Utwory
53,952 wynikóww snach
jaropasztii
•
Od siebie
•
1 rok temu
dzieli nas droga i czas
załamany , że nie przyjedziesz
stercze na peronie jak agrest
w zbożu zielony chwast
zegar wystukuje kolejne sekundy
godzinami tak czekam każdej soboty
ciebie nie m...
47 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...jesteś blaskiem słońca
kaja-maja
•
Natura
•
1 rok temu
kiedy spojrzenie twoje moje przenika
na wskrość dotyk rodzi dreszcz
tak serce omdlewa kiedy usta całujesz
wtedy czuję się naga choć ubrana
widzę blask zorzy co namiętność ropala
ogniem żarliwo...
47 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
speszony
jaropasztii
•
O sobie
•
1 rok temu
zwyczajnie
patrzeć
lubię na ciebie
nie umiem się odezwać
błądzę pomiędzy myślami
zadumany w spokoju
poważny śmiertelnie
zbieram się z obawą, że ktoś
skradnie mi odrobinę szczęścia
dalej...
46 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Wyprowadźcie mnie z błędu.
donata
•
O życiu
•
1 rok temu
Wyprowadźcie mnie z błędu.
Od zarania dziejów
z tymi przywarami
się zmagamy
słabi jesteśmy
gdyż przegrywamy.
O Kainie i Ablu słyszeliście
jednych rodziców posiadali, braćmi byli
co si...
74 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
wolność cała
jaropasztii
•
Od siebie
•
1 rok temu
w poszukiwaniu przestrzeni
wywołują wojny ci co muszą
gdy wydaje się że się duszą
nie tędy droga zabijać wroga
wojna na kije i kamienie
na bagnety i ołowiane kule
gdzie prowadzi trwoga
jak...
43 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...w życiu...
kaja-maja
•
O życiu
•
1 rok temu
ile kłamstwa jest w człowieku
tyle wzgardy i pogardy
od ofiar ludzkich cierpień
jak cień przed prawdą ucieka
trwogą potępiony wstydem oblany
tak nędzne jest łgarstwo zelżywe
ścielące pod stopy...
56 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Dym
Ola22
•
Katastroficzne
•
1 rok temu
Dymy bujne i rude, w ostrej barwie cegły,
Albo lutowym smutkiem zszarzałe i sine,
Podbarwione pąsowo– bo rumieńcem winy,
Karminowym rozbłyskiem wstydliwie podbiegłe
Spowijają zburzonych kościoł...
89 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
w końcu jesteś
jaropasztii
•
Od siebie
•
1 rok temu
zmysłowa
odkrywasz mnie
dotykiem pieścisz
szorstka
skóra jak kora dębów
liście spadają zawsze na plecy
gładka powierzchnia brzozy
biało szara
sosny rudobrązowe
wiecznie zielone
zmian...
42 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Urywek Książki Ocalić od zapomnienia
donata
•
O życiu
•
1 rok temu
Trzeba Przypominać.
"Ocalić od zapomnienia" książka nie opublikowana
dla Rodziny i Bliskich opublikowana "Pamiętajmy o korzen...
81 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
...mocą zwycięstwa
kaja-maja
•
Patriotyzm
•
1 rok temu
nad głowami
biało-czerwone morze
niewinnością do nieba
uniósł wiatr
ognistym sercem miłości
trwałej więzi i bliskości
Niepodległej Polski
powiew biało-czerwonych flag
jest siłą godności i ho...
97 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Piękna nasza Polska cała
andrew
•
O życiu
•
1 rok temu
jak to miło i przyjemnie
mieszkać w takim pięknym
cudownym kraju jak Polska
morze niziny góry
mamy wszystko co trzeba
klimat wymarzony
i ciepło i zimno jak kto woli
i ludzie przede wszystki...
50 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Rota- Dawny Polski Hymn. Autor Maria Konopnicka
donata
•
Pamięć
•
1 rok temu
Nie rzucim ziemi skąd nasz ród
Nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep Piastowy.
Nie damy, by nas zgnębił wróg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Do kr...
77 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
narodzę sie na nowo
jaropasztii
•
O sobie
•
1 rok temu
zburzone wakacyjne
przydrożne przystanki
wspomnienia
pierwsze wino śmiech igraszki
niedopowiedzeń naciągam noc
wzdycham
czas przemknął
pomiędzy myślami
niespodziewany
wracam w głowie...
43 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Droga do Boga
andrew
•
O szczęściu
•
1 rok temu
,, Wdowi grosz,, Mt. 12,38-44
dążymy aby...mieć
taka jest droga
niezbędna do życia
cieszy Go gdy mamy
nie robiąc krzywdy
bliźniemu sobie przyrodzie
to Boża droga
prowadzi do domu Oj...
59 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
nie pytaj komu
leopard 2
•
Patriotyzm
•
1 rok temu
azoty padają orlen płodzi straty
elektrownie rodzą prądu w sieci braki
intel wstrzymuje budowę cpk niestrawne
westinghouse to zorganizowana grupa przestępcza
Truć nie poprzestaje
a polska ......
88 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
kwestia czasu
Anna Zaranna
•
Pamięć
•
1 rok temu
w ostateczności ludzie zawsze
okazują się być tymi
którymi są rzeczywiście
dlatego oszust i niegodziwiec
zawsze nim pozostanie
żyd zawsze będzie żydem
choćby się przechrzcił pięć razy
tchórz co...
66 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
leć i nieś kagańce
leopard 2
•
Mroczne
•
1 rok temu
azoty upadają
elektrownie zamykają
orlen przynosi straty
braki prądu w sieci
intel
wstrzymuje budowę
cpk nierentowne
westinghouse
na cenzurowanym
polska przestaje truć
staje się skan...
104 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
Dobry człowiek
andrew
•
O życiu
•
1 rok temu
pomóż Panie zrozumieć
gdzie jest moje miejsce
wiem że Jesteś
a nie czuję Ciebie
szukam
często się gubię
czy można
czy można bez Ciebie
być...
dobrym człowiekiem
tyłu było wie...
64 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
szumowiny
leopard 2
•
Świat
•
1 rok temu
nadciąga czas w którym świat
dostrzeże łamanie prawa
zaczyna się czas w którym
gwałcenie demokracji i więzienie
opozycji w Polsce wprawi w zakłopotanie
A Łukaszenkę i Putina przyprawi
o pocz...
75 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
...lubię listopadowe mleko
kaja-maja
•
Natura
•
1 rok temu
ranki mgliste wieczory
niosą wilgoć ponurą
temperaturą chłodu
nie jednym tylko uśmiech
sprawiają z serca ciepłoty
niebo w dzień urocze
takie śnieżno-biało-stalowe
z domieszką błękitu
wpada...
81 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Żyć aż do śmierci
mihoo
•
Przemijanie
•
1 rok temu
Skąd takie myśli u mnie?
Myślenie mało nieczęsto całosamobójcze,
Skąd tak źle skoro jest tak doorze,
Skąd takie wątpliwości,
Skąd, takie małe cząstki mnie umierają,
z każdym dniem kiedy jestem sz...
88 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
mała Mi
mihoo
•
Miłosne
•
1 rok temu
Małe spacery emocjonalne z tobą to przyjemność,
Rzucanie okiem na horyzont możliwości,
przełamywanie niemożliwej granicy przyjaźni,
to jedno,
spostrzeżenie małej garstki emocji,
trzymanej w ręk...
56 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
roboczy
mihoo
•
Miłosne
•
1 rok temu
Małe spacery emocjonalne z toba to przyjemnoiść,
Rzucanie okeim na horyzont możliwości,
przełamywanie niemożliwej granicy przyjaźni,
to jedno,
zagtrzymanie małek garstki emocji,
trzymanej wręku...
51 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Świat marzeń
Gorzka_kawa
•
Tęsknota
•
1 rok temu
Tęsknię, nie wiem za czym.
To coś, czego nie mam.
Świat nie do przyjęcie,
ubrałam w marzenia.
Filiżanka wspomnień,
tych słodkich najbardziej,
kropelkę słodyczy
zostawia na wardze.
Kolorami...
72 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów