwszy raz witana
tak bardzo oczekiwana
uściskać bym chciała ale się boję
to tylko popatrzę i życzyć jej będę
by zawsze s...
58 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
BOŻE NARODZENIE.
Gosiaczek41
•
Inne
•
7 lat temu
Boże Narodzenie.
Kiedy usiądziemy do wigilijnego stołu,
Pomyślmy o tych wszystkich, których lubimy i kochamy.
Niech łamany przez nas opłatek,
Będzie dla nas białym chlebem, który pogodzi wszys...
35 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
URODZINY.
Gosiaczek41
•
Inne
•
7 lat temu
W dniu urodzin.
Choć za oknem już jest zimno
I wiatr wieje to mam cichą nadzieję,że Twoja buzia się dziś śmieje.
Wszystkiego co najlepsze,
Niech twoje marzenia, które Ci się jeszcze śniły ni...
32 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
IMIENINY.
Gosiaczek41
•
Inne
•
7 lat temu
W kwietniowy poranek,
Gdy wstaniesz na Twojej buzi uśmiech zagości.
Przyjmiesz od swoich bliskich, przyjaciół i znajomych życzenia imieninowe,
Proszę przyjmij też ode mnie życzenia , które płyną...
31 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Ślub.
Gosiaczek41
•
Od siebie
•
7 lat temu
ŚLUB.
To był piękny, słoneczny dzień,
Szłam sobie aleją w parku.
Na przeciw szedłeś Ty,
Minęliśmy się, przeszliśmy obok siebie.
Spojrzeliśmy na siebie ukradkiem i tak bardzo niewinnie,
W naszych...
34 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
W dniu urodzin.
Gosiaczek41
•
Inne
•
7 lat temu
Choć za oknem już jest zimno
I wiatr wieje to mam cichą nadzieję,że Twoja buzia się dziś śmieje.
Wszystkiego co najlepsze,
Niech twoje marzenia, które Ci się jeszcze śniły niech się spełnią,
Niech...
34 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
NASZA NAJUKOCHAŃSZA NADZIEJA ZGASŁA.
Gosiaczek41
•
Tęsknota
•
7 lat temu
Kiedy zgaśnie światło,
Gdy na niebie nie będzie słońca.
Zawsze będzie Twój blask, Twój nie zapomniany uśmiech,
Będziemy szli drogą, którą będziesz Nas prowadzić.
Tam dobro wygrywa ze złem,
Ty też...
32 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Święto Niepodległości.
Gosiaczek41
•
Patriotyzm
•
7 lat temu
Święto Niepodległości to piękny dzień,
Bo odzyskał nasz kraj wolność.
Nasi przodkowie walczyli o Wolność naszą dla Nas,
Abyśmy żyli w wolnym kraju, nie pod zaborami.
Święto Niepodległości obchodzi...
35 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...a to życia czarownice
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
Krzyž zbili
niczym kowal
podkowę
Człowieka złożyli
i jak świnię rozebrali
ciało jak mięso
faszerują botoxem
zamiast degustować
Serce miłością...
38 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
komentrz do: - to miejsce - autorstwa Jadwigi
leopard 2
•
Pamięć
•
7 lat temu
Dla - Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego
- dziękuję koledzy :)
ten bełkot jest kwintesencją poezji
a gdzie komentarz mój, Du ... po?
poezja pamiętliwa jest
60 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Tęsknota
Iva
•
Erotyczne
•
7 lat temu
Złuda ucieczki
Pułapka ust
Wilgotne znaki
Stygną zbyt szybko
Na mojej szyi
Piersi tęskniące
Za twoim językiem
Samotne miejsca
Bez twoich dłoni
Tak wiele ciszy
Po ciepłym oddechu
Swob...
27 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Dla;
leopard 2
•
Świat
•
7 lat temu
- Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego
- dziękuję koledzy :)
Na8pietrzezy
jeblond
Wieprzek
bo rozjechały go
Tygrysy
A
choc nie calkiep ly
sy Amimo tego niczeg...
43 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów