fb

Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

Usunąć użytkownika z listy znajomych?

Czy usunąć zaznaczone wiadomości z kosza?

Czy chcesz usunąć ten utwór?

informacje o użytkowniku

gabrielaweronikaprzystupa

Dołączył:2019-10-08 11:30:56

Miasto:Lublin

Wiek:41

zainteresowania

Taniec, origami, pasjans pająk, malarstwo i proza,haft krzyżykowy.

kilka słów o mnie

Jestem 36 letnim rudzielcem, mieszkam na wsi. Kocham polską przyrodę i obyczaje poza tym lubię tańczyć mam swój czarnoksiężny pokoik pełen książek i nut bo bardzo lubię również grać na flecie prostym. Poza tym filmy w miasteczku obok jest biblioteka pełna książek filmów i muzyki tam najbardziej lubię przebywać i wypożyczać wszelkie woluminy. Kocham się również w malarstwie lubię szkicować giokandami i rysować monde-luzami i tisonami. Lubie też wszelką magie uważam że ludzie powinni żyć według praw magi czyli przyrody. Uważam też że człowiek jest częścią przyrody i dlatego powinien żyć ze wszystkimi stworami w zgodzie iprzyjaźni. Moim najlepszym przyjacielem jest kotek o imieniu Puszek. Do tej pory opublikowałem książki. Podróż Schizofreni z wydawnictwem Nowae res Wiersze i fraszki pierwsze Wydawnictwem Ridero Bajki dla Okruszkuw wydawnictwo Ridero Historia latających mi tel i zawodów miot z wydawnictwem Ridero Magiczna parasolka z wydawnictwem Ridero Kolorowanki biblijne z wydawni ctwem. Świętego Macieja Liczne almanachu z wydawnictwem Swietego Macieja Książki publikuje pod albo Gabriela Przystupa lub Gabriela Weronika Przystupa bo Weronika to imię z bierzmowania . Czasami używam.też imienia Oktawia bo Gabrysia Weronika to wlasnie Oktawia. Ktoś tak mi doradzil Pozatym opublikowałam 119 artykułów na portalu Artelis.

statystyki utworu

Średnia ocen: 1

Głosów: 1

Komentarzy: 1

statistics
A A A

1

Historia latajacych mioteł i zawodów miotlarskich - Rozdział 2utwór dnia

Autor:gabrielaweronikaprzystupakomentarz Kategoria:Pamięć Dodano:2022-11-16 04:04:29Czytano:187 razy
Głosów: 1
Początek miotlarsta i jego najważniejsze założenia

Latające miotły są znane człowiekowi od wieków. Latać mogą tylko osoby, które są magicznymi stworzeniami latającymi lub mogą się w nie przemienić. Latanie to symbol ptaków, które w pewnych okolicznościach stają się ludźmi. Zwłaszcza że zazwyczaj latają jako ptaki przez tysiące lat. Latać mogą tylko ci, którzy umieją się transmutować. Latają również rzeźbiarze, którzy nie mają szpiku — podobnie jak ptaki. Podobno, aby człowiek latał, potrzeba tyle siły, ile trzeba, aby zbudować lotnisko dla samolotów.

Szczerze odradzam transmutację w nietoperza, czyli w najbardziej czarodziejskiego ptaka. Polecam jednak feniksy i smoki. Problem polega na tym, że wtedy oprócz skrzydeł zmienia się również mózg.

A więc taki nietoperz w dzień poleci zazwyczaj do jaskini pełnej innych nietoperzy.

Jeśli ktoś umie latać, to również umie lewitować, ale musi pamiętać o tym, że wtedy musi obrosnąć piórami. To tyle zapisów i rad wstępnych.

Miotły są niezwykle popularne wśród czarodziejów, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, może dlatego że firma Nimbus ma tam swoją siedzibę. Na Wyspach nie ma domu, gdzie nie byłoby latającej miotły. Wśród czarodziejów panuje przekonanie, że nie ma bardziej dostępnego i legalnego środka transportu lotniczego. Czy to prawda? Są przecież te okropne muchy, które wpadają do oczu… ale jeśli zgramy czas z odpowiednią wysokością, jest całkiem dobrze. Poza tym Guthrie Lochrin, czarodziej ze Szkocji który napisał swój pamiętnik w 1107 roku, wspomina inne niedogodności, czyli zadek pełen drzazg. Dolegliwości te odczuwał po krótkim przejeździe z Montrose do Arbroath. Temu wszystkiemu zapobiegają dzisiejsze aerodynamiczne miotły, których najlepszym twórcą jest właśnie wspomniany Nimbus. Pierwsze miotły są wystawione w muzeum Quidditcha w Londynie i tam możemy zobaczyć je w całej krasie. Rączka była sporządzana z jesionu, a witki przywiązane do jednego końca z leszczyny. Całość nie jest ani toporna, ani aerodynamiczna. Miotła ta miała w swoim zwyczaju latać tylko do przodu — i gdy ktoś wspomniał o niewygodach, zrzucała go natychmiast do wody.

W innych krajach można spotkać latające dywany i beczki, fotele, a nawet wanny — jak na przykład w Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy. Dawno już marzyłam o napisaniu kolejnej książki o magii, która jest jakże fascynująca. Niestety przed wiedzą magiczną chroni ludzi Międzynarodowy Kodeks Tajności Czarów — i dobrze, bo wtedy ludzie dostają czegoś, co nazywam zmianą priorytetów w życiu, które staje się ubogie, zważywszy na cenę magicznych książek. Wszystko stało się możliwe dzięki Panu Albusowi Dumbeldore’owi, który przeznaczył tę ksiażkę dla celów oświecenia mugoli, czyli też dla mnie. Inna literatura magiczna, jaką mogę polecić, to Baśnie Barda Beedle’a, przetłumaczone z ruin magicznych przez Ginny Granger — literatura ta sprawia, że wszystko staje się możliwe i proste nawet dla mugoli.

Początek latających mioteł datowany jest na 962 rok.
znaczek info

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


gizela1 c

(19:38:32, 16.11.2022)

jeszcze za nisko ale dobra droga

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją