Cukiernicy

Humoreska
Jeśli dodamy cztery śmiejące się oczka
cztery stópki i zgrabne nóżki
jedną kobietkę , jednego panoczka
dwa śliczne nie grube pępuszki
cztery spragnione czułości rączki
dwa ciepłe kontenery z mlekiem
czy wyjdzie ciasto na bolączki
dla wszystkich nie zależnie z wiekiem?
jeszcze dwa jajka i chęć mieszania
na koniec wyrabiania , jeden twardy banan
ciastem wypełnić z futerkiem formę
żarem przypiekać w piecu namiętności
polać lukrem by było słodsze ,wyborne
tylko nie próbuj przepisu uprościć
* * *
Ważne by nie przesadzić z pieczeniem ciasta
a gdy dobrze wyrośnie nie ulotnić się z miasta.
4 3
103 odsłon

Komentarze (3)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Spoks 15 lat temu
Jak pewnie zauważyłaś, widząc twój przepis zaraz sięgnąłem po swój.
Jest powyżej, ale też to nie to samo!! :)
;;;
Z samego początku sądziłem że chodzi w nim o rodzinę, ale aż tak bardzo się nie myliłem, bo to są zdaje się jej początki.
Oczywiście o ile dalszych chęci odwagi, i odpowiedzialności komuś wystarczy.
Jak na białe pieczywo, nie za ciemny nie za jasny...ot w sam raz.
Witam i pozdrawiam :))
Ps.
Mój tatko jest z zawodu cukiernikiem, to i pewnie też ten przepis zna ;)
poema104 15 lat temu
Można przesadzić z pieczeniem ciasta?Oczywiście w sensie o którym tu mowa,ja się zapytam.A te oczka i stópki-jeśli już to do czego to dodane?W każdym przepisie jest dodać coś do czegoś.Z futerkiem formę-zabrzmiało to dość niesmacznie...
JKZ007 15 lat temu
Ważę , ważę i się odważę:) Przepis udany tętno 140 /min ;tylko możliwość zakalca cholera:)
1 online
Zaloguj sie aby pisac w shoutboxie