Utwory
7,765 wyników...nie będąc cenzorem chluby
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
kiedy dzieci się wykształci
po znajomości zwłaszcza
posady wysokie mają
tak nie jednych rodzice
z jałmużny żyją
w ruinie mieszkając
a tak się życiem cieszyli
dzisiaj w oczach mają łzy
łzy kt...
40 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...jak słowo bliżej prawdy
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
jak każde zadanie ma rozwiązanie
tak nie ma pytań bez odpowiedzi
na żądanie czy namyśle
lub niewiedzy w cichym westchnieniu
też nie ma w tym kompromisu
jedynie ma się formę dziedziczenia
bezce...
42 odsłon
•
3 kom.
•
3 głosów
głęboko schowane
wielobarwna
•
O życiu
•
10 lat temu
psychologię zagłady
białym poematem piszę
w futerale na skrzypce
złość tego świata zamykam
gdzieś miłość gościem
lecz nie tu
w starej szafie tyle wspomnień
z okopów życia je wydobywam
hipo...
49 odsłon
•
2 kom.
•
4 głosów
Myśl
kama301099
•
O życiu
•
10 lat temu
Myślę, więc czuję - to śmieszne
Myślę, więc piszę te wiersze
Myślę - to nic trudnego
Myślę - tak ciesze się z życia dobrego
Czuję i wiem co to ból
Czuję, że świat widziany z chmur
jest nijaki
P...
45 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...realnie...
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
jak znanych już
łatwo jest interpretować
tak nieznanych ze swej mądrości
jeszcze bardziej
zwłaszcza gdyby wiersz był poematem
jak dzisiaj Maj
jest w pięknym rozkwicie
gdzie białoróż wię...
42 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Struna
merlin39
•
O życiu
•
10 lat temu
stoję tu nieopodal
nie bój się i podejdź
jest zimno nie sądzisz
długo już tak błądzisz?
nie znam odpowiedzi
sensu nie rozdaje
nie wiem co trzeba wiedzieć
co mi się wydaje
świat widzę rozma...
67 odsłon
•
3 kom.
•
5 głosów
W pogoni za marzeniami
*Mystique*
•
O życiu
•
10 lat temu
jesteśmy jak pomieszane światy
walczące ze sobą na skraju przepaści
na odradzającym się fragmencie życia
nieskomplikowanej egzystencji
udajemy wiecznie zajętych
zapracowanymi dłońmi łapiemy...
37 odsłon
•
6 kom.
•
6 głosów
nie mów że kochasz
ibis49
•
O życiu
•
10 lat temu
gdy oczy lśnią lodem
bo taka miłość
zatrzymuje serce
nie mów że kochasz
gdy gniew bije gradem
bo z tej miłości
krew zastyga w żyłach
gdy usta mówią
o wielkim uczuciu
chcę w oczach widzieć...
50 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów
Motylem być
Iwona Derkowska
•
O życiu
•
10 lat temu
Motylem być na płatkach róży
Ptakiem szybować w chmurach
I marzyć o takiej podróży
Wierzyć i nigdy jej nie porzucać
Boso mech poznawać o świcie
W lesie gonić skoczne wiewiórki
Brać na wesoło ż...
57 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Dzika samotność
Elżbieta Kucharek
•
O życiu
•
10 lat temu
Ja w tej głuszy oszaleję,
czuję, że pomału dziczeję.
Unosi się warga, widać mi kła.
Nie podchodź!
Jestem jak tygrys zła!
Lewituję z furią pod sklepieniem.
Odsuń się!
Bo rzucę cię kamieniem!
Wl...
52 odsłon
•
6 kom.
•
10 głosów
dojrzałość
ibis49
•
O życiu
•
10 lat temu
kobiety
niczym liście
przybierają jesienią
złociste barwy
są jak ogród
pełen soczystych owoców
kuszą
52 odsłon
•
3 kom.
•
6 głosów
...za co dyplom dostałeś...
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
ile razy otwierasz oczy
trzy razy więcej je zamykasz
i tak od urodzenia
czyż nie jesteś
dzieckiem szczęścia
z bagażem życia gdzie ciężkości
w czterech porach roku nie odczuwa
wię nie chcę już...
37 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
...jak to życie...
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
szycie jak życie
mową jest
jak u dziecka
lowel czy rower
kiedy ty śpiewasz
'ruraj że Jezuniu
ruraj bizmesmenie mój
zwłaszcza gdzie nie jeden szyje
inny jedzie sobie w życiu
po życie jak i j...
42 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Moje myśli
Celka Kielecka
•
O życiu
•
10 lat temu
Nie wiem co pisać, myśli się snują
Wątki pisania mi nie pasują
A chciałoby się opisać wszystko
Co jest daleko i co jest blisko
Tyle zamysłów jest w mojej głowie
O tym Wam w wierszu moim opowiem...
31 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
po co nam...
Elżbieta Kucharek
•
O życiu
•
10 lat temu
po co nam, świecy blask,
kiedy w domu wicher wieje,
żadna łuna w taki czas,
uczuc naszych nie ogrzeje
po co nam, ptaków śpiew,
kiedy cierpisz w ciszy
żadne ucho w taki czas,
krzyku duszy nie...
42 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
Sen ukojeniem
Anna-Liza
•
O życiu
•
10 lat temu
Sen moim ukojeniem,
nie myślę, nie czuję,
zastygła w rozpaczy
trwam w objęciach nocy.
Lęk w oczy zagląda,
ból za serce ściska,
pozostać więc chcę
w łagodnym uśpieniu.
Jeszcze łzy nie wys...
68 odsłon
•
1 kom.
•
5 głosów
Potok
Sarmat
•
O życiu
•
10 lat temu
Płynie we mnie
lekki potok.
Szumi w
moich zamarzłych żyłach.
Ożywia uśpiony
w mroku ciała świat.
Powoli odradza się..
i znów zasypia.
Lecz
ciągle płynie.
Pomimo biegu lat.
Jest...
58 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
znalazłam przystań
Ewa Hulak
•
O życiu
•
10 lat temu
nie pamiętam
serca zaplątanego w sieci
bezbronne odrzuciłeś
nie chcę
pustki w duszy
czekania na miłość
tamtych przyjaciół
odszukałam przystań
jest jasno i ci...
59 odsłon
•
3 kom.
•
5 głosów
Życie
Yokas
•
O życiu
•
10 lat temu
Ja nie wiem co to życie,
Ty nie wiesz co to życie.
Bo czym ono by było,
gdyby każdy o nim wiedział?
25 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Odejście
Yokas
•
O życiu
•
10 lat temu
Jestem tu
Białe obłoki
Czerwona trawa
Strach!
Wiesz kim jestem?
To ja...
Nie wiesz
Idę
Pustka
23 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...między mieć a być...
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
służącą twoją nie byłam
i nie mam zamiaru być
byś mówił 'żoną być matką'
najwspanialszą kochanką
zwłaszcza gdy pracuję
obowiązki dzielimy
kiedy rodziną tworzymy
mężem być ojcem
najwspanialsz...
50 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Puzzle
Yokas
•
O życiu
•
10 lat temu
Zbieram swoje kawałeczki
porozrzucane po świecie,
kiedy je znajdę
stanę się całością
pełną, szczęśliwą, poukładaną
jak obraz z puzzli.
Lubisz gry?
Pomóż mi proszę poukładać swoje życie.
28 odsłon
•
5 kom.
•
5 głosów
Kolory uczuć
*Mystique*
•
O życiu
•
10 lat temu
nie ma
tylko szarości i cieni
czasami kolory
przeplatają ciszę
mącą spokój codzienności
biel często mdli świeżością
czerń staje się przejmująca
kiedy trzeba ukryć łzy
zbyt niewygodne
za rz...
40 odsłon
•
6 kom.
•
7 głosów
...dla swojej głupoty...
kaja-maja
•
O życiu
•
10 lat temu
jak też tak łatwo
w kubeł wszystko wrzucić
jak we worek nie patrząc
czy człowieka narządy w nim są
jak też kobiety wypróżnienie
tak też przydawki
dzisiaj mówią nawet prawią
jaki,jaka czy...
50 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów