Utwory
53,975 wynikówJeszcze słyszę
Ewa Hulak
•
Pamięć
•
7 lat temu
jak wiatr lekko unosi
ciszę
przede mną ustawione
w rzędach krzyże
dumne na posterunku do
modlitwy
odgarniam liście wzruszona upiększam
przejście
trzeba zasłonić nieład
ofiarnością
zapal...
91 odsłon
•
4 kom.
•
8 głosów
dzień z tobą noc
ryty
•
Inne
•
7 lat temu
choć jeszcze dzień dokoła noc
srebrzystych świerków legion
nad każdym jasny płomień
błękitnooki
idziemy razem ja i ty wpatrzeni w ciemność
wśród wzgórz wijących się jak wąż
ogrodu ludzkich dus...
44 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Ekrany Strumienie
Nieznajomy Niewidzialny
•
Świat
•
7 lat temu
Trrudno odtworzyć wersję
Przepalić dyskietkę
na nowy nośnik, serrce!
Wcisnąć pleja na marszu plejad
wyciągnąć punkt z fałszu
Honoru, który umiera!
Siedzę na dywanie od dziecka!
Czasami wzno...
45 odsłon
•
4 kom.
•
3 głosów
Sama
Beztalencie
•
Smutne
•
7 lat temu
Stoję w tłumie ludzi
Jestem sama w tłumie
Mijam ludzi, konwersuje
Nie ma mnie tam
Zamykam oczy
Otwieram je, nie widzę nic
Krzyczę - nie słyszę
Nie mogę się ruszyć
Czuję tylko chłód
G...
44 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Zaczadzone Serce
Nieznajomy Niewidzialny
•
Tęsknota
•
7 lat temu
Z Tobą paliło się świetnie
Ogień zajmował włosy
umysł prędzej milczał
niż budził szeptem !
Spacer w nocy
Gwiazdy to ptaki
i jak Roki mijają
Zanim spojrzysz!
ale stawiam kroki
Jeden bosy sta...
44 odsłon
•
5 kom.
•
2 głosów
misiu
jaropasztii
•
Inne
•
7 lat temu
zakochany
po raz drugi
spod rynny
na deszcz
pech to pech
dwa razy dwa
teraz ma kota
48 odsłon
•
3 kom.
•
4 głosów
Piękny świat !
Nieznajomy Niewidzialny
•
Przemijanie
•
7 lat temu
Nazwali mnie łąka
bo mam zapach
Delikatny i ostry
obłąkał wasze ciała
Początek wiosny
Staruszek kosił trawę
Słońce robi żółte plamy
W beztrosce leżałem
i jesień już mamy
Wyszedłem z siebi...
44 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...między Niebem a Ziemią...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
jesień roztańczona
w pachnących miodem liściach
Wiatr na puzonie gra
do szlonego walca porywa
zatapiając się w spojrzeniu
w słonecznych promieniach
cudowna pani jesień
nad nami krąży niczym...
41 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
Apel
donata
•
Mroczne
•
7 lat temu
Słowianie dumnym jesteśmy narodem
z pętli łańcuchowych się wyrwaliśmy
z pod oprawców tyrani .
Krzyżu Kołobrzeski ,Gnieźnieńska Katedro
przypominajcie ludziom aby nie pomarli.
Bezmyślni ,otęp...
45 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
oczekiwanie
ryty
•
Mroczne
•
7 lat temu
dopiero druga a wokół ciemno
i ziąb
dopiero druga a już czuć ciemność
i noc
i niemoc
dopiero druga a dzień kładzie się cieniem
dopiero druga a noc
do rana bierze mnie
w twoich ramionach
zasy...
57 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
jest dobrze
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
z czasem herbata traci smak
życie bywa niesmacznym
żona poszła z innym
maż wyjechał nie powrócił
zgubiłeś sens z każdym dniem
co raz gorzej
czarna myśl by skończyć bieg
przeciąć pę...
56 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
o poecie wiersz
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
poeta pisze wiersz który kołysze
układa dni do snu by znów
wyrywać z butów końskie kopyta
najlepsze wiersze pisze jesienny wiatr
wtedy gdy depresja szarych dni stuka w drzwi
poeta kreśli...
45 odsłon
•
1 kom.
•
5 głosów
... w okresie świetności
kaja-maja
•
O wierze
•
7 lat temu
nurt natury
jak bieg człowieka
po utracie siły
osiąga punk zgonu
wyzwolenie
ze związku miłosnego
w żyznej dolinie
przywróć marzenie
by spełnić życzenie
bez światła
w krainie śmierci...
43 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Kobieta z parasolem
Rogi
•
Tęsknota
•
7 lat temu
Widziałem ja już któryś raz,
stała na rogu jak zawsze.
W ręku trzymała ten swój cholerny parasol,
jakby wiecznie padał deszcz,
jakby wiecznie się przed nim kryła.
Jej zachowanie niczego nie...
67 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
...za życia...
kaja-maja
•
Mroczne
•
7 lat temu
jakby za grobu wyszli
niczym zombie
sztywne włosy
od mrozu wypłowiałe
mają lica sine usta
z wytrzeszczem oczu
Drakulę przypominają
już wyszły
zmory rozczochrane
w obdartych sukienkach
kula...
37 odsłon
•
4 kom.
•
2 głosów
BAJKA-KROPKA BIEDRONKI.
Barbara57
•
Dla dzieci
•
7 lat temu
Któż to idzie ścieżką polną?-
cały żółty, kroczy wolno
dziobkiem małym ciągle kłapie
źdźbła i muchy sobie łapie.
Dokąd idzie,-co go spotka?-
-a jak w polu spotka kotka?-
-co kot zrobi- za...
103 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
Chwalipięta
Nieznajomy Niewidzialny
•
Melancholia
•
7 lat temu
Agresja punktem zaczepienia
Zbieram zaczepki, bo dostrzegam
Kiełkujący smutek w twoich oczach
jakbyś przejechał czarnego kota
Tak go sponiewierał...
Od krawężnika do wieczernika
Świat rozwar...
46 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Nie Wystarczy
WładcaMetafor
•
Inne
•
7 lat temu
Nie wystarczy się starać,
By uwierzyć w wiecznej walce,
Że jest wyjście z labiryntu,
Był tu martwy narcyz w sandałach z rubinu,
Chcąc powierzyć szmaragd w upominku,
Nie zamierzałem więz...
51 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Gwiazdy
Beztalencie
•
Melancholia
•
7 lat temu
Gwiazdy przyprószyły niebo,
Rozproszyły jego ciemność,
Tak jak Ty moją niegdyś.
Teraz siedzę w oknie
I spoglądam na nie,
Tysiące kilometrów od nich,
Wiedząc ,że Ty też
Jesteś tysiące kilomet...
49 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
Dom Imion
Nieznajomy Niewidzialny
•
Humoreska
•
7 lat temu
Ściany zewsząd czyste
z zewnątrz spokojne
Ścielą bielą dawnych nas
Potrafiliśmy kochać
trochę inaczej
Pragnę coś usłyszeć
gdy Pani zamyka kratę
tak od serca...
Stanąłem w kolejce po imię...
40 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
wciąż jesteś ze mną
ryty
•
Tęsknota
•
7 lat temu
dopiero druga a wokół ciemno
i ziąb
dopiero druga a już czuć ciemność
i noc
i moc
dopiero druga a dzień upada kładzie się cieniem
dopiero druga a noc w ramiona bierze mnie
do świata swego...
43 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
Lęki
KrukM
•
Egzystencjalne
•
7 lat temu
Lęk to nie lek na nasze problemy
Bieg to nie bieg jeśli trud ciągniemy
Ciężar nie napędza tylko zatrzymuje
Przerwa czeka aż zwątpią myśli kruche
Teraz nędza sprawdza czy wstać umiesz
Wtórny test...
38 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
Lustro
KrukM
•
O sobie
•
7 lat temu
Kiedy patrzę w lustro widzę kogoś innego
To nie woodstock pusto teraz mam tylko jego
Jakby zasłonięty chustą na twarzy nic znaczącego
Chciałby powiedzieć furtkom przepraszam i poczuć coś nowego...
44 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Letarg
KrukM
•
Egzystencjalne
•
7 lat temu
Leże w łóżku jest weekend na który czekałem cały tydzień
a znów nic z niego nie wyjdzie a ja sam nad życiem myślę
Co w nim tak naprawdę ma sens
Czy znajomości już nie wypaliły się
Chyba część ta...
35 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów