Utwory
7,765 wynikówtylko mierny
wielobarwna
•
O życiu
•
10 lat temu
gdzieś pomiędzy niebem i ziemią
jestem ja w popołudniowej porze
dzień rozkwita błogim lenistwem
obok niezmiennie leni się kot
schodami do nieba chce się iść
lecz podejście zbyt strome
dla bos...
47 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
kocham moje życie
Ewa Hulak
•
O życiu
•
10 lat temu
Nie żałuję
rysuję jutro inne
w dłoniach ukryłam marzenia
stawałam w kałuży ubrudzona
odwróciłam się plecami
do przeszłości
nie żałuję utraconego majątku
żyć bez fałszu ch...
50 odsłon
•
11 kom.
•
7 głosów
Kaftan
doktorek
•
O życiu
•
10 lat temu
Kiedy wychodzi prawdziwe ja
nie zawsze jest słodko
kultura i konwenanse
okiełznują wewnętrzne bestie
czasami lepiej ich nie uwalniać
tysiące lat socjalizacji
nakładania masek
hamowania popędów...
51 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
To boli
doktorek
•
O życiu
•
10 lat temu
Miłość zawsze boli
nie każdy chce wiedzieć
to stan niedosytu
niezaspokojony
tęsknoty drą serca
samotność doskwiera
nawet gdy po myśli
wszystko się układa
nie jesteś już panem
swojej włas...
48 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
dużo wódki
jaropasztii
•
O życiu
•
10 lat temu
łyk zimnej wódki
odświeża szare komórki
chory na świat
kosmos tak daleko nie sięgam
kilka gwiazd w domu
każda jak potrzeba wyciąga małe dłonie
dato tato
bułgarskie powiedzenia
przywykłem...
43 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
...młodość...
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
do dwudziestu lat
jest najpiekniejsza
zakochanie ma powab
radość w pełni uśmiechu
tańczy też młodość druga
która po czterdziestce
fałdki dostała celulit
po dziesięcioletnim myśleniu
przez...
46 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
KULTURY BAKTERII
Jolanta Gębka
•
O życiu
•
10 lat temu
Choć mam korsa i forsa
To rady nie dam
Więc zabawię się w Bonda
W dżejmsa Bonda
Kopnę i bedzie diura
Znów napcham napcham
Potrzeba robić zapas
Ponieważ idom święta
Święta święta i po świętach...
42 odsłon
•
6 kom.
•
2 głosów
Darowany czas
gaja
•
O życiu
•
10 lat temu
Jeszcze mamy czas
darowany
przeznaczony tylko dla nas
dlaczego go
nie hołubimy?
bo był od zawsze
ale nie będzie
na zawsze
Już przyspiesza
coraz bardziej
by w końcu
przeniknąć przez
ni...
42 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
...męczennica...
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
w życiu szczęścia nie miała
jak darcie pierza
pretensję do Boga jedynie
we łzach roniących łzach
więcej i więcej
mówiąc od Boga dana tobie byłam
szczęścia nie otrzymałam
jedynie łzy,rzęsiste...
68 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Ryzyko
ab
•
O życiu
•
10 lat temu
A kiedy już najem się tą wielką siłą
i przejem ją znacznie bardziej niż powinnam
otule się płaszczem swoich łez
50 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...poezja...
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
jest jak praca
prywatna
służbowa
czy zbiorowa
w słowie ciągle się przemieszcza
wielkością obrazu czy punktu
a może i kąta padnia światła
gdzie koło wszystko pomieści
moja poezja jest poza ok...
40 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Przypowieść o cieniu
Demiurg
•
O życiu
•
10 lat temu
Był pewien chłopiec o szczerym spojrzeniu
Świat cały tym darzył spojrzeniem
"Gdzież jest ten chłopiec?" zapytasz w zdziwieniu
Wyruszył on w podróż za cieniem
Cień wiódł go o świcie po wzgórzach...
138 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Moja kraina dzieciństwa
Iwona Derkowska
•
O życiu
•
10 lat temu
Wracam do tamtych lat
z czasu prawie kilkudziesięciu
jakże inny był wtedy świat
i co zostało z tego w dziecku
marzymy o powrotach do naszej
rzeki wielkiej i rwącej
do łąk na których rosły kacz...
66 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Pod Twoją obronę
elakwiecinska
•
O życiu
•
10 lat temu
Pod Twoją obronę
uciekamy się
gdy życie boli nas
swoim bólem
39 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
pisanie
Ewa Hulak
•
O życiu
•
10 lat temu
wielka siła
słowem myśli wycinać
kleić na stronach w rymy układać
prawdę nazywać
czasem jest wina
a kara zasądzona nie była
dlaczego
pisanie niewinność trzyma
szczęścia prawda nie...
42 odsłon
•
5 kom.
•
4 głosów
Nie pokonani
Joanna Kołakowska
•
O życiu
•
10 lat temu
Nie pokonani zawsze idą własną drogą nie obawiają się przed żadną ciężką trwogą. Niepokonani prowadzą do dróg odkrycia, gdzie tyle przygód jeszcze do przeżycia. Niepokonani odkrywają dróg tak wiele to...
36 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Dzisiejsza przyszłość
Sarmat
•
O życiu
•
10 lat temu
Tak często myślałem o przyszłości.
O tym kim będę,
jaki będzie świat.
O moim życiu, rodzinie
planach i marzeniach.
Chciałem zobaczyć
co przyniesie mi los.
Ujrzeć plan
przyszłych spraw.
Codzie...
40 odsłon
•
4 kom.
•
5 głosów
Sie
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
każdy sie
lecz nie każdy
ma 'się' na ssie
43 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...a już Święta te od święcenia
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
jeszcze tak przed Świętami
pogoda dzisiaj jest jak człowiek
uśmiech jeden daje inny łzy
choć krzew rozkita drzewo
dając nadzieję na małą starwę
też Wielkanoc we fiołkach
anielski chleb nie wszys...
38 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Złe chwile
kama301099
•
O życiu
•
10 lat temu
Płacz - każda łza na policzku coś oznacza,
każda łza jest twoją myślą, która wraca.
Smutek - kąciki ust w dół ciągle opadają,
gdy staniesz na głowie, dopiero wesołe się wydają.
Żal - u ciebie...
49 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
xxx (nie szukaj)
Dariusz Lis
•
O życiu
•
10 lat temu
xxx
nie szukaj wczorajszych śladów
popiół spalonych spraw
parzy dłonie i oczy
kłamią twarze i słowa
wbite w pamięć jak graniczne słupy
zdjęcia zakonserwowanych prawd
cuchną formaliną
jest tylk...
69 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
teraz wiesz
jaropasztii
•
O życiu
•
10 lat temu
miłość zakwita zawsze bielą
białe paki jasne myśli
płatki sadem niesie wiatr jak marzenia
brązowe wypustki trzymają rękojeści
szare spękane matczyne dłonie
kiełkuje zielonym listkiem
mądroś...
42 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
zanurzmy się wiośnie
ibis49
•
O życiu
•
10 lat temu
gdy sercem zawładnie wiosna
gdy trawa będzie soczysta
a łąka burzą kolorów
zawoła nie biegnij przystań
usiądę na mlecznym wzgórzu
wsłuchany w koncert skowronka
pozwolę myślom strudzonym
w róż...
44 odsłon
•
5 kom.
•
11 głosów
Podsłuchane
Iwona Derkowska
•
O życiu
•
10 lat temu
Prosto do mnie mów
Najprościej jak potrafisz
Nie trzeba wielkich słów
Bo każde słowo trafi
Wystarczy dotyk rąk
I oczu ciepły blask
To wszystko jest potrzebne
Nie zgubi tego czas
Takie to p...
58 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów