Utwory
7,765 wynikówDo Narodowych Socjalistów
artpla
•
O życiu
•
8 lat temu
takie wieści rozchodzą się błyskawicznie
tłuczemy kryształy
nawet nie wiecie jaki to piękny dźwięk
kamienie pasują do dłoni jak odlewy
a siła wyrzutu potrafi zdziwić
nikt nie śpi tej nocy...
41 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
...czy przyjadą po mnie...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
kiedy cisza doskwiera
muzyka nogi rozrusza
gimnastyka dobra będzie
oczu uśmiech ust
zwłaszcza że tyłeczkiem
można poruszać rączkami powywijać
choć noga boli i nie tylko
wstawać nie potrzeba...
44 odsłon
•
4 kom.
•
1 głosów
06.Osobowości
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
8 lat temu
Pogubiony facet, zamyślona kobieta
Nastroić chce gitarę, a życie mu ucieka
Ona chce melodii, powrotu do romantyzmu
On goni za marzeniami, by nie utracić rytmu
Wszystkie drogi prowadzą ich do cier...
72 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
03.Bezdomność
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
8 lat temu
Bezdomność może dopaść Ciebie i Mnie
Ulice wciągną ,otoczą i nie wypuszczą
To już nie matki ramiona
Życie staje się próbą
Bezdomni, sieroty, bez matki, bez ojca
Ich domem kamienice, a ciało sus...
42 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
...jak nowoczesność to nowoczesność
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
teraz proszę o ciszę
włączam płytkę
za nią proszę powtarzać
Mianownik - co?kto
Dopełniacz- kogo?czego"
.
.
..
Narzędnik - z kim? z czym?
Wołacz - O!
też się uśmiechnę
na sprawdzian dam...
43 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
...też w czynie...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
poszła Hela do lasu
gąsek nazbierała
do domu radosna wracała
strumyk jej szeptał
Wiatr pogwizdywał
niczym świstaszek
a ona sobie śpiewała
gąski mam gąski
żółciutkie gąseczki
zielone z pod p...
47 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
bo widzisz...
Bogumił Niechcicki
•
O życiu
•
8 lat temu
...Panie, tu na wsi nic nie jest w połowie
nie ma temperatur, jest ciepło albo zimno
drzewo rośnie, drzewo ścięte
były i nie było plonów
dziś nawet pory roku są rozpisane w systemie
zerowo-jedy...
49 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
wołaj
Bogumił Niechcicki
•
O życiu
•
8 lat temu
wołaj, mnie wołaj...
ja przyjdę do Ciebie, jeszcze parę spraw załatwię
kilka wierszy i chlebów wypiekę
potem pobiegnę
albo spacerem przejdę przez sad, przez ogród,
o paru zdjęciach opowiem
a mo...
41 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
lepszy
leopard 2
•
O życiu
•
8 lat temu
dobry instynkt
niż najlepsze przemyślenia
bo...
... życie to dżungla
~~Donatom.)
55 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
...
Bogumił Niechcicki
•
O życiu
•
8 lat temu
w momencie
kiedy zacząłem odróżniać chmury od cukrowej waty
uwierzyłem, że ludzie mają w sobie anioły
i piszą diabelskim piórem ciągi zdarzeń
dla tych którymi się otaczają
a tamtym,
co dla nich...
43 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
W zadumie
Maciek.J
•
O życiu
•
8 lat temu
Żeby nasze serca nie były nigdy zimne
jak te ciężkie płyty wykute z granitu
żeby choć trochę nasze tu życie dziwne
przypominało o raju utkanym z błękitu
żeby nasze serca zawsze pamiętały
o tych...
83 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Zostać aniołem
Maciek.J
•
O życiu
•
8 lat temu
Anioły są tak lekkie
i bez skrzydeł mogą latać
bo mają czyste sumienia
dlaczego
właśnie ty
zwyczajny człowieku
nie chcesz się z nimi pobratać
wciąż ze złem tego świata
podpisujesz cyrogra...
50 odsłon
•
0 kom.
•
4 głosów
Troglodyci
DARTANIAN 110
•
O życiu
•
8 lat temu
Widziałem w lesie sarnę biegnącą,
ściganą kulą i słowem złym
a zaraz potem upadającą
pomiędzy światem tamtym a tym.
Są zwyrodnialcy którzy koty palą
i są myśliwi których mord podnieca,
jakże s...
44 odsłon
•
3 kom.
•
6 głosów
z nocy po świt
Bogumił Niechcicki
•
O życiu
•
8 lat temu
po nocy przychodzi dzień - gdyby człowiek też tak mógł
jak Bóg, jedną myślą budzić się i zasypiać
czuć jak po odchodzącym dniu zaczyna nowe życie
od dobrych słów - gdyby tylko mógł jak Bóg,
zamien...
53 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Czy Amerykanie interesują się polską kulturą?
wielka sowa
•
O życiu
•
8 lat temu
Czy Amerykanie interesują się polską kulturą?
A amerykanie to naród farmerów, emigrantów
zbieranina ludzi z całego świata, którym w życiu
nie wyszło, tutaj przyjechali po sukces
spełnić swoje ma...
67 odsłon
•
3 kom.
•
0 głosów
...jestem na dzwonek
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
kiedy dzwonek dzwoni
idę
a kiedy nie
jem
czytam
o zielonych migdałach
myślę
wiele czynności wykonuję
które wprawy wymagają wiedzy
nocą śpię
mając tak wykwalifikowane miano
na pożytek któ...
45 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
sekret
leopard 2
•
O życiu
•
8 lat temu
każdy z nas szuka miłości
każdy kto tutaj jest
ma nadzieję
każdy z nas kto tutaj jest
jej nie znalazł
a ona jest
50 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Światło
ziolko
•
O życiu
•
8 lat temu
Jesteśmy jak światło możemy kogoś oświecić,ale również zgasić
46 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
...jak uczynność w czynie...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
tak wiele jej sprawiamy
przez dobrych aniołów
dla seniorów zwłaszcza
stu procentowe leki
wszystkie są refundowane
jedynie w 100% lekarze
zasilają swoje Apteki
też koń o jednym kopycie
ma z...
44 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Elegia na śmierć Ludwika, zwanego Tutusiem
artpla
•
O życiu
•
8 lat temu
pręgi na ciele
nie muszą pochodzić z pobicia
mogą być naturalne
na przykład kocie
te extra zwężające się źrenice
nocą widzą więcej
problem w tym
że strach ma wielkie oczy
a wtedy źrenica gł...
41 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
Zaduszki
donata
•
O życiu
•
8 lat temu
Dzień wszystkich świętych tłumnie obchodzimy
z kwiatami na groby z rodzinami jeździmy. Znicze bliskim zapalamy i zdrowaśki odmawiamy.
Lecz to święto wszystkich świętych czy naprawd...
44 odsłon
•
7 kom.
•
2 głosów
...funkcja...
kaja-maja
•
O życiu
•
8 lat temu
w linii prostej
jest skończona
niczym życie
podstawione
nie wiele wniesie
chyba że przypadkowa
nieskończenie przetrwa
też rusz głową
w stanie równowagi
w pół się obrócisz
nawet zegniesz
j...
75 odsłon
•
4 kom.
•
1 głosów
zabawa w konia
leopard 2
•
O życiu
•
8 lat temu
końtemplacja – patrz: koństernacja
Końrad – zadowolony wół roboczy
Koństancja - wynajem pokoju na godziny dla uczącej się młodzieży i studentów
końtrabanda – zespół jazzowy muzyków dętych, tzw. j...
40 odsłon
•
6 kom.
•
1 głosów
Kalisz 2014 rok.
donata
•
O życiu
•
8 lat temu
Spaceruję po Kaliszu późną porą jesienną. Miasto nasze stare widać że obumarłe szare.
Marketami obrodziło ,sklepiki małe pozamykane
pustkami straszą, obwieszcz...
45 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów