Utwory
53,951 wynikównieustannie
jaropasztii
•
Od siebie
•
1 rok temu
bez ciebie wolno odpływa dzień
zawsze byłaś moją ukochaną
teraz deszcz teraz nie kwitnie bez
kocham ruch kocham twój gest
jesteś moim życiem moim snem
nie odchodź niech trwa ten dzień
noc...
61 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Łąką pełna kwiatów
andrew
•
O szczęściu
•
1 rok temu
rumieniąc się
myślę o niej
marzenia nieśmiało
dotykają wspomnień
otwieram drzwi
do drugiego wymiaru
tutaj…
jest blisko
1.2025 andrew
43 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Gdzie szacunek tam szczęście
kaja-maja
•
O życiu
•
1 rok temu
jak różnych rodziców mamy
tak różne babcie
i różnych dziadków
których znamy i nie znamy
by móc się do nich przytulić
z perspektywy minionego czasu
nie ma co rozpaczać
kiedy Dzień ten jest do...
48 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
Kto? No kto?
Tanatos
•
Pamięć
•
1 rok temu
Kto najbardziej kocha dzieci - babcia,dziadek,
z kim najprzyjemniej czas leci - z babcią,z dziadkiem,
kto opowie bajkę o w butach kocie - babcia,dziadek,
kto w fotelu pyka sobie fajkę - dziadek,
k...
73 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Gra w zielone
andrew
•
O życiu
•
1 rok temu
na zielone
mówią niebieskie
a nawet czerwone
nic dziwnego
ich wielbiciele to daltoniści
rozum wyjałowiny
z własnego myślenia
nie patrzą na życie
przez dom bliskich
które przecz...
46 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...z nieziemskiej tajemnicy...
kaja-maja
•
O wierze
•
1 rok temu
Dziewicze Wyspy
jak dziewicze dusze
czcimy na ziemi
zapominając o swojej
w naturze
Kto ją bedzie piastował
kto w ramionach skryje
kiedy ciało bedzie opuszczać
w śmierci godzinie
Kto ją pt...
47 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Codzienność to cud
andrew
•
O życiu
•
1 rok temu
,, Pierwszy cud Jezusa
w Kanie Galilejskiej,, J2
czy musimy czynić cuda
aby najbliżsi dostrzegali
naszą wielkość
bądźmy tacy aby... zobaczyli
Jezus dokonał pierwszego cudu
w Kanie G...
38 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Kocha się za nic?
Aisha86
•
Miłosne
•
1 rok temu
Kocham Cię za wszystko.
Choć mówią, że kocha się za nic.
Ale czy to nic te uściski po obudzeniu i dbałość większa jak o siebie samego.
Czy to nic - to ciepło i oddanie w oczach, które mo...
28 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Znów Sen
Xaltotun
•
Melancholia
•
1 rok temu
W cieniu góry , w każdym jej zagłębieniu,
sen wieczny mnie złożył, w snie o nieistnieniu
Tak marząc w nierealnym czasie i nieistniejącej przestrzeni
doznałem radości, światła ciepłych promieni...
59 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Ostatnia
Xaltotun
•
Miłosne
•
1 rok temu
Poznałem ją w zupełnym, niezrozumiałym momencie życia
Od momentu, gdy aura jej wypełniła czasoprzestrzeń ziemskiego odkrycia
Od momentu, gdy usta nasze totalnym przypadkiem pocałunku marzeń się sp...
54 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Nadzieje
Xaltotun
•
Mroczne
•
1 rok temu
Chciałem już zawsze rozświetlać szczęściem przestrzeń
dotykaną
Lecz skończyło się cieniem który za mną kroczy
W niespełnionych marzeniach z mgły radości utkaną
lecz czarną w swym kształcie nawie...
67 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
kiedyś wieczorem
jaropasztii
•
Od siebie
•
1 rok temu
zapada zmrok
za oknem pada deszcz
szybko idą przechodnie
kładą cienie w światłach latarni
patrzymy sobie w oczy
herbata stygnie
ciągnie się czas
piękne włosy cała ty
zanurzone myśl...
54 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Kwadrans
Odmrożony
•
Egzystencjalne
•
1 rok temu
piętnaście minut
darowanych przez dobę
darowanych przez ciebie
cień hydrantu
odmierza je pedantycznie
gałąź drzewa
próbuje udawać wahadło
a powietrze
przepływa przez płuca
jak piasek w klepsy...
66 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
hańba i wstyd
Anna Zaranna
•
Inne
•
1 rok temu
oto mamy obraz współczesnego katolika
musi być wierny bierny i koszerny
jak pewien ryś który został rabinem
ale zapragnął udawać kardynała
inauguruje dziś obchody dni judaizmu
w kościele zwanym...
51 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...na doznania moje...
kaja-maja
•
O życiu
•
1 rok temu
choć już niem młody
najpiękniejsze lata za mną
śniłem o miłości o czułym dodytku
do spełnienia i uśmiechu
i tak niespodzianie
tak nagle się pojawiła
jak błyskawica pełna zorzy
spojrzenie zwa...
82 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...na doznania moje...
kaja-maja
•
Erotyczne
•
1 rok temu
choć już niem młody
najpiękniejsze lata za mną
śniłem o miłości o czułym dodytku
do spełnienia i uśmiechu
i tak niespodzianie
tak nagle się pojawiła
jak błyskawica pełna zorzy
spojrzenie zwa...
84 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Wolność i swoboda
andrew
•
O życiu
•
1 rok temu
,, Bóg szanuje wolność woli
człowieka do granic grzechu,,
Bł. kard. Stefan Wyszyński
jesteśmy jak ptaki
a nawet...
nie ogranicza nas ziemia
ani niebo
możemy być nad i pod
pełna swobo...
42 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Lilia...
kaja-maja
•
Inne
•
1 rok temu
niewinnością pachnie
namiętnością
tak delkatną i kuszącą
że chce się od razu
zamoczyć usta
w kielichu wypełnionym
łezkami dwóch komor serca
które otwiera do życia
na ognistą upojność
w...
94 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Dla egoisty...
kaja-maja
•
O życiu
•
1 rok temu
bez prognoz kiedyś,tam,dzisiaj
uczucia taśmą nie zmierzysz wagą
a spojrzeniem faktu czynem
bez wątpliwości
uczucie obdarza odpowiedzialnością
jest do miłości ciągłością
bezinteresownie
kwalifik...
86 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Spojrzenie w kosmos
andrew
•
O szczęściu
•
1 rok temu
nie raz
na tobie
zatrzymał się wzrok
topiąc jak wosk
popłynął... w myślach
rumieniąc się
nieśmiałością
1.2025 andrew
43 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Iluzja
hazal
•
Miłosne
•
1 rok temu
a gdybym byla tak jak mnie nie ma
szukalbys bardziej do konca pod lupa
w swietle zachodzacego slonca
wciaz myslac ze mnie tam nie ma
i gdybys wreszcie odnalazl mnie dzisiaj
w zwyklej sz...
59 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...w wehikule czasu...
kaja-maja
•
O wierze
•
1 rok temu
jestem i nie ma mnie
nie ma mnie i jestem
niczym dzień niczym noc
szlakiem bursztynowym
zadumanie
czy byłem czy nie byłem
a może nie byłem będąc
dla ciebie
żywy,martwy,martwy,żywy
a może...
46 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
z lamusa 1 (zmierzch)
Anna Zaranna
•
Egzystencjalne
•
1 rok temu
zmierzch
Autor:KatyKategoria:PrzemijanieDodano:2019-02-12 10:19:53Czytano:1303 razy
nasza miłość była późna i szybka
i może wcale nie była miłością
od tylu lat pokrywa ją kurz
a zmierzch ogar...
52 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Mini bajka o kobrze, której było niedobrze...
Maciek.J
•
Inne
•
1 rok temu
Syczała raz kobra na dżunglę całą,
bo coś znowu jej się nie podobało.
ja mam jeszcze sssporo mocnego jadu,
i nie ujdzie wam to wszystkim na sssucho.
Wtedy mangusta ugryzła ją ,, w ucho’’
i wkró...
68 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów