fb

Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

Usunąć użytkownika z listy znajomych?

Czy usunąć zaznaczone wiadomości z kosza?

Czy chcesz usunąć ten utwór?

informacje o użytkowniku

gabrielaweronikaprzystupa

Dołączył:2019-10-08 11:30:56

Miasto:Lublin

Wiek:41

zainteresowania

Taniec, origami, pasjans pająk, malarstwo i proza,haft krzyżykowy.

kilka słów o mnie

Jestem 36 letnim rudzielcem, mieszkam na wsi. Kocham polską przyrodę i obyczaje poza tym lubię tańczyć mam swój czarnoksiężny pokoik pełen książek i nut bo bardzo lubię również grać na flecie prostym. Poza tym filmy w miasteczku obok jest biblioteka pełna książek filmów i muzyki tam najbardziej lubię przebywać i wypożyczać wszelkie woluminy. Kocham się również w malarstwie lubię szkicować giokandami i rysować monde-luzami i tisonami. Lubie też wszelką magie uważam że ludzie powinni żyć według praw magi czyli przyrody. Uważam też że człowiek jest częścią przyrody i dlatego powinien żyć ze wszystkimi stworami w zgodzie iprzyjaźni. Moim najlepszym przyjacielem jest kotek o imieniu Puszek. Do tej pory opublikowałem książki. Podróż Schizofreni z wydawnictwem Nowae res Wiersze i fraszki pierwsze Wydawnictwem Ridero Bajki dla Okruszkuw wydawnictwo Ridero Historia latających mi tel i zawodów miot z wydawnictwem Ridero Magiczna parasolka z wydawnictwem Ridero Kolorowanki biblijne z wydawni ctwem. Świętego Macieja Liczne almanachu z wydawnictwem Swietego Macieja Książki publikuje pod albo Gabriela Przystupa lub Gabriela Weronika Przystupa bo Weronika to imię z bierzmowania . Czasami używam.też imienia Oktawia bo Gabrysia Weronika to wlasnie Oktawia. Ktoś tak mi doradzil Pozatym opublikowałam 119 artykułów na portalu Artelis.

statystyki utworu

Średnia ocen: -1

Głosów: 1

Komentarzy: 0

statistics
A A A

-1

Bajka o leniwym piórzeutwór dnia

Autor:gabrielaweronikaprzystupakomentarz Kategoria:Tęsknota Dodano:2019-10-10 12:06:50Czytano:333 razy
Głosów: 1
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami było sobie miasto, które nazywało się Lublin. Był tam sklep w którym Pan Mieczysław trudnił się wyrobem atramentowych piór do pisania. Nie były to jednak zwykłe pióra, lecz czarodziejskie. Pomagały one pisać książki ich posiadaczom. Pewnego dnia, Pan Mieczysław dostał zamówienie na zrobienie pióra do pisania wierszy dla jednego lubelskiego poety. Bardzo się ucieszył, gdyż dawno już nie miał żadnych zamówień. Niestety gdy wymawiał magiczną formułkę nad piórem, która to miała zapewnić powodzenie i szczęście w pisaniu, pomylił się i zamiast: ”…I do pióra i do szabli…”, powiedział ”…Ani do pióra ani do szabli…”.

I wtedy pióro, któremu powiedzenie to nadało duszę, stało się bardzo leniwe. Pan Mieczysław sam nie wiedział co zrobić. Pióro nie chciało inspirować, ani cieszyć dobrym dozowaniem atramentu. Przerywało, stawało w pisaniu i tylko ciągle pobierało atrament. Ale prosiło dobrego sklepikarza, aby go oddał w posiadanie pisarzowi, wtedy na pewno się zmieni. Pan Mietek obniżył cenę pióra i wystawił na witrynę sklepową z prośbą, aby ktoś z dobrego miasta Lublina kupił wadliwy sprzęt po obniżonej cenie. Przechodził tamtędy dobry pisarz, który akurat nie miał pieniędzy. Powiedział sobie: ”U dobrego pisarza nie ma złego pióra” i postanowił kupić leniwca. Po chwili już wychodził uszczęśliwiony ze sklepu z bardzo ładnie oprawionym piórem.



W domu gdy rozpakował opakowanie, raz jeszcze się do siebie uśmiechną i postanowił zacząć pisać książkę, którą już wcześniej obmyślił. Gdy tylko zaczął pisać pióro się zbuntowało i narobiło tysiące plam i kleksów. Pan pisarz bardzo się zdenerwował, ale wszystko posprzątał i postanowił dać leniwcowi jeszcze jedna szansę. Po godzinie znowu zaczął pisać, ale i tym razem pióro zaczęło przerywać ciąg znaków, które były pisane. Wtedy Ildefons Miarczyński nie wytrzymał i wyrzucił pióro do kosza i natychmiast wyniósł śmieci do kontenera. Pióro pojechało na wysypisko śmieci i tam po prostu leżało wśród innych zużytych przedmiotów, które były martwe.
Grono GG sledzik wykop Facebook
znaczek info

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


znaczek info

Brak komentarzy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją