Utwory
7,765 wynikównie wierzę w człowieka
nieanna
•
O życiu
•
8 lat temu
Syria, ty i ja
wierzę tylko
kto nas z tego wyzwoli?
42 odsłon
•
11 kom.
•
3 głosów
Epidemia
donata
•
O życiu
•
8 lat temu
Mroźna pogoda tej zimy się opóźniła
i bakterii chorobowych nie wymroziła.
Ludzie masowo na grypę zapadali
i ośrodki zdrowia oblegali
przy czym lekarzy zarażali.
Babcia Danka chore wnuki odwi...
42 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
...też ustąp miłości...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
jak z godziny na godzinę
tak z Roku na Rok
tak też człowiek się zmienia
niczym Niebo czy Ziemia
gdzie jedynie głupcy
o miłość błogają
wprost prosząc
Wrzeszcząc KOCHAM
niczym KOC - CHAM
i HA,A...
40 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...w XXI wieku...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
jak nie jedni się ukrywają
za różnymi nickami
tak wychodzą na pośmiewisko
niczym świnie z kulawą nogą
do koryta przybierzeli
z serca wielkiego
a duszy rozpaczem
i to nie z nienawiedzenia
lec...
43 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Świadomość
Bachus
•
O życiu
•
8 lat temu
W liście było:
,,śmierć"
czyli
miłości brak
znaczy
że
bardziej
sam
jestem
niż
Bóg
przed
stworzeniem
38 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...między brudem a czystością...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
słodkie wino
krwiste
mocą byka
zapali schabowego
serce zaćmi
niczym barania
wełna owcza
w której mole
gniazdeczko mają
gdzie duszy popiół rozsypie
niosąc siwy dym
rozpraszając słowa cz...
43 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Rutyna (ironia)
Alyshia
•
O życiu
•
8 lat temu
Gdy jesteś sam
A ona tam
Wśród chłodnych cegieł
Zamknięta.
Oddałbyś wszystko
Za ciepło i bliskość
Nawet oddałbyś się sam.
Gdy jesteś tu
I masz ją znów
W gnieździe siedzicie
Zamknięci.
Do...
66 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
Dorosłość
divergent
•
O życiu
•
8 lat temu
Jak to się stało, że jesteśmy już dorośli?
Dlaczego nie mamy w sobie tej dziecięcej złości?
Jako dzieci myśleliśmy że jesteśmy wyjątkowi,
nie potrzebnie zaprzątaliśmy sobie tym nasze głowy!
Bo i t...
22 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Perła
Alyshia
•
O życiu
•
8 lat temu
Jestem perłą
Wokół mnie pustka.
Zamknięta w szczelinie życia
pragnę...
W muszli twego ucisku
duszę się.
Nie bądź małżem,
nie zamykaj mnie,
bo jak każda perła
potrzebuję powietrza.
58 odsłon
•
2 kom.
•
6 głosów
...bałwan
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
bez śniegu
jego nie ulepisz
najszybciej
z siebie zrobisz
w samej rzeczy
najeść się padliny
człowiek potrafi
płonąć
udając smoka
świeca
mała czy duża
wypali się sama
jedynie gromnic...
57 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Człowiek
donata
•
O życiu
•
8 lat temu
Mizerną powłokę nosimy
o swoje zdrowie się nie martwimy.
Tak długo je lekceważymy
aż je skutecznie przeciążymy.
Wtedy biedni po termometr i leki sięgamy
o wizyty do specjalistów zabiegamy.
Le...
54 odsłon
•
8 kom.
•
1 głosów
Zima
donata
•
O życiu
•
8 lat temu
Biała pora roku,
mróz ścina zieleń na trawnikach,
szron z białą sadzią okala drzewa
zawiesza sznury pereł
na liniach elektrycznych....
43 odsłon
•
9 kom.
•
4 głosów
Kiedyś
Ewa Hulak
•
O życiu
•
8 lat temu
zatrzymał mnie żal
samej siebie
nie chciałam widzieć
miłość ubrana w czerń
odeszła smutna
cofnęłam się do dzieciństwa
wystraszona
serce oczekiwało rozmowy
nieotwarte
dla lud...
48 odsłon
•
3 kom.
•
7 głosów
wiele wybaczyć by
jaropasztii
•
O życiu
•
8 lat temu
człowiek stary człowiek zima
skrzypi jak śnieg pod butami
gdy wracam z pasterki
stary pali skręta na zakrętach
cię zatrzyma i podpowie
wypije kielicha jednego
bo jeśli więcej zamiata
włosam...
106 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...na pstryk
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
w podrzędnej knajpie
czekając na obsługę
wpierw gwizdnął
i palcami prawj ręki
pstryknął
z lewjej na czółko
kelnerowi stówkę przykleił
mówiąc - muzykę proszę
sala pusta chłodem powiewa
mię...
42 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Do narodzonego
Alyshia
•
O życiu
•
8 lat temu
To było dziś.
Piękny dzień wstał.
Słońce przecinało na wskroś niebieski piedestał.
A ty się urodziłeś.
Wszyscy tak długo czekali na ciebie,
Aż wreszcie się pojawiłeś.
Nie jesteś już kwiatem,...
46 odsłon
•
5 kom.
•
7 głosów
naucz
Stumilowy Las
•
O życiu
•
8 lat temu
naucz mnie jak żyć
choć trochę
proszę
wciąż znoszę porażki
choć nic
z nich nie wynoszę
cofam się wciąż w tył
zamiast iść do przodu
nie chce mi się jeść
choć umieram z głodu
naucz...
58 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Dzień
Ewa Hulak
•
O życiu
•
8 lat temu
rozjasnił słońcem okno
zaprasza nadzieję
widzę bez szarości niebo
wiatrem rozgarnięty smutek
płynie błękitną
zachętą
idę na spacer
podziwiać konie
na wybiegu stoją
spokojne nadsłuc...
47 odsłon
•
6 kom.
•
7 głosów
cierpienie dziecka
nieanna
•
O życiu
•
8 lat temu
kamieniem w sercu matki
morze łez
może go wypłukać
żeby tylko zdążyła
wypłakać
40 odsłon
•
3 kom.
•
5 głosów
Chwila
Arnissa
•
O życiu
•
8 lat temu
Smutek zamień w śmiech,
łzy niech nawilżą policzki twe
gdy cios zadany prosto w serce.
Napięte mięśnie,
grymas twarzy niezadowolenia
Chwila potrafi zmienić wszystko
Dziś jesteś królem,
a jut...
14 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
zły sen
S.E.B.A.
•
O życiu
•
8 lat temu
Budzę się.
Dopadła mnie śmierć.
Ale w śnie.
Tylko.
Chciałem umrzeć.
Gdyż....
Zobaczyłem.
Swoją przyszłość.
Wyglądała żle.
Miałem:
- mnóstwo pieniędzy.
- piękne domy.
- ferrari.
- piękną ż...
111 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
#7
S.E.B.A.
•
O życiu
•
8 lat temu
Otwieram oczy.
Mam siłę by wstać.
Już czuje siłę.
Choć jeszcze.
Na ziemi nie powstał.
Po mych stopach.
Ślad.
Dzień będzie dobry.
Wiem to.
Skąd?
Sam go takim stworze.
Zainwestuje dobrze czas...
66 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Chęć posiadania
Alyshia
•
O życiu
•
8 lat temu
Po co staramy się ponad siłę?
Po co zabijamy by żyć?
Dlaczego przysięgamy na mogiłę?
Dlaczego wciąż chcemy lepsi być?
W staraniach spalasz się cały...
Mocno pragniesz, mocniej będziesz cierpiał...
59 odsłon
•
3 kom.
•
4 głosów
Przedszkolaki
donata
•
O życiu
•
8 lat temu
Czteroletni Bartoszek dziadków do przedszkola zaprosił.
Maluszki ,,Biedroneczki,, pięknie wystrojone
chłopcy w białych koszulach pod muszkami
dziewczynki rewię mody sukienek ukazały.
Bardzo zes...
39 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów