Utwory
7,765 wynikówJak Stańczyk
Ambasadorka Uśmiechu
•
O życiu
•
9 lat temu
Jak Stańczyk
nad losem zapłacz swym,
bo wśród wzgard i drwin
okrzyknięty klaunem złym.
Jak Stańczyk
płacz, bo to nie twój bal
nie dla ciebie świat
wirujących w koło par.
Jak Stańczyk
w...
50 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Nic prostszego.
Ambasadorka Uśmiechu
•
O życiu
•
9 lat temu
Kochać, to nie może być nic trudnego.
Wystarczy tylko złapać się za ręce,
spojrzeć sobie głęboko w oczy
i właściwie już nic więcej.
Żyć nie może być aż tak ciężko,
skoro co rano podnoszę powie...
43 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
...na bezmyślność złudzenia
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
ciche westchnienie
jest jak marzenie
na uśmiech niesie spełnienie
lub małą łezkę nieszczęścia
też w godzinie minuta
codzienne ma wzdychania
a w nim objaw mary
który przydarza się
i młodym i...
40 odsłon
•
3 kom.
•
0 głosów
seks
nieanna
•
O życiu
•
9 lat temu
a widzisz, że chcesz wiedzieć
co znajduje się pod spodem
a na dnie tylko śmierć
ulećmy, kochanie, powyżej
serca już gotowe
myśli spłoszone
niebo otwarte
w górę!
40 odsłon
•
17 kom.
•
3 głosów
czas ucieka
jaropasztii
•
O życiu
•
9 lat temu
nie czas na depresję
kiedyś będę dreszczem
człowiekiem być nudno
od małego uczą
poprawiają
-nie garb się
-mów dzień dobry
-podziękuj
potem harówka
wcześniej kawa
kierat wzl...
47 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
...niczym to nie Irlandia a Ameryka
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
śmieszność ludzi dołuje,jak złodzieja przez ogródek
zwłaszcza kiedy Polska z cienia zwycięsko wychodzi
a partia PO w niego przez szmugier w niego wchodzi
o jak dobrze,że Świat przejrzał na oczy...
43 odsłon
•
5 kom.
•
1 głosów
wizerunek
nieanna
•
O życiu
•
9 lat temu
ktoś nad tym myślał
ktoś to ukochał
ktoś, kto widział
ta forma nie powstała
ot, bezładnie
każdy rys duży i mały
ma sens
41 odsłon
•
11 kom.
•
2 głosów
nie zrozumie nikt
wielobarwna
•
O życiu
•
9 lat temu
umysł wrażliwy
na wewnętrzny głos a -
ciszą wybrzmiewa kolęda
przy kawie z nieboszczykiem
krawcowa kroi słowa
i nie zawsze wiedziesz
pieskie życie
jeden krok bliżej
kochanego ciała
tylko...
50 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
droga ucieczki
steublaiskY
•
O życiu
•
9 lat temu
Wyrwane serce z piersi krwawi
Czy ktoś młodziana zbawi
Wychowany przez watache
Spartańskim czeluściom oddany
Nie poddaje się nadal
Walczy a one piją słodką krew
W płaczu zaufał kłamliwemu
Chwyc...
59 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
III. ŻYCIE WIECZNE
Leszek Tadeusz Kielnerowski
•
O życiu
•
9 lat temu
1.
W trosce o bycie
Wybrałem życie. ................................ Powt.30:19
Odtąd istnieję po czas niezmierzony - ..... Jn.11:26
Chyba, że będę stracony.
2.
A miłosierdzie i łaska Jehowy
Wi...
36 odsłon
•
4 kom.
•
2 głosów
Rumianek
bellaona
•
O życiu
•
9 lat temu
Pokoloruj włosy rumiankiem
napij się go wieczorem na spanie
jeśli nie pomoże to proszę
weź i relanium kochanie...
48 odsłon
•
9 kom.
•
4 głosów
...biały deszcz...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
wiesz jak ulewa wygląda
i jak gradem o szyby uderza
niczym bęben echo odbiciem niesie
przez co człowiekiem trzęsie
niczym pranie w sad źle włożone
wali i wali aż uszy puchną
oczy wytrzeszcz ma...
41 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
...w przekroju osobowości
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
ze spojrzenia rzec by można
słodkości wkoło tyle seksapilu
jedynie w ustach zatruty jad
gdzie ufnością oczu nie napełnia
kiedy naśladuje bluźnierstwo
też pan Hiacynt z południa
w uśmiechu odrz...
41 odsłon
•
5 kom.
•
2 głosów
błoto i walc
wielobarwna
•
O życiu
•
9 lat temu
w objęciach życia
taniec trwa
biały ranek i mgła
spowija zakątki
a jesień taka
chmurna i durna
czasem zaleje się łzą
częściej uśmiechem oczaruje
tylko serce i ten smutek ...
a rozum zbuntow...
44 odsłon
•
7 kom.
•
5 głosów
w objęciach jesieni
ibis49
•
O życiu
•
9 lat temu
otwieram drzwi
wita mnie zimnym oddechem
czuję w nim przemijanie
jak w liściach odpływających z wiatrem
w chmurnym spojrzeniu - pożegnanie
pomalowała drzewa strąciła jabłka
rozdała błyszczące...
43 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
nie narzekaj
jaropasztii
•
O życiu
•
9 lat temu
nie narzekaj na człowieka
niedoskonały zrobaczony
kusi go ruch powiek
czas ucieka jak rzeka
zegar tyka jak klapa od śmietnika
jetem za tym by kobiety miały takie prawa jak człowiek
43 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
500+tkam pajęcze życie
jaropasztii
•
O życiu
•
9 lat temu
tkam od rana życie
w rogu mały ktoś pajęczy niewielki krok
ale wielki krok dla pajączkowatości
tkam pajęcze życie
zdobywam pożywienie w hipermarkecie
najtańsze w Tesco
gdzie nieładni lu...
42 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
W Dotyku Miłości
Józef Tomoń
•
O życiu
•
9 lat temu
Migotliwe ogniki
rozszczepiają myśli
w wosku rozlewanym
w głąb do naczyń wspomnień
W żywicach kadzideł
drgające płomyki...
65 odsłon
•
7 kom.
•
9 głosów
...na ogół i w ogóle...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
stanowcze ma słowo
w wysokim locie
też obniżyć je może
by rozumu nauczyć
i choć to małe i głupie
lecz prawdy nie podważysz
a to powód poważny
kiedy zakłamany człowiek
sam sobie obniża autory...
45 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
ciężkie czasy
ibis49
•
O życiu
•
9 lat temu
żeby wyrosły kwiaty
trzeba wyplenić chwasty
użyźnić glebę zasiać nasiona
podlewać gorącymi uczuciami
i tulić ciepłym spojrzeniem
chroniąc przed gniewem i nienawiścią
jak matka nowo narodzone...
43 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
...słabą wartością życia
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
lubisz walczyć
siłę swoją rzucasz
z mostu prosto o ścianę
widać - zabijanie
przyjemność tobie sprawia
szkoda że tańczyć nie umiesz
inaczej w tchnieniu ognistym
interpretował byś niemateria...
38 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
jesienią wieczorami włóczy się straż miejska
jaropasztii
•
O życiu
•
9 lat temu
przy sklepie kolesie nie obiecują nic kobiecie
w dłoniach z winem prostują nabijane papierosy
dzień wcześniej
nie martwi ich świat co zasiał wiele nieszczęść
daleko od rzeczywistości bezlitosne...
41 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
Bliźni
Elżbieta Kucharek
•
O życiu
•
9 lat temu
Patrzą z nienawiścią sercami plugawemi.
O każdą cząstkę swego bytu i niebytu -
krwiopijcy lwy - walczą pazurami wściekłemi.
Nazywamy ich - choć mylnie - bliźnimi swemi.
52 odsłon
•
1 kom.
•
5 głosów
...wypadkowa
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
jak jeden punkt łączy
zmowę i kłamstwo
tak mnie interesuje prawda
która się nie łamie
w zachowaniu zakłopotania
lęku co jest obawą wstydu
za popełniony czyn
zmowa jak kłamstwo
szczytowanie w...
37 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów