Utwory
7,762 wynikówJak żyć?
Mysza666
•
O życiu
•
7 lat temu
Jak mam dalej iść przez to życie
Tak w pełni, w pełnym zachwycie,
Jak mam wierzyć w czyny i słowa
Kiedy wiem, że to tylko połowa
Całej prawdy, którą znam
Może lepiej gdy człek sam...
Jak mam s...
61 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
w ukryciu
jaropasztii
•
O życiu
•
7 lat temu
cześć na mieście on już jest
kończy się nam czas
wiedz jak kocham cię
żegnaj na mnie pora
mówisz wynocha
a ja chowam się jak szczur
do miejskich dziur
wyniesiony stąd
wyczuwalny swąd...
41 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
krople rosy
ibis49
•
O życiu
•
7 lat temu
znikają wiersze niczym sny
i nie wiem gdzie dlaczego
powiedz mi proszę może ty
wiesz gdzie poezji niebo
żal przecież jest ulotnych słów
pisanych w zbawczej ciszy
myśli co niesie srebrny nów...
74 odsłon
•
2 kom.
•
7 głosów
...przy brzozie...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
dwaj wodze
za miskę ryżu
sługi potrzebują
odmówić nie wypada
chlebem łaskawym pogardzić
tylko ja nie mam rąk
na trawce posiedzę
z nieba na mannę poczekam
i w pokoju spocznę
bo kiedy si...
35 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Proszę, zwolnij
Włóczykij_2
•
O życiu
•
7 lat temu
Zatłoczone ulice wielkiego miasta
Pogoń za sławą po trupach do celu
Ludzie wypchani pustymi emocjami
Sztuczna miłość kłamliwa szczerość
Powolne zabijanie za plecami
A gdyby tak ich zatrzymać...
38 odsłon
•
2 kom.
•
5 głosów
Mam takie miejsce
Ewa Hulak
•
O życiu
•
7 lat temu
wspomnienie dzieciństwa
pachnące lasem i szczęściem
widzę stary klon przed domem
zapraszasz do stołu w ogrodzie
uśmiechnięta słuchasz
mogę opowiadać o skrywanych wątpliwościach
jest łatwiej...
43 odsłon
•
7 kom.
•
10 głosów
z perspektywy pierwszego piętra
ibis49
•
O życiu
•
7 lat temu
spoglądam na świat
otwarte okno obnaża moje zamyślenie
przed natrętnym wzrokiem sąsiada
chowają się nawet wróble
dla mnie jest tylko powietrzem
w życiu jest wiele ciekawszych rzeczy
od...
60 odsłon
•
2 kom.
•
5 głosów
...na dzień dobry wieczór...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
zaduch pomieszczenia
smród wykręca nos
w śmietniku człowieka
rany się nie goją
nauka bólu nie uśnieża
jedynie pieniądze wchłania
jak w codzienności życia
dobrobytu Strajk
diagnozę wystawi...
36 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
twe łzy przy tobie
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
7 lat temu
Wyobraź sobie
jestem kroplą i ranisz
moją strukturę
spotkaj proszę
ciemne nocą i wzgardzisz
piękne jak smutek...
nasyciły dłonie
zabawiły głową serce
i jak więcej chcesz?
nawet tego
nie...
43 odsłon
•
4 kom.
•
6 głosów
...obiektywnie...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
więcej będzie mieć dzieci
niż ta,która posiada małżonka'
(list do Galatów 5,5)
jak od dawien czasów
dawnych czasów prahistorycznych
daleko nie odbiegamy
gdzie nałoznicą się...
36 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
opowieści marcowego wiatru
ibis49
•
O życiu
•
7 lat temu
nie czuję jej oddechu
choć wiatr mówi że świta
że szepczą już strumienie
że pachnie pełnią życia
że wzejdzie że zabłyśnie
uśmiechem i nadzieją
że wnet urodzi kwiaty
a one nas odmienią
i zn...
70 odsłon
•
1 kom.
•
5 głosów
pędolino
jaropasztii
•
O życiu
•
7 lat temu
powiedz dokąd pędzi twój świat
nie zapomnij umrzeć
nie dasz rady zatracony w dniu powszednim
zdążyć przed Panem Bogiem
ile potrzeba człowiekowi
myślę że niewiele
ważna czułość
miłość...
41 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
............
leopard 2
•
O życiu
•
7 lat temu
zjadł kilo czereśni wypił liter mleka
i czekał
aż przyjdzie ...
natchnienie?
no co ty
oczyszczenie...
nie!
muza!
ajś głupi!
...i czekał na wenę!!
gdy tak na nią czekał ze...
59 odsłon
•
4 kom.
•
3 głosów
wiosenne kwiaty
ibis49
•
O życiu
•
7 lat temu
jak błękit nieba splatający się z czerwienią
jak krople deszczu tworzące tęczę
piękne i kuszące niewinne i uwodzicielskie
o rozkołysanych biodrach pełnych obietnic
wciągających w głębiny pożądania...
46 odsłon
•
2 kom.
•
3 głosów
*** Odtwarzam w sercu / czas / o barwach dobra / i zła
W.J.Mikulski
•
O życiu
•
7 lat temu
z cyklu „Morze jesiennego słońca”
*...
47 odsłon
•
2 kom.
•
2 głosów
Świętujemy
donata
•
O życiu
•
7 lat temu
Kobietki
Żony ,matki ,babcie
siostry, nastolatki
i kochanki
Jutro świętujemy
życzenia przyjmujemy
za kwiatki i czekoladki
dziękujemy.
Piękny gest mężczyźni pokażą
za to my prze cały...
51 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
...jakie serce masz taki lęk
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
krok za krokiem
dudni ziemia
serce niczym wulkan
i jak róża kolce stroszy
ogień,woda,wiatr
i ziemia z niebem
rozpustnego człowieka
wobec swojego prawa
gwałci zostawiając cierpienie
na po...
44 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Jestem jak leszczyna
Ewa Hulak
•
O życiu
•
7 lat temu
bez słońca skurczona
ręce opadły nieporadne
od dawna
nie zachwycam
jeszcze szarość przykrywa
gałązki wysuszone nie barwią
oczu
odwracam głowę
nie potrafię wyszeptać
dlaczego nie widzisz b...
40 odsłon
•
5 kom.
•
8 głosów
...po tłustym czwartku...
kaja-maja
•
O życiu
•
7 lat temu
jak patrzę na ciebie
zapach wczorajszy masz
wygląd zimnego drania
bóle wywołać możesz
po tłustym czwartku
choć smak wyostrzasz
dla zdrowia kaprys niesiesz
szkodliwość świeżości
Ej! kobiet...
47 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Życie
mała
•
O życiu
•
7 lat temu
Nie udostępnili mi wiersza
Dlaczego
Że suka coś złego
Jak boli niech pisze w niedoli
I co z tego że napierdala
To boli
36 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
Zagadka
donata
•
O życiu
•
7 lat temu
Bałwanek na niebie
bałwanek na śniegu .
Bałwanek w szkolnej ławce
bałwanek w życiu .
Który bałwanek prawdziwy .
46 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
z Łysym
jaropasztii
•
O życiu
•
7 lat temu
rozważam nad życiem
po co tyle
pracy pieniędzy
skoro nie widzę co dookoła się dzieje
śpiewa ptak nie słyszę go bo auta szumią asfaltową
drogą która wyznacza kierunek do piekieł i raju...
45 odsłon
•
4 kom.
•
2 głosów
Schowana
Ewa Hulak
•
O życiu
•
7 lat temu
przymknęłam drzwi okryta
kocem
patrzyłam
okno przysłonił wieczór
posmutniałam
zapalone światło rozproszyło
ciszę
głosy dzieci płynęły po schodach
schodzili krzycząc mamy
niespodziankę
p...
39 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
dzień ze wspomnienia
Nieznajomy Niewidzialny
•
O życiu
•
7 lat temu
Narastały huragany
bijąc u klatki mej duszy,
ludzie nawet okna jak oczy
dłońmi dla wygody, zamknęli.
i o posadzkę rąbnięty
padał drętwy deszcz,
gdy lałaś na mnie smutki.
Pani z trzeciego
obo...
41 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów