Utwory
53,969 wyników...pocałunek...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
jest pełen wdzięku
w sobie ma dużo dźwięku
wypływającego z ust
na niedostatek
namiętność niesie
w nieład ciała
mmm,mmm
kocham serce szepcze
pragnę więcej porządam
niczym łąka kwiatu...
48 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
obrazy
gizela1
•
Pamięć
•
7 lat temu
tamte niby
słońce
są
może
dalej..jakby
ptaki
frunące
do oceanów
już są
to..
noc
43 odsłon
•
4 kom.
•
2 głosów
morze
gizela1
•
Natura
•
7 lat temu
morze
w chmurach
.olejne
zdaje się
ruchome
wtedy
księżyc
.momentalny
zdaje się
.utonął
46 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
...do szczęścia...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
kiedy z drogi wracasz
na radosne spojrzenie
pocałunkami karmisz
ustami poisz
dłońmi rozkosz
daję tobie ja
na jednym łożu
wspólne słowo kocham
ma westchnienie
ciało język wzbogaca
ognistą...
45 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
walka
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
w końcu się rozpoczęła
walka dobra ze złem
zła z dobrem
nadciąga zło biegnę na dobro
z dobrem odpieram zło
nagle
stoję po środku
stwierdzam z durnowatym uśmieszkiem
że jestem ro...
44 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
kolory
gizela1
•
Katastroficzne
•
7 lat temu
co
wtedy
.dzisiaj
księżyc
był
żółty
jutro
biały
.chmury
jeszcze
inne
51 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
...bez wykrętu...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
pomarańczowo
jak słońce ziemię
rozaniela
tak w ramionach
ty mnie
namiętnością pieścisz
pocałunkiem cudownie
gorączkę zbijasz
niczym dzień noc
lub noc dzień
ogniem uśmiechu jesteś
też wiru...
44 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
wrogie spojrzenia
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
gwiazdy wokół nas
na ustach nienawiść
wywożą daleko
kominy drogą ucieczki
szubienic las gilotyny błyszczą
szare życie ciężkie nienormalne
wilki wokół w twierdzach knują
niosą krz...
45 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
kiedyś
wielobarwna
•
Wspomnienia
•
7 lat temu
pytałeś
po co mi poezja
wtedy
smutno stukałam w klawiaturę
obiecałam
nie pisać
ale
jak widzisz
oddycham tobą
a piszę wierszem
jestem nim
więc
mnie czytaj
interpretuj i
słów mi...
63 odsłon
•
5 kom.
•
8 głosów
pomiędzy światłem i cieniem
ibis49
•
O życiu
•
7 lat temu
pochylam się nad kwiatkiem
„pisząc romantyczne bzdety”
o jego zapachu kształcie
delikatnych płatkach
lecz czym byłoby życie
bez jezior ptaków gór
czym byłoby morze bez fal
drzewa bez liści tę...
89 odsłon
•
2 kom.
•
5 głosów
...0! wielkoduszności...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
choć raz nie pytaj
o to czego nie wiem
chodzącą encyklopedią
nie jestem wikiźródłem
z dziewięciu dziewic
dostojnie mądrych panien
rozum na półkę odłożyłam
bo życie tańczę
z sercem bezimienn...
42 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
O Poezjo!
Nieznajomy Niewidzialny
•
O sobie
•
7 lat temu
Próbowałem cię rzucić,
odstawić i w kąt posłać;
niechciane dziecko,
darem i przekleństwo
prawdy słowem malować
zamawiam pizzę białym,
do ludzi mówię czarnym
a jestem w tym taki szary,
nie...
44 odsłon
•
6 kom.
•
4 głosów
...wiosennie...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
jak wiosna się budzi
tak po nocy ja
radosna niczym słońce
rozanielona
kocham szepczę
i w dzień wyruszam
błękit nieba podziwiając
ziemię
publicznie i prywatnie
naturanie tak bez fikcji
cu...
44 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
zaufanie
jaropasztii
•
Smutne
•
7 lat temu
pragnę pić zlizuję zroszone ściany
ugięte nogi nie pozwalają wstać
padam wokół strzykawki ostatni strzał
na głodzie zapadam w sen
obdarty z życia
nakryty wstydem
ulica kocha synów co
ś...
39 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
czas wrócić
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
jestem tutaj gdzie być nie powinienem
tam gdzie byłem tylko chwasty dom w ruinie
zapominam lecz szkoda lat dziecinnych
zapachu łąk śpiewu ptaków gołębi na dachu
włóczęga wędrówką zmienną
nowe...
42 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Nienasyceni
donata
•
O życiu
•
7 lat temu
W dobie rozwiniętej techniki żyjemy.
Kosmos badamy na wycieczki w niego się wybieramy .
Ale gdy ptaki na niebie widzimy...
43 odsłon
•
2 kom.
•
5 głosów
zamek
chesterfield
•
Świat
•
7 lat temu
miałem kiedyś wielki zamek
wiele wież i ludzi
patrzyli czy nikt nie idzie
miałem myśl w szachu
ale zrozumiałem
że nie szach ani mat
cechuje ludzi
91 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Old friend
xsaxgchx
•
O przyjaźni
•
7 lat temu
Przyjacielem Cię nazywałam,
Wspierałam i szanowałam.
Liczyłam tylko na jedno,
Że będziesz nawet gdy kwiaty,
Które mówiłeś, zwiędną.
Że będziesz gdy trwoga.
Ale mówisz,
‘’tyś dla mnie za uboga’’...
52 odsłon
•
5 kom.
•
6 głosów
jak orły
jaropasztii
•
Patriotyzm
•
7 lat temu
ukryty w nich krzyk by zwyciężać
morderczy bieg pod górę by zdobyć szczyt
żył baty płynna stal zamiast krwi
przeładuj czujesz kuli szept na karku
komenda za komenda nie ma wiatru
cichy lęk w...
43 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
...wiosennie...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
to nie wiosna rozkwit tworzy
a w niej miłość człowieka
a to niczym okres dojrzałości
bo jak wiemy !
co umrzeć ma to musi
niczym suchy las
a las suchy ktoś powie
taki nie istnieje
a ja wam...
44 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
zbiec w bezkresne
jaropasztii
•
O sobie
•
7 lat temu
płaczę razem z deszczem
wiersz na szybie nieba więcej
uciec lecz nie mam dokąd
rozpoznawalne wszystkie skrytki
ląd zbyt ciasny by pochować kartki
widzą mnie na GPS nici z ucieczki
włóczę s...
41 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
nadchodzi wiosna
leopard 2
•
Patriotyzm
•
7 lat temu
znienawidzona przez jesień i zimę
ulubienica lata
pełna wilgoci rozpustna dziewka
spragniona bata
podkłada się komu tylko może
kolekcjonerka
i niepotrzebne jej do tego łoże
uwielbia berka
na...
54 odsłon
•
6 kom.
•
3 głosów
...wiosenny raj...
kaja-maja
•
Natura
•
7 lat temu
jak luty wiosną pachnie
tak człowiek szczęśliwy
pierwszy rozkwit widzi
przegiśniegu kwiaty
choć góry w bieli jak barany
swój urok mają wyrzeźbionego Reja
to równina niczym jagnięcie bryka
nic...
45 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
zakazana brama'
Johny Gmatrix
•
O życiu
•
7 lat temu
już nie wiem co było i dlaczego
za oknem padał deszcz
i mgła co przyszłość zaplątała
i słowa kłujące jak oset
tak pięknie kiedyś
muzyka grała
tak pięknie tańczyłaś walca
tak piękne słowa wypo...
57 odsłon
•
6 kom.
•
6 głosów