Utwory
7,762 wynikówMarii Huana
jaropasztii
•
O życiu
•
7 lat temu
płynął czas dorośliśmy
by walczyć z systemem
najgorzej w życiu człowieka gdy upadamy
najgorszy jest stres rozładować się nie ma gdzie
młody niepewnym czuje się i wie że
czas to pieniądz
pi...
39 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Niejeden
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
7 lat temu
Niejeden ratował serca bicie
zaszywając inny tor
Co szeptem jest krzykiem
nie mówimy wprost
Czym jest ból nad życie
kto od lat oplata szyję
Dłonie, chociaż pachną
to świat, ginie.
40 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
...z głową barana...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
waleczne kobiety
mężczyn nienawidzą
synów zabijają
lub oddają ojcom
na wychowanie
waleczne kobiety
mają areną do popisu
lecz z dzikami walczyć
odwagi nie mają
jedynie co to
do mordęczej...
40 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
są takie światy
ryty
•
O życiu
•
7 lat temu
bezdźwięczne pełne barwy
monotematyczne
gdzie nie prawa głosu a tylko wizja liczy się
pełno tam groźnych min
słonecznych wybuchów śmiechu grymasy bólu i wysiłku
zmieszane ze łzami szczęścia...
69 odsłon
•
3 kom.
•
4 głosów
upadek
jaropasztii
•
O życiu
•
7 lat temu
w pociągu przedziały
posadziłbym cię w tym ze zwierzętami
zachowanie świadczy wychowanie
na stacji są perony schody i kasy
sadzam cię w śmietniku między petami
sprzedałeś przyjaciół
sprzed...
36 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
los
jaropasztii
•
O życiu
•
7 lat temu
zwierzęta są żyją
ludzie czasem głodzą je
lub dokarmiają
człowiek musi pracować
tak człowiek człowiekowi
losem ten kto silniejszy
są prawa jeden Bóg
twardogłowych wielu
ale żaden przy...
41 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
lekcja pokory
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
7 lat temu
Kocham ten wiersz
którego każdy nienawidzi
tak jak pokochał mnie Bóg
gdy zaczęliście szydzić.
Teraz już patrzę
Nie sądząc ciężaru na szyi
może tylko ten uśmiech
z bólu,jest zbyt prawdziwy
40 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
czas bez ograniczeń
jaropasztii
•
O życiu
•
7 lat temu
jestem martwy w świecie
woskowanych marionetek
każdy dzień jak odlew
sztuczny każdy poranek
związek rodzina zakłamani
rzygam tym co mi dał świat
wybaczcie
życie nie może być
martwą natu...
42 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
.........
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
7 lat temu
Każdy zabieg dozwolony?
Nie jestem żadnym graczem
chyba,za wcześnie dojrzałem.
W tym świecie brak terminów
waszych na mnie i tracę was.
Liczba sercowych strat
krzyków z tyłu,bo nie patrzę
werte...
41 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...w życiu...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
jak się ludzie ośmieszają
tak bacznie na innych patrzą
którz jest im przyjacielem
czy złodziejskim sąsiadem
w dobrodziejach bogactwa
Zwłaszcza kiedy postęp
do siebie wielki ma
By naprzód nie ty...
39 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
liście
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
7 lat temu
Te najbardziej suche
co pierwsze straciły życie
tak naprawdę poznały
prawdziwy obraz
44 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
gówno
leopard 2
•
O życiu
•
7 lat temu
prawda
87 odsłon
•
5 kom.
•
1 głosów
33.Moja prognoza
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
7 lat temu
Dobrze wiem, że nie zatęsknię, za
otwartymi oknami.
Za chwilami, które bez pukania drzwi mi otwierały.
I te dni dłuższe od nocy, spocone, bez natchnienia.
Tak co roku przemijają, bez żadnego do...
50 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
31.Empatia
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
7 lat temu
Dobrze, że istnieją zaczytane ławki.
Zakochane pary, kapelusze i plecaki.
Pomniki, które ukazują twórczość dawnych epok.
Stare, dobre małżeństwa, siedząc nigdzie się nie śpieszą.
Dobrze, że zost...
57 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
30. Za Oknami.
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
7 lat temu
Za oknami, choć ponuro, znów kolejny dzień świstaka.
To nie martwię się zmarszczkami, gdyż mnie jesień uspokaja.
Naturalnie, lubię ciszę, zaczytany w czasopismach.
Odpoczywam od chaosu, taka ma wew...
88 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...w życiu...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
nie jednym dziadkom
serce krwawi
dzieci mieli
dzisiaj wnuków nie znają
ni tych ze świta ni z kraju
rodzone ich pociechy
choć szkoły mają
najczęściej się rozchodzą
a matki ich dzieci zabier...
43 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
...w nosie mam realność...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
jak człowiek sprzedaje człowieka
gdzie dla nie jednego
czyste rączki życie ratują
niczym nylonowe białe rękawiczki
z pudrem lub bez pudru
czy bezdomnego ominiesz
kiedy ust potrzebować będzie...
55 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
jesiennica
leopard 2
•
O życiu
•
7 lat temu
Aleja w parku
pełna upadłych liści
Dokąd zmierzają?
55 odsłon
•
6 kom.
•
3 głosów
W zamyśleniu
*Mystique*
•
O życiu
•
7 lat temu
otworzyć oczy
na to co jeszcze nieznane
zatrzymać się na chwilę
z pełnym zachwytu
wyrazem twarzy
uśmiechnąć się
tak by w świat oddać ciepło
nie tylko teraz
niech takie dzisiaj trwa...
45 odsłon
•
5 kom.
•
8 głosów
patrzę na swoje zdjęcie
nieanna
•
O życiu
•
7 lat temu
mam tu chyba trzy, cztery latka
jasna grzywka, ufne oczy
radosna twarzyczka
idę dróżką
pewnym krokiem
w stronę aparatu
gdybym mogła
w tym czarnym oku
zobaczyć
co mnie w życiu spotka......
72 odsłon
•
12 kom.
•
7 głosów
...daj odpocząć
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
e i co kocie
lato się kończy
przyszedłeś
-rozpsusta życie popsuła
zmęczony jesteś wychudzony
oczy mrużysz
ciała nie dasz dotknąć
-ała! ciała
uważaj na moje pazury
jad mają - jak
wściekłe...
51 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Niespodziewane natarcie
donata
•
O życiu
•
7 lat temu
15 września góry Stołowe sportowcy odwiedzili.
W maratonie pięćdziesięcio kilometrowym
siły swe i determinację sprawdzali.
W śród dróg leśnych
pod górę i z góry zbiegali.
Nie wszystkim ta...
50 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
Słowo dziewicy
gregorsko
•
O życiu
•
7 lat temu
nie potrzebuję sztyletów
wystarczą wargi do celnego strzału
wygrywam bitwy na niemych łąkach
moje włosy rozpuszczają się pąkami kwiatów
przyozdabiam nimi krzyże
głowę każdej korony drzewa
tw...
70 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Plan
Livia
•
O życiu
•
7 lat temu
Odwrócę zmęczone oczy
I rozprysnę się w przestrzeń
Byś mógł mnie wdychać i czuć
Będę przy tobie w dni słońca
Otulę cię mgłą w nawałnic chwile
Wytrwam tuż obok
Zaplatając niewidzialne ręce
Na tw...
104 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów