fb

Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

Usunąć użytkownika z listy znajomych?

Czy usunąć zaznaczone wiadomości z kosza?

Czy chcesz usunąć ten utwór?

informacje o użytkowniku

Darek W.W.

Dołączył:2013-05-12 21:23:35

Miasto:Warszawa

Wiek:brak

zainteresowania

Jest trochę tego ale chyba do najważniejszych należą: Manga, muzyka, psychologia i ogólnie rozwój zarówno psychiczny jak i duchowy :)

statystyki utworu

Średnia ocen: 0

Głosów: 2

Komentarzy: 9

statistics
A A A

0

O ocenianiu innychutwór dnia

Autor:Darek W.W.komentarz Kategoria:Poezja psychologiczna Dodano:2013-05-19 12:42:03Czytano:1061 razy
Głosów: 2
Co czujesz kiedy oceniasz kogoś innego?
I czy kiedy wyrażasz słowa krytyki
To wtedy czerpiesz przyjemność z tego?

Jakimi intencjami się wtedy kierujesz?
i czy nie samą formę
Ale i treść przekazu pojmujesz?

Czy kiedykolwiek zwróciłaś uwagę
Na swoje własne wewnątrz siebie reakcje
Kiedy podejmowałaś nie jedną tego typu akcję?

Czy po takiej ocenie czujesz się mądrzejsza?
W stosunku do samej siebie
Jak i innych pełniejsza?

Czy w życiu codziennym
Taką samą się zasadą kierujesz
I ze wszystkimi ludźmi w podobny sposób postępujesz?

Bo powinnaś wiedzieć, że ta zasada
Dotyczy wszelkiego działania
Jaka zasada pomyślisz teraz....?

Dowiesz się...
Gdy szczerze odpowiesz sobie samej
Na powyższe pytania
znaczek info

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Tomasz Halman c

(08:24:39, 19.05.2013)

Treść bez formy w poezji jest tyle samo warta co tartak bez drzewa.

Darek W.W. a

(09:16:50, 19.05.2013)

Hmyyy.... Pisząc go miałem zamiar nakłonić do oceny samego siebie. Do zwrócenia uwagi na intencje i emocje im towrzyszące podczas jej dokonywania. Jest to dosyć istotne ponieważ ocenianie innych może wiązać się ze sztucznym dowartosciowywaniem siebie samego, które nie ma nic wspólnego z prawdziwą i naturalną pewnoscią siebie, która z kolei nie wymusza na nas tego typu działania. Czyli nie oceniamy innych po to aby się dowartociować tylko dlatego a jedynie poprzez swoją ocenę pragniemy danej osobie zwrócić uwagę na pewne aspekty.
Tak więc mamy tu doczynienia z zasadą conajmniej dwuch czekoladek a jedną z nich czytający ma możliwosć dopasować do siebie. Tak więc poprzez poprzez odpowiedzenie na pytania jamieszczone ankiecie czytający sam dostarcza drewna to tartaku :)
Pzdr.Darek

doktorek c

(09:53:35, 19.05.2013)

Wielbimy przerost formy nad treścią! O przyrostach się nie wypowiadamy! :-)

copelza c

(10:38:26, 19.05.2013)

słowo krytyczne wytykające błędy jest wskazane i powinno być mile widziane. jak również mile widziana jest obrona swojego punktu widzenia. z tego rodzi się dyskusja. nie widzę powodu do niewyrażania swojej opinii. wstawiając na portal jakiś tekst zakładam, że znajdzie się frajer gotowy to przeczytać. zakładam również, że interpretacje moich tekstów dziewięćdziesięciu procentach będą niezgodne z intencją sprawcy:). pozostaje jedynie forma, która może być bardziej, czy mniej dostępna. krytykę formy od ludzi wykształconych przyjmuję z pokorą, jestem mały żuczek z dysortografią i bez podkreślania wychodziłoby nieco zabawnie. chociaż zauważyłem przez te kilka lat, że trochę mi się poprawiło:) pisanie bez interpunkcji sprawia mi radochę, daje możliwość łączenia słów w wieloznaczne związki i pozwala sugerować jedynie intencje. patosu unikam jak ognia, patriotyzmu się boję, jedynie słuszne prawdy potępiam. najbardziej razi mnie nieprzygotowanie merytoryczne do tematu, błędy logiczne i siłowanie się ze słowem. rymy mi nie przeszkadzają pod warunkiem, że są zamknięte w jakichś ramach. nawet częstochawa ma swój urok, głównie w piosenkach i żartach:) niedawno czytałem tomik jakiejś podobno uznanej:) wersy składały się z czterech wyrazów przedzielonych pośrodku kropką. duża litera, dwa słowa, kropka, duża litera, dwa słowa, kropka. z kilkunastu przeczytałem dwa. miejcie więc szacunek dla waszego czytelnika i nie obrażajcie się za słowo krytyczne, bo zmęczyć człowieka jest łatwiej, niż się wydaje.

Darek W.W. a

(15:21:44, 19.05.2013)

Ależ Panie Kleszcz :) W żadnym wypadku niczego nikomu nie zabraniam a jak tak to niech Pan podaj mi fragment, który na to by wskazywał. Oczywiscie zdaję sobie sprawe z tego, że nastrój w jakim jestesmy ma wpływ na naszą ocenę innych jednak myslę, że powinnismy zwrócić uwagę podczas oceny innych na prawdziwy powód tej oceny.
Czyli jakim uczuciem podczas tej oceny sie kierujemy, czyli przed dokonaniem oceny innych ocenić samego siebie poprzez obserwacje tego co się w nas dzieje.
To wszystko jest o tyle istotne, że dotyczy każdego aspektu naszego życia a nie tylko poezji!!! Czy poddając siebie samych krytyce lub jak ktos woli ocenie (co tak naprawdę nami powoduje? Jakie uczucie kryje się za naszą oceną innych?) przed dokonaniem oceny innych ludzi(mówię tu o wszelakich aspektach) nie sprawilibysmy, że swiat byłby miejscem o dużo mniejszej skali konfliktów?
Jeżeli zas chodzi o uwagi... Niekiedy trzeba bardziej przybliżyć przynajmniej intencje i motywy powstania tekstu tak aby stał się jeszcze bardziej zrozumiały dla odbiorcy.

Copelza wierz mi, że każde słowo krytyki staram się przyjmować konstruktywnie i wiem, że forma jaką się posługuję pisząc teksty wedłóg większosci z Was może pozostawiać wiele do życzenią jednak tak mi się piswzą najwygodniej a niezmiennym dla mnie jest to, że przekaz jest najważniejszy. Przecież tak naprawdę nikomu tym krzywdy chybba nie robię...?
Niemniej jednak dziekuję wszystkim za to, iż tak bardzo chcą mojego dobra w postaci rozwoju literackiego.

moniś c

(20:52:45, 22.05.2013)

Popieram DarkaW.W

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją