Utwory
53,957 wyników...bez watpliwości...
kaja-maja
•
Miłosne
•
2 lata temu
kiedy pragnieniu towarzyszy namiętność
tak miłości kochanie do głębszego uczucia
napełniającego rozkoszy słodkość spełnieniem
bez łez, łkania, wzdychania czy nienawiści
by cieszyć się cudownym o...
40 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
----NAŁOGOWCY----
Kiko<3
•
O życiu
•
2 lata temu
Tadeusz chce wóde ,Mariolcia znów jęczy ,
„No kup dwusetkową, bo zaraz mnie zamęczy.
Ja pić nie będę to tylko dla niego…
no pojedź i nie rób problemu wielkiego”.
Niby nie dla niej , lecz zew ch...
68 odsłon
•
3 kom.
•
1 głosów
...na pojęcie umysłowe...
kaja-maja
•
Inne
•
2 lata temu
gdy między dwoma dniami
jest noc
to co jest między nocą a dniem?
lub między dniem a nocą?
kiedy źródło światła
między niebem a ziemią
jest bezwzględne do godności
antyfeminizmu czy antyseminizm...
42 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
„Białe trampki”
White_Rose26
•
O sobie
•
2 lata temu
Małe niezgrabnie,
odbiły swój ślad.
W panice, pośpiechu
już dłuższy czas.
Zakurzone, zamglone
jakby myślały.
Czasem naprawdę za dużo
wyolbrzymiając w czarny
scenariusz zakładały,
dotychczas k...
62 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
„Ciche emocje”
White_Rose26
•
Tęsknota
•
2 lata temu
I tyle jest we mnie.
I tyle ja czuję.
Dość często żałuję.
Tęsknię, odpływam.
W myślach swe lęki skrywam.
Wracam obrazem minionym wcześniej.
Widzę tę scenę, jak teraźniejszą, lecz to przeszłość....
50 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
„Naturalnie proste”
White_Rose26
•
Natura
•
2 lata temu
Delikatne konwalie,
przyjazne całkiem.
Niewinnością pachnącą,
skłaniają się kwiatami ku ziemi.
Okazywany szacunek,
matce naturze,
z nastaniem Maja z łatwością im przychodzi.
Drżą na wietrze,
c...
45 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Silnym być
VivianneCloe
•
O życiu
•
2 lata temu
Pamiętaj silną być
Nie ważne, co się dzieje
Świat dziwny teraz jest
Niepokój zewsząd wieje
Złamanym duszom ciężko
Przeżyć ten trudny czas
Gdy pętla tego padołu
Zaciska się wokół nas
Prze...
71 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...bezustannie Jesteś
kaja-maja
•
Miłosne
•
2 lata temu
Twoje oczy w moich
uśmiech niosą
serca radość
Twoja dłoń pomocna
uszlachetnia obraz
na błękicie nieba
Dar
łapię twoje dłonie
do bycia z Tobą
do bycia przy Tobie
i z Tobą chcę mieć...
42 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
... było, nie było, jest...
kaja-maja
•
O życiu
•
2 lata temu
przed wieloma wiekami
wiele miłości niespełnionej
starć było nienawiści, zazdrości,
trucicieli, morderstw, gwałtów
spelulacji,wyzysku niewolniczego
rządów dyktatorskich, komedii
i po wielu,...
39 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Refleksje o XXI wieku
Maciek.J
•
Świat
•
2 lata temu
Ze sztuczną inteligencją mam duże nadzieje
bo ludzkość obecnie coraz bardziej głupieje…
Dziś dla automatyki nadszedł czas złoty
a zatem do roboty wszystkie roboty…
Myślę, że nie doczekam takic...
54 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
Dalszy ciąg dzieciństwa
Kasia Koziorowska
•
Przemijanie
•
2 lata temu
Zakończ odpowiedzią retoryczną
ten przedawkowany świt.
Postaw serdeczną kropkę
we właściwym miejscu,
tak, jak pasuje.
Pozwól mi uszanować przyszłość,
podać dłoń opatrzności.
Cała twoja różnor...
114 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Wymykająca się drogowskazom
Kasia Koziorowska
•
Smutne
•
2 lata temu
Młyńskie koło zatacza
coraz szersze kręgi.
Wiatr szarpie za grzywy dżdżyste,
pękate chmury,
próbując dogonić poranek,
co wymyka się spod gołych stóp,
walczy o prawo
do własnych skrzydeł.
Roz...
70 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
Szmaragdowy płomyk
Kasia Koziorowska
•
Tęsknota
•
2 lata temu
Po zbyt pochopnie przeżytym
dniu zasypiam, zostawiając
senne krople ciszy.
Zanurzam się
pośród bezsennych myśli,
pośród przemyconych gwiazd,
z którymi współgra
moje światło,
gdzie tli się szma...
63 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Wyśpiewany słońcu
Kasia Koziorowska
•
Egzystencjalne
•
2 lata temu
Dorastasz zbyt chętnie,
żeby zasłużyć
na zmiennocieplne, jednoznaczne chwile.
Zbyt pochopnie kończysz
dzieciństwo, pragnąc wyruszyć
poza czasoprzestrzeń,
ponad wyświechtane chmury.
Marzenia -...
50 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Odnowa ziemi
andrew
•
O wierze
•
2 lata temu
,, Niech zstąpi Duch Twój
i odnowi ziemię,, Ps 104
świat z natury doskonały
często zagląda do nicości
szuka szczęścia w fajerwerkach
w świetle odbitym
nie dającym ciepła
gubi się w...
76 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Wstaw się za Nami Prosimy
donata
•
O życiu
•
2 lata temu
Wstaw się za nami
Janie Pawle Drugi, Polski Papieżu
pielgrzymowałeś po całym świecie
w dwudziestym wieku.
W wierze umacniałeś
własnym przykładem pokazywałeś
jak godnie przejść przez życie....
45 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...na ziemi...
kaja-maja
•
O wierze
•
2 lata temu
wkoło mowią
Klęska
a ja
Ja wierzę w Ojca
całą duszą swoją...
42 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
...merytorycznie...
kaja-maja
•
Inne
•
2 lata temu
od przewidywanych błędów
do nieprawidłowych czynności bytu
umiesz operować językiem
bez hamulca na pożądany rezultat
choć do Oprey się nie nadajesz
niczym pies czy suka
zjawiskiem jesteś do rozp...
48 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
Świat bez wiary
andrew
•
O wierze
•
2 lata temu
,, Trudno poznać, że świat jest Boży,
gdy żyjemy daleko od Boga,,JP II
widze zło nieszczęścia
wiadomo kogo winię…
nie siebie nas
dostrzec piękno świata
będąc daleko od Ciebie Boże...
50 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
...w swojej regule...
kaja-maja
•
Miłosne
•
2 lata temu
po zaprzeczeniu kwalifikacji
pożądanego rezultatu zasadom
przysięgi Hipokratesa
wychodzi na łąki odetchnąć
z miłoscią podziwia błękit nieba
na którym złoto słońca ma
diament księżycowy i wiatr...
44 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...zawalidroga
kaja-maja
•
O życiu
•
2 lata temu
dzisiaj pojęcie ruchu
jest w ruchu
ma duże wyspy, małe
na zjazd, wjazd
znaki ostrzegawcze
5, 10, 15
do hamowania kół
z przesiadką na rower
dzisiaj w pojęciu ruchu
ma koła, kółka, kółeczka...
45 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
...w ówczesnym świecie...
kaja-maja
•
Inne
•
2 lata temu
kiedy język w ustach się łamie
tak wyłazi zaczerpnąć powietrza
i się chowa niczym łopata w ciemni
kręcąc ślimaczka z enzymem ślinowym
kiedy język w ustach się łamie
naiwnie zamknięty zmienia m...
47 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
... na ogrody...
kaja-maja
•
Dla dzieci
•
2 lata temu
przyszła pani z misiem
na bulwary ogrodowe
a odeszła bez misia
chyba o nim zapomniała?
a może misia już nie chciała?
ludzie przechodzą
uśmiechają się do misia
a on siedzi na ławeczce
ciut sk...
48 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
WALKA z MYŚLAMI
Kiko<3
•
Mroczne
•
2 lata temu
Boje się bardzo nachalnych spojrzeń.
Boje się - przeszłość wspomina o sobie .
Gdy czuje się lepiej, nastrój w mig gasi.
Oczy załzawione, chęć by się zabić.
Walka z myślami, żyletka wzywa...
Pro...
69 odsłon
•
3 kom.
•
2 głosów