Utwory
7,765 wynikówSMUTEK SERCA.
Barbara57
•
O życiu
•
9 lat temu
Współczucie,smutek i gorzkie żale,
serce rozdarte na strzępy małe
kiedyś się zrośnie i znów będzie całe.
Zrośnie się serce ,blizny zostaną,
a w nich wspomnienia,które wciąż dławią.
Wspomnień...
37 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
MIŁOŚĆ
Barbara57
•
O życiu
•
9 lat temu
Miłość to radość i uniesienie.
Miłość to płacz i serca drżenie.
Miłość problemów się nie boi.
Miłość każdą ranę zagoi.
Z miłością pokonasz każdego wroga,
bo miłość to dar jest od Boga.
Kochać pr...
37 odsłon
•
0 kom.
•
2 głosów
OGIEŃ
jaropasztii
•
O życiu
•
9 lat temu
ciemna dolina cieniem kładzie słowa wydarte z zeszytu
kratki małe niedowidzę dnia ni nocy
uciekłaś z myśli
pustka w dłoni chowam ją w kieszeni
niech da odpocząć
gdy śnię o dniach wypełnionych...
40 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
nie po to byłam w piekle
nieanna
•
O życiu
•
9 lat temu
żeby nie znaleźć się w niebie.
wszystko dąży do neutrum
wychylasz się z okna pociągu
a potem siadasz w przedziale i czytasz książkę.
po co się wychylasz?
po co czytasz?
bo to, że piszesz...
52 odsłon
•
5 kom.
•
0 głosów
Kruchość człowieka
monix97
•
O życiu
•
9 lat temu
Jesteśmy jak porcelana.
Tak samo krusi.
To chyba zgadzać się musi.
Nie jesteśmy odporni na żadne urazy.
Których doznajemy wiele razy.
Ani na te fizyczne,ani na te psychiczne.
Nawet najtwardszy c...
39 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
CISZA.
Barbara57
•
O życiu
•
9 lat temu
Cisza to stan taki, że gdy oczy zamykasz,
to jesteś jak ptaki.
Cisza jak piórko cię unosi
i spokój duszy przynosi.
W obłokach płyniesz szczęśliwa,wolna,
a ciało twoje jak lebioda polna.
Wi...
38 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
WOLA ŻYCIA.
Barbara57
•
O życiu
•
9 lat temu
Zycie-to wyzwanie z którym się każdy zmierzyć musi.
Życie-to dar Boga i mojej mamusi.
Życie-jak groszek pienny.
targany wiatrem,smagany deszczem.
słońcem palony, Bóg wie co jeszcze.
On przeciwnoś...
34 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
czy wiesz, że...
miks28
•
O życiu
•
9 lat temu
nie w każdym bije spokojne serce.
Lekko ma ten, ów pod górę.
Temu pod nogi ścielą kobierce,
tamten zmaga się z murem.
Przez ciemne szyby tej limuzyny
co tnie niczym pocisk powietrze
nie słycha...
67 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
BOŻA KRÓWKA.
Barbara57
•
O życiu
•
9 lat temu
Biedronka-Boża-krówka-jeden owad, a dwa słówka'.
Płaszczyk w kropki ma biedronka,
a ten w paski nosi stonka.
Tak ubrała je natura by odróżnić
gdzie jest która.
Chroń biedronki należycie ,
bo...
34 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów
KOŃ.
Barbara57
•
O życiu
•
9 lat temu
Koń to stworzenie silne,
on pociągnie ciężki wóz,
i na grzbiecie będzie wiózł.
mieszka w stajni ma koryta,
a w nich woda ,którą łyka.
owies wolał mieć w korycie
często marzył o nim skrycie....
35 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
...jak dzień kobiet...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
przyznać trzeba
meżczyźni się popisali
gerbery włoskie,różem płonace
wręczali róże bordowe
jak serce krwiste
i upojne jak Martini
tak bez szaleństw
nawet w tańcu
czerwone tulipany
z odcien...
72 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
UCZEŃ.
Barbara57
•
O życiu
•
9 lat temu
Uczeń w szkole uczy się,
uczeń wiedzę chłonąć chce.
Na zajęciach dobrze słucha,
wiedza wpada mu do ucha .
Wykorzysta wiedzę wszędzie,
wiedza kluczem i narzędziem.
Uczeń wiedzą drzwi otwiera,
a...
34 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...też nauka to nie Prawo...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
jak ktoś może decydować o mnie
z kim do łóżka mam iść
z misiem,paciorkiem czy bez
jak nowe życie które narodzić nie chcę
jedynie co chcę to z czasem wypad łona
tutaj nie widzę by Prawo
co...
48 odsłon
•
1 kom.
•
0 głosów
...jak przebiegła rzadkość...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
gdy na wozie jedziesz
na wybojach podskoczysz
bo PO podwoziem
ostro się podetrzesz
ogólnie śmierdząc
jeszcze owijając gówno w papierek
blednący na ogółu zaduchu
tak się samemu śmierdzi
czynn...
42 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
Mały
bellaona
•
O życiu
•
9 lat temu
Wewnętrzne dziecko podskakuje radośnie
rzuca marchewkami w bałwana
odurzony pragnieniem świata
przystań w piaskownicy
mały kapitanie, stawiaj pan żagle
51 odsłon
•
4 kom.
•
0 głosów
Wolności Przestrzeń Jasna Dnia.
Mirosław Witold Butrym
•
O życiu
•
9 lat temu
Wolności Przestrzeń Jasna Dnia.
Świeżej siły powiew wiatru, pęd materii prostej biały,
rytm czystości doskonały; Życia Takt i Czasu Kształt,
formy jasnej postać dnia.
Puls przestrzeni miasta m...
42 odsłon
•
0 kom.
•
0 głosów
... a kwiaty więdną ... ech
leopard 2
•
O życiu
•
9 lat temu
heh ...
jak śmiech śmiertelne
podrygi odrąbanych głów ek
bez tułowia jedynie na szyjach tak długo
będą umierać
i z bólu się zwijać... bo że
w końcu się zwiną to pewne
jak śmierć co za i...
50 odsłon
•
2 kom.
•
0 głosów
Na dobroć
merlin39
•
O życiu
•
9 lat temu
na dobroć tak wielu się skarży
że miękka uległa jak piana
bez skazy jest w swej istocie
a rzadko tak spotykana
a jednak dziś płynie i w tobie
choć głazem się zwiesz po zachodzie
i brniesz pośr...
43 odsłon
•
10 kom.
•
7 głosów
Bóle i bolączki
michasiu1412
•
O życiu
•
9 lat temu
Roztrzepane bóle i bolączki tańcują na parkiecie
szczęśliwe bo karmione w bardzo bogatym bufecie
jedne tłuściutkie a inne znów przy kości
żaden nie zniknął z głodu a każdy tyje z obfitości
zabawa...
23 odsłon
•
1 kom.
•
1 głosów
...przeciw zacofaniu...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
jak graczy
kasyno pociąga
tak łowcę okazja
złodzieja smykałka
w dzikiej naturze
możem lub nie możem
być niczym łaska
napić się do syta najeść
jednomyślnie
naturalnie
być sympatykiem
zwł...
75 odsłon
•
1 kom.
•
2 głosów
...słabości...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
apetyt straciłam
jest mi smutno
poszłabym zapalić
ale nie mogę
do parawaniku siłę
też trzeba mieć
a mnie tragizm ogarnia
wiesz ta młoda z szóstki
wczoraj żyła
rankiem umarła - wiem
a c...
80 odsłon
•
1 kom.
•
4 głosów
Początek
ElizabethBluerlike
•
O życiu
•
9 lat temu
Cichy szept przez dziurkę od klucza
Na co dzień nic mnie nie wzrusza
Mała łza z kącika oka odfrunęła
Z pod moich nóg ziemia zniknęła
Już za późno na wnioski i czyny
Więcej się tutaj nie zobaczymy...
60 odsłon
•
1 kom.
•
3 głosów
rajstopy i soki
leopard 2
•
O życiu
•
9 lat temu
widzę jak idzie
kołysze biodrami
dopadam
obieram z listków
przywieram
w zwarciu wyczuwam jak płynie
raj
trwa
a tramwaj ponosi
38 odsłon
•
0 kom.
•
3 głosów
...właśnie...
kaja-maja
•
O życiu
•
9 lat temu
nowe Prawo Pracy
nie każdego obejmuje
gdzie głupota ludzka chce być sądzona
choć wie że ludzie nie są już dyskryminowani
i choć chcesz służyć Ojczyźnie
nie poniżaj jej obywateli
gdzie ludzie Pra...
45 odsłon
•
0 kom.
•
1 głosów