fb

Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

Usunąć użytkownika z listy znajomych?

Czy usunąć zaznaczone wiadomości z kosza?

Czy chcesz usunąć ten utwór?

informacje o użytkowniku

michal1405

Dołączył:2010-11-06 16:53:40

Miasto:Warszawa

Wiek:40

zainteresowania

Polska, sportowe walki rycerskie, proza ,poezja, psychologia, historia, antropologia, kultura, sztuka, wędkarstwo, fotografia , przyroda, geografia,podróże, świat, wszechświat, władza, dobro, zło, religia, literatura, filozofia, sztuka negocjacji, sportowe walki rycerskie raz jeszcze, bo to piękny sport, święty spokój:) Kiedyś, z racji wykształcenia, interesowałem się jeszcze polityką i nawet przez pewną część mojego życia w niej uczestniczyłem, ale obdarty z idealizmu i wiary w ludzi, z kilkoma nożami wbitymi w plecy, uznałem, że Abraham Lincoln trafnie zauważył: Nie możesz pomóc biednym, będąc jednym z nich. Świat ugina się przed pieniądzem. Jeśli się nie ma wystarczająco pieniędzy, by uznano Cię za silnego, lub nie masz układów rodzinnych, przyjacielsko-biznesowych, czy też innego rodzaju pleców, możesz je sobie jedynie wywalczyć. Ja musiałem walczyć, i szło mi całkiem, całkiem, ale mimo wszystko byłem tylko trybikiem w maszynie, i stwierdziłem, ze nie będę dalej firmował swoim nazwiskiem tego co odwalała moja organizacja, zwłaszcza, że bądź co bądź, cały czas pracowałem w partii społecznie i szykowałem się do pierwszego startu w wyborach. Intuicja mnie nie zawiodła. Czułem, że zmierzamy ku katastrofie, a tacy jak ja, z niższego szczebla, self-made politycy, w ogóle nie byli słuchani. Liczyła się klika, układy, hajs i beton. A zatem zrezygnowałem w porę, również ze względu na to, że miałem wysokie stanowisko w korpo i to mi przynosiło chleb. Postanowiłem zatem iść powoli własną ścieżką. Ty też to możesz zrobić drogi czytelniku. Iść krok po kroku, i zobaczyć dokąd zaprowadzi Cię wybrana droga, intuicja, Twoje autonomiczne wybory. Możesz zobaczyć nowy świat, albo umrzeć nie próbując. Wybór należy do Ciebie. Tym się właśnie teraz interesuję. Poszerzaniem i rozwojem. Zdobywaniem siły. Samorealizacją i szlifowaniem siebie. I niech mnie pochłonie piekło, które tli się w mojej głowie, jeśli nie wykorzystam potencjału, który we mnie tkwi. Czasem gdy przypominam sobie jedną z moich ulubionych fraz: Esencją życia jest wzrost, to ogarnia mnie gniew na samego siebie, że straciłem tyle czasu i nerwów w moim życiu na bzdury i niewłaściwych ludzi, gdyż 2 lata po odejściu z polityki zostałem zdradzony, upokorzony, i rozbiłem się jak Ikar w biznesie. A wszystko przez moją naiwność i większą wiarę w innych ludzi niż w samego siebie... Zadaję sam sobie pytanie: Po co mi były skrupuły?

kilka słów o mnie

Zanim człowiek zacznie latać, musi nauczyć się chodzić. Nie potrafisz zapomnieć i wybaczyć? Spokojnie. To naturalne. Ja też tak mam. Zapominanie to syndrom słabości. I właśnie dlatego oko za oko , ząb za ząb. Nie jest zły człowiek który chce skrzywdzić innego za otrzymany ból. Osaczone zwierze gryzie najmocniej - bo chęć życia i przetrwania na ròwni z popędem seksualnym są najsilniejszymi siłami w naturze. Odnajdź w sobie siłę by ukręcić łeb każdej hydrze i odciąć wszystkie odrastające głowy. Zaczerpnij moc z głębi duszy. Ona tam jest. Ja już znalazłem jej źròdło. Życzę Ci czytelniku wszystkiego najlepszego. Veni Vidi Vici:)

statystyki utworu

Średnia ocen: 3

Głosów: 3

Komentarzy: 1

statistics
A A A

3

Iskierkautwór dnia

Autor:michal1405komentarz Kategoria:O życiu Dodano:2019-01-25 10:28:22Czytano:99 razy
Głosów: 3
Iskierka
w oku

już wiem
czego chcę

Niech cały
świat
ogląda mnie.

Gdybym
choć raz
wybrał inną
drogę

Nie byłbym
tu

gdzie już
wszystko
mogę.
Grono GG sledzik wykop Facebook
znaczek info

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


iśka c

(09:08:18, 26.01.2019)

wymownie i z życiową prawdą:)miłego dnia*

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją