fb

Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

Usunąć użytkownika z listy znajomych?

Czy usunąć zaznaczone wiadomości z kosza?

Czy chcesz usunąć ten utwór?

informacje o użytkowniku

Damian Brutczyk

Dołączył:2016-01-20 21:33:32

Miasto:Warszawa

Wiek:74

statystyki utworu

Średnia ocen: 0

Głosów: 0

Komentarzy: 0

statistics

inne teksty użytkownika

A A A

0

Drukarki 3D a Robot Humanoidalnyutwór dnia

Autor:Damian Brutczykkomentarz Kategoria:robotyka, 3d Dodano:2016-09-25 11:21:59Czytano:572 razy
Głosów: 0
W telewizji usłyszałem niedawno o ciekawym projekcie tworzonym przez rzeszowski zespół badawczy, w którym poszerzają wiedze na temat drukarek 3D. O tyle mnie zaciekawił gdyż od kilku lat interesuję się grafiką komputerową, a tutaj mamy do czynienia z badaniami na skalę światową. Od czasów studiów, kiedy rozwijałem swoją wiedzę na temat figury ludzkiej postęp połączenia grafiki z rzeźbą jest już bardzo blisko w tak mocny sposób, że to chyba niebywałe jak w niedalekiej przyszłości można będzie drukować fragmenty ciała ludzkiego w hiperrealistyczny sposób, który z wybitną dokładnością będzie odzwierciedlał projekt grafika, projektanta i fotografa. Choć to już jest w zawężonym stopniu możliwe.
Sztuka współczesna w dwudziestym wieku coraz częściej sięgała do gałęzi nauki związanych z biologią, medycyną, fizyką, chemią. Czy to jest kolejny krok człowieka do budowy postaci sobie podobnej. Symulacji, którą można będzie zarówno zaprogramować jak i wymienić w niej świadomość oraz inne fragmenty ciała. Wydaje się, że roboty ze świadomością przypominające do złudzenia człowieka już są niebawem na wyciągniecie ręki.
Co w takim razie powinno się zrobić by ten stan przyspieszyć? Wydaje mi się, należy :
Powołać zespół grafików, projektantów dbających o wizualną sferę naszych robotów ludzkich.
Powołać zespół informatyków dbających o poszerzenie świadomości i sztucznej inteligencji.
Powołać także zespół inżynierów, którzy zadbają o materiał, czyli wytrzymałość i konstrukcję szkieletów.
Należy prawdopodobnie jeszcze uwzględnić rolę humanistyczną, etyczną oraz religijną tworząc postać na wzór i podobieństwo człowieka.
W sztuce, od kiedy wymyślono lepienie z gliny garnków, rzeźb itp. człowiek zawsze pragnął się zbliżyć do Boga jako demiurg stwórca wszechrzeczy. Czy będzie mu dane osiągnąć swój wymarzony cel w niedalekiej przyszłości? Czas pokaże, ale to raczej nieuniknione, aby taka próba w końcu się nieudała. Ale co po tym? Czy tak jak w książkach science fiction zapanuje maszyna nad globem i wszechświatem. Dla wierzących w Boga wydawać się może to kompletnym absurdem. Dla artystów i naukowców cel warty ciągłych nieustających poszukiwań.
Artykuły przeglądane po napisanym wierszu:

http://www.forbes.pl/verashape-drukarki-3d-z-rzeszowa-popul…
http://www.nowiny24.pl/…/innowacyjna-w-skali-swiata-drukar…/
Grono GG sledzik wykop Facebook
znaczek info

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


znaczek info

Brak komentarzy.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją