jaśminy w bieli
wspominają
jak wtedy
pogodne niebo
spadło na ziemię
upał
lody z czekoladą
smakują tobą
pamiętają śmiech
szukające się dłonie
bzy akacje dziś
jaśminy jutro
będą wspomnieniem
jesteśmy niczym
kwiaty
zatopić się w płatkach lilii
skoszt...
wiele mówimy do Boga
i o Nim
najwięcej ci co daleko
a świat
świat byłby
jak piękna kwitnąca łąka
każdy kwiatek listek
cieszy się istnieniem
zajrzyjmy w siebie
częściej słuchajmy...
życie w biegu
wiele oferuje
nie zawsze …
więc miejmy
swój mały świat
może z … nią
tam ...
mimo ... potknięć
jesteśmy
blisko siebie
naszego jutra
tłum potrafi …
wyprowadzić...
zostawiłaś ślady
na piasku
mewy
się im przyglądają
chciałyby znów
nas spotkać
wciąż czekają
piasek
ogrzeje stopy
bryza
ochłodzi czoło
wiatr
poprowadzi plażą
na molo...
,, W dobroci Twojej,
wysłuchaj mnie Panie ,, Ps 69
dla Ciebie Panie
znoszę …
ale Ty przecież nawet łotra ...
a mnie
mnie jest trudno
wychwalać imię Twoje
łatwiej się żalić
narzekać...
siedzę na ławce w parku
przygladam się parze
ONA i ON...
jak ONI się dobrali
co w sobie widzieli
absolutnie bym ich nie połączył
a ONI
ONI idą uśmiechają się do siebie
zaglądają w oczy...
,,Wznieś ponad nami
Światłość Twoją, Panie ,, Ps 4 , 2-3
idę biegnę często
na ślepo
nie potrzebuję jasności
innych oczu ...
chodzę nad przepaścią
,, nosił wilk razy kilka ... ,,...
jesteśmy
a jakby
nas w pełni nie było
każda
bliskość uśmiecha się
obiecuje
czuć jej oddech
jest jak ulubiony deser
chcielibyśmy ...
nie zawsze daje
to o czym ...
oboje myślim...
myśli jak ptaki
przysiadają gdzie się da
fruwają
raz samotnie
raz stadami
póki myślimy ...
niedoścignione
nie zawsze
im po drodze z nami
lubią chodzić bez więzów
jak dzieci
n...
nie szukam
naszych śladów
jeszcze nie jest pora
patrzę na czas
już bez makijażu
zabiorę ze sobą
nie tylko złudzenia
wezmę
uśmiechy emocje
wizytówka z marzeń
zostanie
spojrze...