fb

Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

Usunąć użytkownika z listy znajomych?

Czy usunąć zaznaczone wiadomości z kosza?

Czy chcesz usunąć ten utwór?

informacje o użytkowniku

gabrielaweronikaprzystupa

Dołączył:2019-10-08 11:30:56

Miasto:Lublin

Wiek:38

zainteresowania

Taniec, origami, pasjans pająk, malarstwo i proza,haft krzyżykowy.

kilka słów o mnie

Jestem 36 letnim rudzielcem, mieszkam na wsi. Kocham polską przyrodę i obyczaje poza tym lubię tańczyć mam swój czarnoksiężny pokoik pełen książek i nut bo bardzo lubię również grać na flecie prostym. Poza tym filmy w miasteczku obok jest biblioteka pełna książek filmów i muzyki tam najbardziej lubię przebywać i wypożyczać wszelkie woluminy. Kocham się również w malarstwie lubię szkicować giokandami i rysować monde-luzami i tisonami. Lubie też wszelką magie uważam że ludzie powinni żyć według praw magi czyli przyrody. Uważam też że człowiek jest częścią przyrody i dlatego powinien żyć ze wszystkimi stworami w zgodzie iprzyjaźni. Moim najlepszym przyjacielem jest kotek o imieniu Puszek. Do tej pory opublikowałem książki. Podróż Schizofreni z wydawnictwem Nowae res Wiersze i fraszki pierwsze Wydawnictwem Ridero Bajki dla Okruszkuw wydawnictwo Ridero Historia latających mi tel i zawodów miot z wydawnictwem Ridero Magiczna parasolka z wydawnictwem Ridero Kolorowanki biblijne z wydawni ctwem. Świętego Macieja Liczne almanachu z wydawnictwem Swietego Macieja Książki publikuje pod albo Gabriela Przystupa lub Gabriela Weronika Przystupa bo Weronika to imię z bierzmowania . Czasami używam.też imienia Oktawia bo Gabrysia Weronika to wlasnie Oktawia. Ktoś tak mi doradzil Pozatym opublikowałam 119 artykułów na portalu Artelis.

statystyki utworu

Średnia ocen: -1

Głosów: 1

Komentarzy: 1

statistics
A A A

-1

Henryka Krzywonos - sylwetkautwór dnia

Autor:gabrielaweronikaprzystupakomentarz Kategoria:Egzystencjalne Dodano:2021-10-19 07:23:29Czytano:41 razy
Głosów: 1
Henryka Krystyna Krzywonos-Strychowska urodziła się 27 marca 1953 roku w Olsztynie.
Absolwentka Szkoły Podstawowej dla pracujących w 1971 roku. W latach 1973 – 1978 pracowała w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, Oddział Komunikacji Miejskiej Tramwajowej w Gdańsku, jako motorniczy. Następnie pracowała jako operator urządzeń dźwigowych w Stoczni Gdańskiej.
15 sierpnia 1980 roku podjęła decyzję o zatrzymaniu w pobliżu Opery Bałtyckiej tramwaju. Był to początek strajku w gdańskiej komunikacji publicznej w okresie wydarzeń sierpniowych. Następnie została przedstawicielem WPK w Międzyzakładowym Komitecie Strajkowym, weszła w skład jego prezydium. 31 sierpnia była jedną z osób, które sygnowały, z ramienia Solidarności, porozumienia sierpniowe.
W stanie wojennym pełniła misję kolportażu wydawnictw podziemnych oraz pomocy internowanym. W stanie wojennym była represjonowana, został jej nadany nakaz opuszczenia Gdańska. Dostała wtedy wsparcie wielu życzliwych osób, w tym księdza Henryka Jankowskiego. W czasie jednej z rewizji przeprowadzonej przez ZOMO została dotkliwie pobita wskutek czego straciła ciążę.
W 1994 roku przeszła na emeryturę i od 2009 roku zaczęła prowadzić dom dziecka wraz z mężem. Od 1995 roku wchodzi w skład Unii Wolności. Jest powszechnie uważana za autorytet w wielu sprawach. Wielokrotnie nagradzana i odznaczana. Jest zaangażowana w działalność ruchu społecznego Kongres Kobiet. Jej mężem jest Krzysztof Strycharski. Mieszkają w województwie pomorskim w Gdańsku.

..."Upamiętnienia

W 2006, za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, została odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.29 maja 2011 za wieloletnią i bezkompromisową walkę o prawdę, wbrew wszelkim przeciwieństwom oraz za miłość i wielkie serce okazywane bezbronnym dzieciom została uhonorowana Orderem Ecce Homo.

Ponadto otrzymała następujące wyróżnienia i nagrody:

• tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska (2000)
• Nagrodę im. Andrzeja Bączkowskiego (2005)
• tytuł „Polka Dwudziestolecia”, przyznany przez Kongres Kobiet Polskich (2009)
• Nagrodę Znaku i Hestii im ks. Józefa Tischnera (2010)
• tytuł Człowiek Roku tygodnika „Wprost” (2010)
• Order Uśmiechu (2012)
Grono GG sledzik wykop Facebook
znaczek info

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


ryty c

(22:54:34, 20.10.2021)

za długi za debilny i o niczym

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją