Utwory
53,956 wynikówWytworne dziadostwo
niezapominaj
•
O życiu
•
2 lata temu
Spędzam czas na parterze
Kwitnie mi beż za oknem
Nie wierzę
Bo ktoś mi kazał ciągle
Blok bez windy
Bo ktoś ją zablokował
I w ogłoszeniach nie warto o niej wspominać
Wystawił sąsiad stare me...
57 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
``Ach.... ``
Kiko<3
•
Tęsknota
•
2 lata temu
Zgasł - ostatni promyk nadziei .
Czas - nie będzie czekał, aż coś się zmieni.
Nas - miało nic nie dać rady rozdzielić.
Brak - tych rozmów długich i szczerych.
***
Masz - psychikę na wykończeniu....
58 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
...nocą...
kaja-maja
•
O życiu
•
2 lata temu
jedni smacznie śpią
otuleni ramieniem
inni spiskują
jak komu zaszkodzić
a inni jeszcze kradną
uśmiechając się dziwacznie
że ład panuje porządek
na brak apetytu nie każdy narzeka
na bezsennoś...
47 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
NIEDZIELA....
brzoza12
•
O szczęściu
•
2 lata temu
Szaa...cichutko...
tylko wiatr
na liściach gra
sennie powolutku
słońce w chmurach
mierzy czas
biały obłok...
tańczy z wiatrem
tu i tam
a słoneczko obok
w jego tańcu
mierzy czas.
53 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
Słońce na horyzoncie
andrew
•
O życiu
•
2 lata temu
,, Pana łaska oraz odkupienie,,
Ps 130
kolejny raz się zgubiłem
tak nazywam swoje winy
spoglądam wokół czy nikt nie widzi
mnie nagiego w tej smutnej prawdzie
i przed Tobą się w...
47 odsłon
•
2 kom.
•
1 głosów
krople
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
2 lata temu
Nie puszczałem liści z drzew
same spadły pod ciężarem wieku
I nie zmyśliłem słów z gąszczu rzęs
choć bolało ich kapanie
żyłem wbrew, tak jak miałem
Na przekór światu, aż sam stanie
ością w zeg...
64 odsłon
•
4 kom.
•
3 głosów
Ważne obrady podwórkowe
donata
•
Humoreska
•
2 lata temu
Od rana w kurniku trwa ważna debata.
Kto jest najważniejszy i niezastąpiony ,
dla reprezentowania podwórza.
Kury zagdakały i głos zabrały
-my się szanujemy,
jajka co dzień znosimy
rosołek z ku...
82 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
...denaturacja
kaja-maja
•
Inne
•
2 lata temu
wywar z czerwonej kapusty
jest jak sok z buraka
w roztworze kwasu
a korozja żółto-rdzawa
z nalotem żółtawej zieleni
brązu i brudnej czerwieni
kiedy nasycenie mamy
nienasycone
tak sztuczne mi...
52 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Cierpliwość Boża
andrew
•
O życiu
•
2 lata temu
,, Szczęśliwy naród wybrany
przez Pana ,, Ps 33
szczęście
jest ulotne jak mgła
na łąką wczesnym rankiem
bywa złudne
podsuwane przez złe moce
oplata siecią
łudząc pozorem piękna...
77 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Odpowiedź
Rockownik
•
Miłosne
•
2 lata temu
Nie pisz o tym, że ci trudno,
że raniona byłaś słowem.
Przeżyłem zagrywkę brudną,
trzymając nadziei nowej.
Oczekiwań dwa miesiące
na jedno chociażby zdanie.
Jakże było to mylące.
Serio, to ja j...
72 odsłon
•
6 kom.
•
3 głosów
Ostatnia debata
Maciek.J
•
Egzystencjalne
•
2 lata temu
Pewnego razu na końcu świata
miała się odbyć ostatnia debata
zebrano ludzi z każdego ugrupowania
partii oraz stowarzyszeń z głosowania
żeby każdy lider mógł na zakończenie
wyznać co być może gr...
61 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
...słodkie oczy...
kaja-maja
•
O życiu
•
2 lata temu
mają uśmiech wampa
z dotykiem mgły
hipnotyzują
młodego, starszego
tylko na kasę
jak słodkie oczy
na życie są wymowne
tak na serce jak miód
są lamparcie, tygrysie
przy których dostałem
tr...
43 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Bieda
andrew
•
O życiu
•
2 lata temu
ustawiasz się
w kolejce do chleba
może
nie po tej stronie
co trzeba
spójrz w lustro
mój drogi
nie jesteś taki ubogi
by newsy
z TV spożywać
od tych co
chcą cię wy...kiwać...
85 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
...uśmiech
kaja-maja
•
Inne
•
2 lata temu
bam zlobiłam bam
z oczu woda kapie
z grymasem szlochu
ogląda nóżki śpiewnie
nie ma gagi
gagi nie ma
nie ma gagi
nie, nie
mała kreska
przykleimy kotka
miał, miał
nie ma gagi
gagi ni...
49 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Dotykać piekła
Lukasz19919111919
•
Smutne
•
2 lata temu
Był okres w mym życiu szary,
gdy alkohol pustoszył matczyne serce,
gdy ojciec zamiast grać z synem w piłkę,
wolał wyskoczyć do baru na chwilkę,
a chwilka ta dłużyła się latami,
aż czasu zabrakło...
59 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
Śmierć
Lukasz19919111919
•
Tęsknota
•
2 lata temu
Wielokrotnie spotkać się z tobą chciałem,
wielokrotnie o przybycie błagałem,
wielokrotnie cię prowokowałem,
abyś zabrała mnie z tego świata.
A ty szyderczo się uśmiechałaś
i na me cierpienia si...
59 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Niebawem Wybory Trzeba Przypominać
donata
•
O życiu
•
2 lata temu
Niebawem Wybory Warto Przypominać.
Dwadzieścia lat temu
staliśmy się Pełnoprawnym Członkiem
Unii Europejskiej.
Unio Europejska co się z tobą stało?
Gdzie wartości dawne zagubiłaś?
Podziel...
56 odsłon
•
5 kom.
•
3 głosów
...w uśmiechu...
kaja-maja
•
Inne
•
2 lata temu
na obłoku chmurnym
niczym wzgórzu
diamentowe słońce stanęło
jako potężny męski rycerz
z dwoma świetlistymi szablami
przepędza granity obłocznego marmuru
odsłaniając błękit nieba
na norweski oce...
92 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
wyłuskana z marzeń
leopard 2
•
O przyjaźni
•
2 lata temu
Prezydent o sprawie Szmydta. "Reformę sądów udało się przeprowadzić tylko częściowo"
Rosja czy Białoruś? Kto zwerbował Szmydta?
Rosyjskie służby przyjechały po Szmydta. "Przesłuchują go, wycisną...
64 odsłon
•
3 kom.
•
0 głosów
Prawda nas wyzwoli
andrew
•
O życiu
•
2 lata temu
,, Słowo Twoje, Panie,
jest prawdą,, J 17 , 17ba
pytania
o sens życia prawdę
rodzą się każdego dnia
patrzymy na przyrodę otoczenie
cud istnienia
zagubieni w myślach
w niedomówieni...
78 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Dodaj utwór
leopard 2
•
Miłosne
•
2 lata temu
I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy
na razie
nic więcej
nie mam
do... do ...dania
86 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
czy istnieje wolność
leopard 2
•
Mitologia
•
2 lata temu
pojawiła się kiedyś kobieta której plan miał być całym moim światem
i chciała
oddać mi się
cała
swoje ciało i duszę która z ciałem była jak siostra i brat
a ja ich się zląkłem tych tłumów że...
85 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
„Pośród deszczu”
White_Rose26
•
O życiu
•
2 lata temu
Kolejny raz spływają po
policzku łzy.
Cicho płacze gdy śpisz. Ty.
Kolejny raz zraniona
słowem, odczuwam ten sam ból.
I wciąż szukam usprawiedliwienia,
lecz nie znajduję w tym pocieszenia....
59 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Rana
Tanatos
•
Dla dzieci
•
2 lata temu
Najbardziej zawsze boli nas rana
co przez najbliższych jest zadana,
chociaż krew z nich nigdy nie leci
to ta zadana przez własne dzieci.
Gdy dziecko od nas pomocy zawoła
nie poślemy Im nigdy zł...
92 odsłon
•
5 kom.
•
4 głosów