Utwory
7,765 wynikówdeszczowa cisza
Ewa Hulak
•
O życiu
•
9 lat temu
Pachnie deszczem liście tańczą
wiatrem kołysane
Krople gałęzie oplotły
zatrzymane czekają
Drzewa jak czaple przytulone
błyszczą deszczem
Słyszę szelest
kocham tę deszczową ciszę
Słońce...
75 odsłon
•
6 kom.
•
10 głosów
kaliber 44
artpla
•
O życiu
•
9 lat temu
starożytni myśleli ( heh )
ile trzeba czasu
na rejs w jedną stronę
nie dość że narobili bigosu
który się czkawką odbija do dzisiaj
to jeszcze boli
o kolory prosić można tylko Manitou
i abso...
51 odsłon
•
2 kom.
•
6 głosów
...też człowiek jest jak świnia
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
a ty nawet nie wiesz
jak mnie jest ciebie żal
lecz płakać nie będę
na twoją głupiznę co mogę
jedynie to tylko się uśmiechać
dla prawdy,człowieku,przyznaj się
jaką to ty siłę miałeś
dobrobyt i...
40 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
zawijając zawile
steublaiskY
•
O życiu
•
9 lat temu
Dał i wziął i kłamstwo podjął
A ten dostał i oddał prawdę miał
Obaj skłamali ale nie oszukali
Siebie lecz innych źle to źle
Kłam mówiąc tak i prawdę z nie
Przewrotnie ukazuj siebie
Szukajcie nie...
76 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Liść
steublaiskY
•
O życiu
•
9 lat temu
unosi się jak zawieje wiatr
względnie zachwycający
czerwony pomarańczowy żółty
jak tęcza latem jesienią króluje
niezależny od siebie jednak
i na cóż mu te zalety
jak pyłek w wielkim świecie się...
73 odsłon
•
0 kom.
•
7 głosów
nauczmy się
steublaiskY
•
O życiu
•
9 lat temu
Jesień nastała i liście opadają już z drzew - piękne zmoczone
oni też padają jak te liście chcąc zadbać o spokój dusz
swych bliskich i dalekich każdemu warto podarować chwilę
w dzisiejszych czasach...
53 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
na obozie
jaropasztii
•
O życiu
•
9 lat temu
zafundowali podroż
w jedną z czterech stron
w ciemnej dali już tylko dal
woda jak na lekarstwa smak
pociągu stukot szeroko tory
twoich oczu błękitu blask
horyzont z kurtyny chmur
słońce b...
96 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
świat ten i ten
steublaiskY
•
O życiu
•
9 lat temu
Siła to nie fizyka tylko fragment jej idealnego uporzadkowania tak jak wartości ruchu jednostajnego na wykresie
Dostrzegam ten wspaniały dzień poznania "mniszac"
Ręka artysty dokonala wyboru a dobra...
43 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
x z nas
steublaiskY
•
O życiu
•
9 lat temu
Tysiące słów fruwa na wietrze
A ty miłości skazaniec
Chcesz słyszeć głos jeden
Milionami słów przepełniony
Zapominasz już wtedy o ciosach
Okropnie rozdanych przez Los
Twe serce wciąż dla mnie...
45 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
omylni
steublaiskY
•
O życiu
•
9 lat temu
Nienawiść jest dobra,
Tylko wtedy gdy przeradza się w miłość
Cierpienie jest dobre,
Tylko wtedy gdy przeradza się w szczęście
Strach jest dobry,
Tylko wtedy gdy przeradza się w odwagę
A życie?...
77 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Srebrniki
acidjimbo
•
O życiu
•
9 lat temu
Nie rosną na drzewach, z drzew są robione
Dzięki nim sędzia wybiera stronę
Wirtualne, nierzeczywiste
Ich ilością określa się ogrom zniszczeń
Są piękną ideą, która nie funkcjonuje
Utopijną wizją w...
85 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Prawdopodobnie...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
przygody i miłostki
niczym złota moneta
oczy raduje ciało
w przemocy
szybkie natarcie ma
w Prawie przeciw
prawdopodobnie
kiedy duże jest słone
małe zawsze słodkie
39 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
głupotki
wielobarwna
•
O życiu
•
9 lat temu
tak miłośnie
się zrobiło
serce serce
polubiło
nawet słońce zaświeciło
43 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
Zagubiona
Ligotka
•
O życiu
•
9 lat temu
Szukam swej drogi chyba się zgubiłam
nie mogę wyjść z cienia, zabłądziłam.
Mijam różnych ludzi, których nie widziałam
a może ich nie poznaję choć już ich spotkałam?
Stoję na drodze, przyglądam się...
22 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...najgorzej to zostać idiotą...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
jak też wszędzie są ludzie i ludziska
jedni umieją błagalnie w oczy świecić
doszukać się w Prawie wszystkiego
jedynie dzisiaj siebie nie umieją
też brodą trzęsą,łzy pokazują
lecz zapomnieli o...
55 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
bezsenność
wielobarwna
•
O życiu
•
9 lat temu
tej nocy
nie myślałam o tobie
otworzyłam oczy
rozglądając się wokół
wokół mnie
jak zwykle
kręci się świat
z miłości dawno zrodzonej
w radości i w bólu
ludzie tacy jak ja
na świat patr...
46 odsłon
•
0 kom.
•
4 głosów
wyobraźnia
Sebastian Dema
•
O życiu
•
9 lat temu
stuk obcasów
odwracam się
weszłaś w bramę
nie widziałem nie wiedziałem
27 odsłon
•
5 kom.
•
3 głosów
dziś
wielobarwna
•
O życiu
•
9 lat temu
targana wiatrem
co niszczy ludzi
chorobą przyodziana
na emigrację wygnana
kobieto
jak małą się stałaś
dla kraju swojego
kiedyś marzyłaś
o lepszym bycie
a tu nie starcza na życie
za euro lu...
43 odsłon
•
5 kom.
•
4 głosów
Narzekanie
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
w życiu często się narzeka
na słowo na czyn czy osobę
choć najwięcej na dzieci
czy starość kiedy nakarmić
trzeba schludnie przewinąć
bez nerwów a uśmiechu
też w życiu zawsze
jedno z drugim...
42 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
...jak w życiu...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
od dobrego kochanka/i
czy zakochanego męża
w dłoniach najbardziej
żona zawsze wygląd poprawia
i uśmiech zostawia
w odpowiedniej kasie
Niczym odświeżenie mebli
tak zwana renowacja
by powiedzieć...
40 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
smutne
wielobarwna
•
O życiu
•
9 lat temu
na huśtawce drzemie
popołudniowe słońce
mgły podchodzą do okien
kolej na ciebie
mój aniele stróżu
w te smutne wieczory
wrzosy i jesień
czarna suknia
nieufnie tańczy salsę
na pustyni...
44 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
brzuch
porzeczkowe
•
O życiu
•
9 lat temu
otworzyłam oczy a w brzuchu
fioletowe ziarno kwitło na tysiąc sposobów.
pakuję w siebie wolę, staję pod górą,
zabieram ze sobą brzuch-
jest okrągły, pęcznieje i żyje mną.
przechodnie pytają czy...
57 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
...jak to człowiek w życiu...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
na wiek nie każdy patrzy
kiedy miłość w sobie ma
zwłaszcza kiedy w oknie nie jest
a naturze uroczo śpiewa sercem
jak w wietrze piękna jesień
Zwłaszcza kiedy każde drzewo rozkołysze
tylko nie każ...
40 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
nie można
artpla
•
O życiu
•
9 lat temu
nie idziemy dalej
jest za ciemno
przecież to nie tunel
i co z tego nadal jest za ciemno
Mamo
na pewno wiemy dokąd idziemy
ja wiem a Ty idziesz ze mną
zawsze na końcu tunelu
jest światł...
51 odsłon
•
2 kom.
•
5 głosów