fb

Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

Usunąć użytkownika z listy znajomych?

Czy usunąć zaznaczone wiadomości z kosza?

Czy chcesz usunąć ten utwór?

informacje o użytkowniku

duch44

Dołączył:2012-02-26 14:14:50

Miasto:Gdynia

Wiek:brak

zainteresowania

pisanie jest moja pasją moją wyspa szczęśliwą wszystko co dotyczy człowieka

kilka słów o mnie

duch czyli duchem bardziej jak duch prawie jesli ktos chciałby to mój blog duch44.e-blogi.pl tam jest więcej tego mojego pisania jesli ktos ciekaw tego co piszę nie tylko tych mysli złapanych w słowa to zapraszam http://duch44.e-blogi.pl/ lub http://duch44.blog.onet.pl/ wszystkie drogi do Ducha:)prowadza przez ten pierwszy blog http://www.facebook.com/pages/Duch44/191928354251325?sk=page_insights#

statystyki utworu

Średnia ocen: 6

Głosów: 6

Komentarzy: 9

statistics
A A A

6

mały apokryfutwór dnia

Autor:duch44komentarz Kategoria:Egzystencjalne Dodano:2012-12-31 06:54:50Czytano:963 razy
Głosów: 6
pytania o sens
o sens istnienia
człowiek zagubiony
w nim
w życiu
w ramkach

szuka czegoś
szukając odrzuca to co dotykalne
w oparach dymu szuka wyjaśnienia
albo raczej jego braku
jakby nie wierząc w bębenki modlitewne
chwyta się brzytwy rozsądku
i tak na zmianę toczy te swoją karuzelę

a sensu nadal nie znajduje
a może w tym poszukiwaniu
jest ten cały sens

kiedyś siedząc na mimoidzie
słał błagania jakby nie wierząc w ich siłę
a jednak
nic mu już nie pozostało
stłukły się ramki jego rozsadku
stracił czucie w dłoniach
tego co dotykalne
i tak zostawiony na oceanu pastwę
szukał nie wierząc ze szuka


*na motywach "Solaris" Stanisława Lema
Grono GG sledzik wykop Facebook
znaczek info

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Smok c

(19:34:13, 31.12.2012) Ostatnia aktualizacja: 16:36:50, 01.01.2013

Muszę biec, dziewczyny czekają, chyba mają tam dostep do sieci, to coś dopiszę. Do siego i Pozdro!

Sebastian Dema c

(15:26:39, 01.01.2013)

z życzeniami w nowym 2013 roku,pozdrawiam.

Smok c

(16:37:22, 01.01.2013)

Ze względu na tytuł „Mały apokryf”, można było spodziewać się parabiblijnej opowieści z mniej lub bardziej ezoterycznym sensem, przekazującej naukę z wyższego niż ludzki wymiaru. Apokryfy to teksty, które nie zostały włączone do kanonu biblijnego.
Odrożnia się apokryfy Starego Testamentu, jak np. Księga Henocha, która jest zapisem kontaktu Bożego proroka z aniołami, a na jej głowną część składa się opis podróży tegoż proroka wraz z aniołami na ognistym rydwanie (rodzaj pojazdu kosmicznego), poprzez układ słoneczny. Poniżej tekst:
http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=478.0
Już przez przez kapłanów żydowskich, jak i przez ojców kościoła KK uznawano księgę Henocha za heretycką, ale np. ortodoksyjni Koptowie i katoliccy Koptowie w Egipcie i Erytrei włączają ją do kanonu Pisma Świętego.
Bardzo to wszystko podobne do doświadczeń starożytnych Indusów, zawartych w Wedach, a ponadto niezwykle koresponduje z zapisami z glinianych tabliczek Sumerów, ludu, który opisał kontakty anielskich - Aunnaki - istot z ludzmi i ich wzajemną koegzystencję, na jakieś 1000 lat wcześniej od Mojżesza. W niezwykłej, starożytnej opowieści Sumerów, babilońskim poemacie – Enuma elisz (Poemat o stworzeniu świata) zawarto babilońską kosmogonię i przedstawiono sens istnienia człowieka, gdzie ludzkość ma służyć bogom. Opowieść o stworzeniu świata zawarta w Księdze Wyjścia i zapisanej przez Mojżesza jest jakby skróconą i uproszczoną wersją przekazu Sumerów.
Inną, bardzo ważną częścią apokryfów są księgi wczesnochrześcijańskie, pisane w tym samym czasie co 4 Ewangelie NT. Tych tekstów jest około 30-tu, Ewangelii, listów, Apokalips, w większości odnalezionych w Nag Hammadi, w Egipcie, a znanych częciowo już wcześniej z tekstów polemicznych ojców KK, którzy dążyli do wyeliminowania ich jako chrześcijańskiej herezji. Przykładowo, najbardziej znane, to: Ewangelia Tomasza, Ewangelia Filipa, Ewangelia Marii Magdaleny. Pierwsi chrześcijanie czytali te teksty na równi z kanonicznymi. Podziału pism dokonano dopiero na Soborze w Nicei w 325 r.n.e.
Upraszczając wizję sensu życia wyznawanego przez pierwszych chrześcijan, wskazywałbym na tekst z Ew. Jana 10:34, gdzie Jezus odpowiada na zarzuty uczonych w piśmie: „Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście? Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże [a Pismo nie może być naruszone], do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?”
W swoim wierszu Duch wskazuje na rozwiązania, odnośnie sensu życia jako jego poszukiwanie, a nie znalezienie. Czyli ważniejsza jest droga niż cel – sens współbieżny do założeń chińskiego Kung-Fu, a idąc dalej z taoizmu.

duch44 a

(17:51:35, 01.01.2013)

mały apokryf bo Solaris dla mnie jest swego rodzaju apokryfem dziwne ale tak jest zakres tego co porusza jest nieogarniony to dobre słowo ,racja że zmierzam w wielu tekstach to taoizmu takie elementy mozna u mnie odnaleźć Smoku musiałbym tutaj wkleić troche tego właśnie taoizm jest taka najprostrza droga do zrozumienia czegokolwiek w tej materii jakby swego rodzaju latarnią oświetlajaca drogę niczego nie kryje a odwrotnie stad warto czerpac z jego filozoficznej warstwy dla zrozumienia tego co kieruje naszymui na tym swiecie drogami.Czasem poznanie dociera do nas na grzbiecie żółwia jak owa czapla z legendy to wazne przesłanie legendy taoistycznej.Napisze jeszcze Gregor muszę leciec póki co dzieki za komentarz bardzo wielkie dzięki

takietam c

(18:20:27, 01.01.2013)

smoku nie przeginaj.duch to duch swoje prawa ma.ja mam przyjemność się upajać się rodzynkami typu: chwytam się brzytwy
rozsądku po czym tracę czucie w dłoniach co całkiem sensownym
mi się zdawa.i dlatego nie minus,który w przypadku 'małego apokryfu'
mógł by całkiem śmiało oznaczać żem głupszy od swych wierszyków.
Do Siego duchu

duch44 a

(20:04:31, 01.01.2013)

a Do Siego Takietam:)

duch44 a

(20:06:14, 01.01.2013)

chodziło mi tez o klimat powieści Lema by go miare oddać

duch44 a

(20:06:36, 01.01.2013)

Seba Szczesliwego!

duch44 a

(20:06:38, 01.01.2013)

Seba Szczesliwego!

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją