fb

Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

Usunąć użytkownika z listy znajomych?

Czy usunąć zaznaczone wiadomości z kosza?

Czy chcesz usunąć ten utwór?

 
List od Redaktora Naczelnego
Wysłany: 12:55:57 2015-05-27

Drodzy użytkownicy strony "poezje. pl" , poeci, miłośnicy poezji

Właściciel strony powierzył mi zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Pewnie niejeden z Was zastanawia się, po co. Przez wiele lat z powodzeniem  funkcjonowała bez jakiegokolwiek mentora. Co chcemy osiągnąć? Jakich zmian dokonać? Właściwie niewielu. Z pewnością nie chcemy nikomu ograniczać wolności słowa, możliwości publikowania wierszy, wypowiadania opinii, wymiany myśli, zawierania znajomości wynikających z sympatii czy łączących Was zainteresowań.


Moje działania będą bliższe roli administratora, który będzie się starał zadbać o odpowiedni poziom dyskusji, publikowanych treści, a także utworów, szeroko pojętą kulturę słowa, eliminowanie wulgaryzmów, treści niestosownych czy obraźliwych. Takie niestety od czasu do czasu pojawiają się, na co Zwracaliście uwagę administratorowi. Za wrażliwość na przejawy tego rodzaju zachowań w dalszym ciągu będziemy wdzięczni.

Być może zadacie sobie pytanie, kim jestem. Za kogo się mam, że przemawiam do Was w ten sposób. Otóż jestem i chciałbym być jednym z Was. Także piszę wiersze, tworzę prozę. Stosowne informacje zamieszczam na swoim profilu. Nie jestem i nie chcę być anonimowy jeszcze z jednego względu.  Strona „poezje.pl”  istnieje już blisko 10 lat. Uważamy, że to dobry czas, by pokusić się o jakąś refleksję. Autorzy związani ze stroną mogą poszczycić się już pokaźnym dorobkiem. Wydaje się, że czytelnik ma z czego wybierać. Problem w tym, że wybór wcale nie jest łatwy. W owym bogactwie i różnorodności nie tak łatwo jest dotrzeć do tego, co najciekawsze i najbardziej wartościowe. To skłania nas do wystąpienia z inicjatywą, abyśmy tego wyboru dokonali wspólnym staraniem. W przyszłości praca ta miałaby przybrać postać materialną. W konsekwencji miałby powstać zbiór – almanach, prezentujący sylwetki najciekawszych autorów i ich najlepszych utworów. Aby w nim zaistnieć, będzie trzeba zadeklarować chęć i wyrazić zgodę, ale one same nie wystarczą, bo, jak powiedzieliśmy, udział w przedsięwzięciu będzie zarezerwowany dla autorów utworów najbardziej wartościowych.

Jako koordynator tego projektu chcę prosić zainteresowanych o bezpośredni ze mną kontakt.

Na początek to tyle.
Z twórczym pozdrowieniem
Dariusz Lis

Awatar
Barbara572017-03-11 09:57:46
Wyrażam chęć wzięcia udziału w proponowanym projekcie. Barbara57.
Awatar
Żółty jesienny liść2017-03-11 10:36:51
List sprzed dwóch lat i zero postępu...
Awatar
daroskwaro692017-12-10 22:22:26
proszę o usunięcie "żółty jesienny list" gość nic nie pisze, tylko krytykuje. Proszę wykonać! Jeśli nie sam zrezygnuję i pociągnę innych!!!
Awatar
allienCOM2018-04-16 09:07:11
...
Awatar
jagodaS2018-04-16 15:24:47
coś was porąbało, z tym alienem-COM
Awatar
gabrielaweronikaprzystupa2020-02-06 15:36:46
Nie wiem czy to jeszcze projekt jest jeszcze aktualny ale ja się zgłaszam na ochotnika :)

1

2
 
Dodawanie odpowiedzi możliwe dopiero po zalogowaniu się.
 
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją