Utwory
53,975 wynikówbyliśmy wieczni
ryty
•
Erotyczne
•
7 lat temu
gdy kwitły w tamte dni
kasztany
kiedy dojrzały
upadły
obok siebie
na zawsze
44 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Jesień
donata
•
Mroczne
•
7 lat temu
Mgłami ranek nas wita
Mlecznym kolorem horyzont spowija.
Ciepło się ubieramy
gdyż długie zimne noce
i poranki mamy.
Dzikie...
63 odsłon
•
12 kom.
•
5 głosów
kasztanowe ludki
ryty
•
Dla dzieci
•
7 lat temu
byliśmy wieczni gdy kwitły w tamte dni
kiedy dojrzały spadły na ziemię
tuż obok siebie
41 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Zapisz mnie
Pixie
•
Melancholia
•
7 lat temu
napisać coś ambitnego
gdy w sercu żal
kleksy na papierze
rozlane jak ja
może gdyby wyprostować
pokrzywioną linię
nadać kolor
czarnym łzom
kapią na białą kartkę
czystą jak słodkie...
77 odsłon
•
9 kom.
•
10 głosów
33.Moja prognoza
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
7 lat temu
Dobrze wiem, że nie zatęsknię, za
otwartymi oknami.
Za chwilami, które bez pukania drzwi mi otwierały.
I te dni dłuższe od nocy, spocone, bez natchnienia.
Tak co roku przemijają, bez żadnego do...
53 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
32. Włóczykij
SpontanNaStopa
•
O sobie
•
7 lat temu
Włóczę się po miastach, z miasta do miasta stopem.
Nie gustuję w gwiazdkach, gwiazdy to mój hotel.
Last minute jest jak plastik, co się prawie nie rozkłada.
Chciałbym otworzyć oczy, jutro znaleźć s...
49 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
31.Empatia
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
7 lat temu
Dobrze, że istnieją zaczytane ławki.
Zakochane pary, kapelusze i plecaki.
Pomniki, które ukazują twórczość dawnych epok.
Stare, dobre małżeństwa, siedząc nigdzie się nie śpieszą.
Dobrze, że zost...
59 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
30. Za Oknami.
SpontanNaStopa
•
O życiu
•
7 lat temu
Za oknami, choć ponuro, znów kolejny dzień świstaka.
To nie martwię się zmarszczkami, gdyż mnie jesień uspokaja.
Naturalnie, lubię ciszę, zaczytany w czasopismach.
Odpoczywam od chaosu, taka ma wew...
91 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
kasztany
ryty
•
Pamięć
•
7 lat temu
byliśmy z sobą gdy kwitły
kiedy dojrzały spadły na ziemię
tuż obok siebie na zawsze
42 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
Wiotka
Ewa Hulak
•
Melancholia
•
7 lat temu
brzoza jeszcze ubrana
w zieloną suknię
układa gałązki przed morwą
delikatnie drgając
chłodny wiatr orzechem potrząsa
muzykę pisze
nieodgadniony
topolom wysokim przerwał ciszę
obiecuje
jes...
95 odsłon
•
4 kom.
•
9 głosów
...w życiu...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
nie jednym dziadkom
serce krwawi
dzieci mieli
dzisiaj wnuków nie znają
ni tych ze świta ni z kraju
rodzone ich pociechy
choć szkoły mają
najczęściej się rozchodzą
a matki ich dzieci zabier...
43 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
Ikar
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
spadam w dół długi to lot
trwa całe życie dotykam prawie dna
wciąż lecę witam gołębie słyszę śpiew syren
one tu są na falach łez
życie przeleciało mnie wiatr wiał
śmiech szyderczy uspokaja d...
107 odsłon
•
5 kom.
•
8 głosów
świadomość
jaropasztii
•
Od siebie
•
7 lat temu
wiele widziałem przeżyłem kilka tragedii
życie jest jak dramat jak scena w teatrze
mieszkam w małym mieszkaniu nazywam je serce
gdy pada deszcz płacze razem z nim
dzieci są skarbami na ziemi...
62 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Jak
Shr7k
•
Egzystencjalne
•
7 lat temu
Jak iść na przód, gdy patrzysz za siebie
Jak kochać ludzi, gdy nie kochasz siebie
Jak zdobywać szczyty, gdy patrzysz z góry
Jak podziwiać wszechświat, gdy nie wyglądasz poza mury
23 odsłon
•
2 kom.
•
5 głosów
kolokwialnie
jaropasztii
•
O sobie
•
7 lat temu
szwendam się po świecie
zaglądam tu i tam
będąc małym dzieckiem
zadawałem mnóstwo pytań
zawsze
otrzymałem wiele odpowiedzi
zrozumiałem teraz że
nic nie pojmuję
co wokół mnie się or...
47 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
hej!
nieanna
•
Egzystencjalne
•
7 lat temu
hej, duszo moja
budzisz się co rano
coraz większa
już dawno mnie przerosłaś
małą i zagubioną
w tym ogromnym wszechświecie
trzymam się ciebie
mój kochany
ratunku
119 odsłon
•
6 kom.
•
5 głosów
...w nosie mam realność...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
jak człowiek sprzedaje człowieka
gdzie dla nie jednego
czyste rączki życie ratują
niczym nylonowe białe rękawiczki
z pudrem lub bez pudru
czy bezdomnego ominiesz
kiedy ust potrzebować będzie...
55 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
...ejże Pasjonata
kaja-maja
•
Humoreska
•
7 lat temu
pani Hela z Ruchomych Strug
do tańca dryg miała
poza tym nic więcej
nie umiała
bo zmysły zawiodły
też życie ją przetańczyło
ej Pasjonato
kolego nie martw się
taki pan jak ty
rozum 5/9 ma...
40 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
jesiennica
leopard 2
•
O życiu
•
7 lat temu
Aleja w parku
pełna upadłych liści
Dokąd zmierzają?
58 odsłon
•
6 kom.
•
3 głosów
Tylko prawda
Nieznajomy Niewidzialny
•
Miłosne
•
7 lat temu
Była straszna
Nie goiła się
drażniona pamięcią
W czarnych barwach
zostawiła sen
to słowa nasze, pędzą
Tylko prawda
po kres życia biec
do samotnego końca
ale prędko!
Straciła światła
p...
56 odsłon
•
4 kom.
•
4 głosów
przejście
leopard 2
•
Humoreska
•
7 lat temu
przejście dla pieszych
kolorowe od liści
kolejny protest?
46 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
rozmówki międzyludzkie
Bogumił Niechcicki
•
Inne
•
7 lat temu
pomilcz ze mną jest wieczór
po całym dniu mam co zbierać
z mieszaniny rozmów i zdarzeń kłębią się korytarze
po brzmieniu echa wnioskuję że ich niewiadome
prowadzą do wygasłych gwiazdozbiorów
mo...
44 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
piątka
leopard 2
•
Inne
•
7 lat temu
piątka jastrzębi
opustoszało niebo
zastygła ziemia
48 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
w nosie
jaropasztii
•
Inne
•
7 lat temu
sprzedali mnie
noc nie śpi
ktoś ze mnie kpi
zakochany w rejonie
nie umiem zmienić lokalizacji
z ławki na noclegownie
gdzie bród nie lubi czystych rąk
dymem w oczy jak popiołem po włosa...
75 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów