Utwory
53,975 wynikówSą chwile...
KrukM
•
Świat
•
7 lat temu
Są chwile kiedy nic nie rozumiem
Są chwile kiedy zbyt wiele rozumiem
I sam nie wiem czy lepsze pierwsze czy drugie
Zdrowe są dla mnie jak z maca hamburger
Znów w mediach jest jakiś morderca a zar...
37 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Rycerz
KrukM
•
O życiu
•
7 lat temu
Ty jesteś drzewem figowym, która dało zgniłe owoce
Mimo, że mogłeś dać świeże to wolałeś podziwiać słońce
Chciałeś mieć jak najwięcej liści na każdej gałązce
By wyglądać pięknie, ale nie konieczni...
38 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Nie myśleć
KrukM
•
O życiu
•
7 lat temu
Mówili mi po prostu o tym nie myśl
Ale nie potrafię tego wcielić
To wciąż wraca głowę zawraca i ją mieli
I nie ucieknę przed tym jakby woda topiła wszystkie brzegi
Nie lubię gdybania ale czase...
48 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
Przepaść
KrukM
•
Smutne
•
7 lat temu
Lubią wbijać swe pazury w moje żyły i zostawiać ślady co zostaną jak rysy
Ja te rany jeszcze nie raz będę drapał kiedy myśli zaczną swędzieć
Kiedy wszystko zostawi mnie sobie samym i będę patrzył z...
32 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
W księżyc
KrukM
•
Świat
•
7 lat temu
Cisza tylko towarzyszy mi
Relax jak majowy grill
nie obchodzi mnie, że los znów drwi
Ściska go wspomnień nić
Nie toczę żadnych bitw
wytchnienia następny dolany litr
Ciemność ubarwia wszystkie...
34 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Jeszcze raz !
Nieznajomy Niewidzialny
•
O szczęściu
•
7 lat temu
Piękną, złotą jesień mamy
liście dla nas to są kwiaty
Ciężką torbę wspomnień
ciepłe słowo jak przed laty
Nosimy w sobie aby dojrzeć
i z czasem ono kwitnie
Dobrze czuć się kochanym!
Spadają pł...
43 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Słuchaj
Beztalencie
•
Smutne
•
7 lat temu
Wystarczyłoby żebyś
Chociaż chwilę posłuchał
Krzyku mojej ciszy
Może zrozumiałbyś
Czego nie ma
W moim uśmiechu
W pustym dźwięku mojego głosu
Może zacząłbyś szukać
I gdzieś na dnie
Mojej...
79 odsłon
•
5 kom.
•
2 głosów
wciąż zapominamy
jaropasztii
•
Inne
•
7 lat temu
kim tak naprawdę jestem
wychodzę codziennie wczesnym rankiem
powracam tak po jednym roku
bywam w miejscach zapomnianych
oglądam świat oczami urojeń
światła rażą życie wyblakłe
zapominamy o...
45 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
...namiętność...
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
jest jak wysoka temperatura
w bezwładności
od mózgu poprzez kości
gdzie ciało
najbardziej się kocha
choć też bywa odwrotnie
pali się człowiek pali
żar ogienia narasta
niczym hormony
w w...
40 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
Święto Zmarłych
donata
•
Melancholia
•
7 lat temu
Dzień wszystkich świętych tłumnie obchodzimy
z kwiatami na groby z rodzinami jeździmy.
Znicze bliskim zapalamy i modlitwy odmawiamy.
Wieczorem alejkami cmentarnymi się przechadzamy
i blask od...
46 odsłon
•
7 kom.
•
0 głosów
Stróż Hierarchii
WładcaMetafor
•
Inne
•
7 lat temu
WŁADCA METAFOR
Autor
Marcin Elsner
Na planszy bez granic przepraszam za to, za co dziękuję,
Jak pionek bez wartości, słodko-gorzki dowcip,
Ale jedyny godzien pomocnik rozkwitł,
Porównując drob...
45 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Skok
Beztalencie
•
Inne
•
7 lat temu
To jedna z tych nocy
Ciemna, zimna, cicha
Jestem sama.
Moją widownią gwiazdy,
Obserwują bacznie każdy mój ruch.
Księżyc oświetla drogę,
Wiatr popycha w przód,
Skacz.
Stoję na krawędzi
Dos...
38 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
potrzebowałam być z nimi
Ewa Hulak
•
Pamięć
•
7 lat temu
minęłam bramę cmentarza
cisza i granitowe
krzyże
niewiele już drewnianych
smukłe metalowe dziś trochę
zapomniane
zapalam znicze
światełko do nieba
błyszczy
na umytych pomnik...
53 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
hAiQ
leopard 2
•
Inne
•
7 lat temu
sinokosy
ta wada serca nie jest
jeszcze operą
39 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
%
Nieznajomy Niewidzialny
•
Inne
•
7 lat temu
Skarbie,
wchodzisz do piwa
jakbym był na Malediwach
Tajskie oczy,hiszpańskie kroki
Czego chcieć od życia?!
Ważne, że jesteś dzisiaj
a raczej Cię nie ma
za to jest Heparyna
Zostaniesz w moic...
46 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Rozłąka
Nieznajomy Niewidzialny
•
O szczęściu
•
7 lat temu
Rozłąka dłoni
na ciepłym ciele
Tak bardzo poszukują
zimna i ciebie.
Nic nie zastąpi
gdy nasze ręce
razem świat budują
dzisiaj w niebie.
Może być zimno
ale przez chwilę
żeby docenić ciepł...
42 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
bezdomności dłonie
jaropasztii
•
Egzystencjalne
•
7 lat temu
w gonitwie myśli w pośpiechu
peron opustoszały
zmoczony zimnym światłem
wiatr porywa paragony
na ławce skulony ktoś
bez tożsamości
bez szans na ciepła herbatę
oddalam się w zamyśleniu
t...
51 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
Klepsydra Czasu
WładcaMetafor
•
O życiu
•
7 lat temu
WŁADCA METAFOR
Autor - Marcin Elsner
Dzierżysz kielich, wieniec, perły,
Na pohybel jastrzębim wzrokiem pozdrawiasz księżyc,
Nigdy nie czekasz na werdykt,
Dyrygent życzeń to sumienie zamknięte w...
43 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Kim jesteś?
Beztalencie
•
Miłosne
•
7 lat temu
Nie znam smaku Twych ust
Ani tekstury Twojej skóry
Nie znam Twojego zapachu
Nie czułam Twojego oddechu na karku
Nie widziałam Cię
Lecz wiem
Żyjesz gdzieś z dala odemnie
Smakujesz innych...
47 odsłon
•
3 kom.
•
5 głosów
Potok w górach
Nieznajomy Niewidzialny
•
Melancholia
•
7 lat temu
Krew brudzi kamienie
rzeka zmywa pamięć
słowo ciszy, marzenie.
Nigdy więcej, jak najdalej
po szczęście ukochanej
raczej samego siebie.
Ćpam prawdę jak dziecko
kruchą kredę w klasie
Jak nasz...
43 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...nie tylko siebie delktując
kaja-maja
•
Miłosne
•
7 lat temu
gorące źródła
gorące jak twoje usta
namiętnością tryskają
kiedy się w nie zatapiam
w rozkoszy odpływam
tak są wonne i upojne
niczym duszy świątynia
z głębi serca swojego
jak równina się cz...
49 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...ma jesienną menopałzę
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
gdy północną granicę
sztorm tarmosi
tak resztę kraju wiatr
też z żołądkiem
człowiek się wzmaga
z wątrobą i trzustką
a to już wielki rozgłos
kto komu tronem
kto komu niewolnikiem
kiedy...
39 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
wtenczas
jaropasztii
•
O wierze
•
7 lat temu
niepokorny duch
krew w ciele wrze
oddech mieszanka gazów
na ręce Twoje
składam modlitwę
mocno stąpam po Ziemi
Matka żywi nas pod dachem Nieba
gdzie bramy wiecznego spokoju
w podzię...
58 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Rozmowa z duchem
Nieznajomy Niewidzialny
•
O sobie
•
7 lat temu
Przyodziana w koronkę
stoi w mym oknie i patrzy.
Zamknę, bo zmokniesz
i ciągnę za rączkę postaci.
Bo mam ciepłe wnętrze
Doprawdy?
Koniec jest bliski, wybrany
Gdzie są wszyscy
nikt nie stan...
43 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów